Hızır Paşa - Ümit Kaftancıoğlu - Ana Fikri

Hızır Paşa - Ümit Kaftancıoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Gendaş Kültür Basım Tarihi: Ocak 1999 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Pir Sultan dibi köşeyi gözden geçirdikten sonra, akşam sofrasına oturdu. Sanem Bacı sıcak çorbalar hazırlamıştı. iki oğlu, bir kızı, Sanem bacı sofraya uzandılar. Küçük lamba çevreyi zorlukla aydınlatıyordu. Konuk odasında oniki çırak vardı. onlar da sıçak çorbayı kaşıklıyorlardı. Diğer "Ümit Kaftancıoğlu" Kitapları: 1. Çoban... Read more

03-19-2011 03:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Fotoğraf Neyi Anlatır? - Caner Aydemir - Ana Fikri

Fotoğraf Neyi Anlatır? - Caner Aydemir - Ana Fikri

Yayınevi: Yorum Sanat Yayınevi Basım Tarihi: Kitap Türü: Walter Benjamin_Fotoğrafın Küçük TarihiAndre Bazin-Fotoğraf Görüntüsünün Varlık BilimiRosalind E. Krauss_Fotoğrafı Yeniden KeşfetmekBeyhan Özdemir_Çağdaş Sanat Akımları ve FotoğrafMerter Oral_Fotoğraf ve Toplumsal DeğişmeJean Baudrillard_Yokoluş SanatıOrhan Alptürk_Baudrillard ve FotoğrafSadık Tumay_Kimliğin Hiper Gerçek Boyutu ve FotoğrafAhu Antmen_ Çağdaş Sanatta Fotoğraf Kullanımı Ve Türkiye’de... Read more

03-19-2011 03:21 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gerçekle Yüzleşmek - Sebahattin Zorlu - Ana Fikri

Gerçekle Yüzleşmek - Sebahattin Zorlu - Ana Fikri

Yayınevi: Cinius Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Ey kendini küçük bir şey sanan; İnsanda doğar, batar iki cihan; Sen onu et kemik görürsün ama: O ndan başkası değildir yaşayan. Dur ey yolcu! Kutsal bir vadidesin! Yolculuk seni epeyce yormuş, üstelik de kirlenmişsin. Bu vadinin ardında engin bir deniz var, o denizde ölümsüzlük ve özgürlük var. Sen buraya o denize dalmak, beşeri istek ve zanlardan arınmak ve gerçekle yüzleşmek için... Read more

03-19-2011 03:11 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Girdaptaki Çaresizlik - Emine Özgöçmen - Ana Fikri

Girdaptaki Çaresizlik - Emine Özgöçmen - Ana Fikri

Yayınevi: Karınca Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat

03-19-2011 03:02 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Günümzde İnsan Ve İnsanlar - Çiğdem Kağıtçıbaşı - Ana Fikri

Günümzde İnsan Ve İnsanlar - Çiğdem Kağıtçıbaşı - Ana Fikri

Yayınevi: Evrim Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Diğer "Çiğdem Kağıtçıbaşı" Kitapları: 1. Benlik Aile ve İnsan Gelişimi - Kültürel Psikoloji

03-19-2011 02:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
En Öndekiler  - Heyet - Ana Fikri

En Öndekiler - Heyet - Ana Fikri

En Öndekiler - Heyet - Özeti, En Öndekiler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Işık Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2005 Kitap Türü: İslam / Din *Efendimiz in Diğer "Heyet" Kitapları:

03-19-2011 02:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ben Muhtarım - Ayhan Yalçın - Ana Fikri

Ben Muhtarım - Ayhan Yalçın - Ana Fikri

Yayınevi: Geçit Kitabevi Basım Tarihi: Şubat 2006 Kitap Türü: Hukuk / Genel Köy Muhtarı Mahalle Muhtarı Köy İhtiyar Meclisi Mahalle İhtiyar Heyeti Köy Halkı, Mahalleliler için Hukuk Rehberi Diğer "Ayhan Yalçın" Kitapları: 1. Benim Avukatım

03-19-2011 02:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Beni Sıkı Sıkı Kucakla - Roswitha Defersdorf - Ana Fikri

