Beni