Beni Sıkı Sıkı Kucakla - Roswitha Defersdorf - Ana Fikri

Yayınevi: Özgür Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Ana - Baba / Aile Algılama problemi ve konuşma güçlüğü olan Daniel, görünüşte çok normal bir çocuk. Fakat bununla birlikte başarısız cümleler kuruyor ve yanlış sesler düzenleniyor. Daniel kendini genellikle ertaftan soyutluyor. Onun Algılama güçlüğü, beynindeki hafif bir fonksiyon eksikliğinin sonucu olarak ortaya çıkmış. Birçok çocuk, ebeveynler ve eğitimciler bu problemin farkına varmadan, bu... Read more

03-19-2011 02:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Beş Ahlak Yazısı - Umberto Eco - Ana Fikri

Beş Ahlak Yazısı - Umberto Eco - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1998 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Umberto Eco Ahlaksal hesaplaşma niteliği taşıyan beş yazısını Beş Ahlak Yazısı adı altında toplamış. Kitabın ilk yazısı, Savaşı Düşünmek , Körfez Savaşı ndan yola çıkarak, geleneksel savaşlarla modern savaşların bir karşılaştırılması ve modern savaşı anlama çabası. Ebedi Faşizm , Mussolini İtalya sında faşizmi yaşayan çocuk Eco nun anılarından faşizmin ebedi ... Read more

03-19-2011 02:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hazret-i Ali  - Necip Fazıl Kısakürek - Ana Fikri

Hazret-i Ali - Necip Fazıl Kısakürek - Ana Fikri

Hazret-i Ali - Necip Fazıl Kısakürek - Özeti, Hazret-i Ali Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Büyük Doğu Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 1994 Kitap Türü: Tasavvuf / Din Hazret-i Ali nin hayatı... Bu mübarek hayatın anlatımına bağlı olarak da, "Kırtas" meselesinden itibaren, Allah Resulü nün vefatlarından sonra başgösteren ve gittikçe derinleşip siyasî ve ardından itikadî mezhep ayrılıklarına sebep olan olayların tahlili... ... Read more

03-19-2011 01:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Demokratik Yönetim Özgür Birey  - Sami Selçuk - Ana Fikri

Demokratik Yönetim Özgür Birey - Sami Selçuk - Ana Fikri

Demokratik Yönetim Özgür Birey - Sami Selçuk - Özeti, Demokratik Yönetim Özgür Birey Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İmge Kitabevi Basım Tarihi: Şubat 2010 Kitap Türü: Demokraside devlet, toplumun çoğulcu yapısını benimser ve onu özendirir. Çoğulculuk, düşünce ve inançlar karşısında devletin yansızlığını gerektirir. Devletin, ne dayatacağı resmi bir görüşü vardır ne de bir dini. Çoğulculuk devletin yansızlığını, yansızlık ise laikliği... Read more

03-19-2011 01:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Güzel Kelebek - Hülya Serbest - Ana Fikri

Güzel Kelebek - Hülya Serbest - Ana Fikri

Yayınevi: Şule Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2006 Kitap Türü: Güzeldi kelebek. Rengarenk kanatları vardı. Onu gören hayran olurdu. Güzelliği bütün ormana yayılmıştı. Ormandaki hayvanlar birbirlerine onu anlatırlardı. Ağaçlar, çiçekler hep onu konuşurdu. Çam ağacı bir gün arkadaşlarına heyecanla:- Gördünüz mü? Sizler de gördünüz mü? Biraz önce üzerimden uçtu! İnanamıyorum! Diğer "Hülya Serbest" Kitapları: 1. Cimri Sincap

03-19-2011 01:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Geçişli Fiiller - Hilmi Tezgör - Ana Fikri

Geçişli Fiiller - Hilmi Tezgör - Ana Fikri

Yayınevi: Altıkırkbeş Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2003 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat SerindeOkşamayı seçmiş bu geceKıyıyı, bildiğimiz dalgalarSenin daha iyi bildiğin.Yağmuru bekledim bu geceBildiğin senden uzaktaDolunay ve duvarlar arasında.Özlemeyi seçmedim bu geceBilmediğin yaprakları çevirdimRüzgarın yalanladı seçimimi.

03-19-2011 01:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Girişimcilik / Meslek Yüksekokulları İçin - Nihat Kölük - Ana Fikri

Girişimcilik / Meslek Yüksekokulları İçin - Nihat Kölük - Ana Fikri

Yayınevi: Detay Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu çerçevede, Meslek Yüksek Okullarının programlarında yer alan ve gençlerin kendilerini geliştirmelerinde büyük öneminin olduğunu kabul ettiğimiz "Girişimcilik" dersinin müfredatına uygun olarak hazırladığımız bu kitabın yararlı olacağını düşünmekteyiz. Ancak, günlük hayatımızın her aşamasında karşılaştığımız bu dersin konularını sadece derste takip etmenin,... Read more

03-19-2011 00:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hermenötik - Richard E.Palmer - Ana Fikri

Hermenötik - Richard E.Palmer - Ana Fikri

Yayınevi: Ağaç Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitaba hermenötik nedir? veya hermenötiğin anlamı gibi başlıklar da verilebilirdi, çünkü bu eser her şeyden önce bir zamanlar aydınlarca da pek bilinmeyen, aynı zamanda bu eserin yazarının yorumla ve özellikle metin yorumuyla ilgilenen pek çok branş için oldukça önemli sayılabilecek bir kavramı araştırması sürecinde oluşan yazılardan ibarettir. Bu çalışma, edebî eser... Read more

03-19-2011 00:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Charles Bukowski Çılgın Bir Yaşamın Kollarında Tut - Howard Sounes - Ana Fikri

Charles Bukowski Çılgın Bir Yaşamın Kollarında Tut - Howard Sounes - Ana Fikri

Yayınevi: Parantez Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Çılgın Bir Yaşamın Kollarnda Tutsak, Bukowski nin dehasına yaraşır türde bir saygı duruşu. Bukowski nin hem yazar hem de insan olarak özünü yakalamayı başarmış."-John Martin, Black Sparrow Press, Bukowski nin editörü ve yayıncısı.-"Bukowski hakkında yazılan en ayrıntılı biyografi olma özelliğini taşıyan bu eser özellikle yazarın tartışmalı anti-kahraman bar... Read more

03-19-2011 00:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gece Kartalı Teks Willer - Claudio Paglieri - Ana Fikri

Gece Kartalı Teks Willer - Claudio Paglieri - Ana Fikri

Yayınevi: Oğlak Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2001 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Efsanevi Ranger in Hayatı, Leşleri ve Mucizeleri . Bu kitabı aldığınıza göre Teks i seviyor olmalısınız. Ancak, okuyup bitirdiğinizde ya Teks hakkında fikirleriniz hepten değişecek ya da "Claudio Paglieri denen şu adamı bir an önce bulup onu hemen Teks in adaletine teslim edeyim" diyeceksiniz... İkisinden birini garanti ediyoruz. Kitapta Teks hakkında anlatılan her şey tamamen... Read more

03-19-2011 00:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Festival - Short Stories - Emine Müjdeci - Ana Fikri

Festival - Short Stories - Emine Müjdeci - Ana Fikri

Festival - Short Stories - Emine Müjdeci - Özeti, Festival - Short Stories Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Hermes Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Yabancı Dil / Yabancı Dil Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı nın ilköğretim ve lise programlarına uygun olarak hazırlanan bu kitap, 43 adet İngilizce hikâyeden oluşmaktadır. Her hikâyenin sonunda yer alan alıştırmalar ve bulmacalar ise öğrenmeyi pekiştiriyor. Kitabın... Read more

03-19-2011 00:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Doxa Yazıları - Levent Şentürk - Ana Fikri

Doxa Yazıları - Levent Şentürk - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Mimari, sanat, sosyoloji ve edebiyatın kesişim noktalarını irdeleyen yazılar ve görsel ürünlerden oluşan bir kitap, doxa lar -sanı- üzerinde bakışları yoğunlaştırmak üzere yola çıkmış bir okur/tasarımcı tarafından yazıldı. "Kenti kavrayışımız, modern liğimizin aksine, Barthes ın dediği gibi mitolojik tir - kavrayışımızın karmaşıklık düzeyini modern bir kesinliğe... Read more

03-18-2011 23:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Deniz Arısı - Mehmet Erdoğan - Ana Fikri

Deniz Arısı - Mehmet Erdoğan - Ana Fikri

Yayınevi: Muştu Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman Yavru poliple arkadaşları sürekli dalga geçiyordu. O, bir deniz anası olmasına rağmen ona "Deniz Arısı!" diyorlardı. Polip, arkadaşlarının neden böyle yaptığını annesinin öğütlerinden sonra anladı. 7-9 yaş grubundaki çocuklar için kaleme alınan bu kitapta, dostluk, saygı, sevgi, iyilik gibi erdemleri anlatan iki güzel masal okuyacaksınız. Diğer... Read more

03-18-2011 23:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Golgota dan Canlı Yayın / Yeniden Yazılan İncil - Gore Vıdal - Ana Fikri

Golgota dan Canlı Yayın / Yeniden Yazılan İncil - Gore Vıdal - Ana Fikri

Yayınevi: Literatür Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2005 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Bir hacker, yeryüzündeki tüm İncil leri siler. İnsanlığın kurtuluşu için En Büyük Hikaye nin tekrar yazılması gerekmektedir. Peder Timoti bu işle görevlendirilir. Üstelik İsa nın çarmıha gerilişinin canlı olarak yayımlanacağı programda sunucu olabilecek, Hıristiyanlığın hikayesine en başından tanıklık edebileektir. Evine Sony marka bir televizyon getirip ona sunuculuk gibi cazip bir... Read more

03-18-2011 23:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Entelektüel Perspektif / Kültür, Siyaset ve Toplum - Memet Zencirkıran - Ana Fikri

Entelektüel Perspektif / Kültür, Siyaset ve Toplum - Memet Zencirkıran - Ana Fikri

Yayınevi: Alfa Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2004 Kitap Türü: Entelektüel, Edward Said in ifadesiyle topluma yabancı, marjinal bir kişiliği temsil eder. Bu yabancılık ve marjinallik aslında geniş yığınları tutsak alan düşünce kalıplarına mesafeli olabilme anlamında bir seçkinlik olarak da ifadelendirilebilir. Gerçekten de entelektüel; yığınların inançlarına, kanaatlerine, düşüncelerine tabi olmamak anlamında seçkin bir insandır. Entelektüel seçkinliğin ima ettiği... Read more

03-18-2011 23:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Ego Durumları Teori ve Terapi - John G. Watkins - Ana Fikri

Ego Durumları Teori ve Terapi - John G. Watkins - Ana Fikri

Yayınevi: Litera Yayıncılık Basım Tarihi: Eylül 2006 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Jhon G. Watkins ve Helen H. Watkins in başyapıtları Ego Durumları Teori ve Terapi Litera Yayıncılık ın Psikoterapi serisi içindeki yerini aldı!Watkinsler bu kitaplarında ego durumlarının Paul Federn tarafından keşfedilmesi üzerine, ego psikolojisini temel alan kısa bir psikoterapi oluşturarak hipnoterapötik teknikleri psikoanalitik kavramlarla birleştirmeye çalışmıştır. İnsan... Read more

03-18-2011 23:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bilgi Çağında Yönetim  - Adem Öğüt - Ana Fikri

Bilgi Çağında Yönetim - Adem Öğüt - Ana Fikri

Bilgi Çağında Yönetim - Adem Öğüt - Özeti, Bilgi Çağında Yönetim Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Nobel Kitap Basım Tarihi: Şubat 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bilgi ve teknoloji yönetimi, kurumsal amaçlara ulaşmayı kolaylaştırıcı, organizasyonel işlevlerin etkinliğini artırıcı, organizasyonun iç ve dış müşterileri ile ilişkilerini optimal kılıcı bir süreçtir. Bu kapsamda çalışmada, bilgi çağı organizasyonlarında bilgi ve teknoloji... Read more

03-18-2011 22:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ev den Evren e - Yusuf Çağlar - Ana Fikri

Ev den Evren e - Yusuf Çağlar - Ana Fikri

Yayınevi: Salıncak Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Evden evrene doğru zamanın tik tak larına uyarak adım adım giderken, bilmemiz gereken bir şey vardır; o da evin ve evrenin sahibi olan Rabbimiz Allah a teşekkür borcumuz olduğudur.Çünkü ilk insan ve ilk peygamber, Hazreti Adem Efendimize kelimeler bağışlayan ve öğreten Rabbimizdir. Bizlerse bu kelimelerin anlamlarını öğrenerek, dünyamızı cennet bahçelerinden bir bahçe haline getirmeye... Read more

03-18-2011 22:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Her Konuyu Müzakere Edebilirsiniz - Herb Cohen - Ana Fikri

Her Konuyu Müzakere Edebilirsiniz - Herb Cohen - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 1998 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Gerçek dünya herkesin birbiriyle müzakereye girdiği dev bir görüşme masasıdır ve ister kabul edin ister etmeyin siz de bu müzakerlerin bir parçasısınız. Yaşamda aile bireyleri, satıcılar, sekreterler, rakipleiniz, "kamu düzeni" yada "iktidar" gibi etkileyici isimler olan kurumlarla anlaşmazlığa düşebilirsiniz. Bu tür anlaşmazlıkları, hangi yollarla... Read more

03-18-2011 22:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Haydi 1 - Fazıl Hüsnü Dağlarca - Ana Fikri

Haydi 1 - Fazıl Hüsnü Dağlarca - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Ağustos 1999 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Haydi Abartılmasın tasalar yaslar haydi Kurtulmak biraz öncesinden haydi Haydi sevgide karanlıkta nerde olursan ol Haydi bulunulan yerden başlamak Ulaşım Acıdan sen Dağda su Varırsınız Bir tek güzelliğe Diğer "Fazıl Hüsnü Dağlarca" Kitapları: 1. Oyun Okulu

03-18-2011 22:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Batı Edebiyatında Müslüman Kadın İmajı - Mohja Kahf - Ana Fikri

Batı Edebiyatında Müslüman Kadın İmajı - Mohja Kahf - Ana Fikri

Yayınevi: Küre Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Modern dönemde Batı, kendisini tanımlarken geçmişteki örneklerinden çok daha fazla, muhayyel bir Doğu imajına ihtiyaç duydu. Bu imajın temelinde Türklük vardı. Türklüğün özünde ise İslam. Söz konusu imajın en somut malzemesi ise Doğulu kadındı. Edebiyat, tarih ve felsefenin kesiştiği bir alanda verilmiş yoğun bir emeğin ürünü olan bu kitap, Batı edebiyatının belli başlı... Read more

03-18-2011 22:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Eğitim Teknolojisi - Cevat Alkan - Ana Fikri

Eğitim Teknolojisi - Cevat Alkan - Ana Fikri

Yayınevi: Anı Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Eğitim bilimleri ile eğitim uygulamaları arasında işlevsel bütünlük sağlayan bir disiplindir. İçinde bulunduğumuz bilişim çağında eğitimde bilim ve teknoloji ortak bir önem kazanmaktadır. Eğitim bilimleri bugün çok boyutlu ve özgün bir gelişim süreci içindedir. Eğitim teknolojisi ise başlangıçtaki eğitim araçları anlayışı sınırlılığından, günümüzde performans mühendisliği... Read more

03-18-2011 22:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gizli Dünya İmparatorluğu - Jim Marrs - Ana Fikri

Gizli Dünya İmparatorluğu - Jim Marrs - Ana Fikri

Gizli Dünya İmparatorluğu - Jim Marrs - Özeti, Gizli Dünya İmparatorluğu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Truva Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2005 Kitap Türü: Dünyayı yöneten gizli güçler New York Times ın çok satan yazarlarından Jim Marrs, bu başarılı kitabında dünyanın en iyi korunan sırlarını inceliyor, gizli kabalları ve tüm zamanlar boyunca sürdürdükleri gücü açıklıyor. Gerçeği ısrarla araştıran Marrs, bu grupların savaşları... Read more

03-18-2011 21:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools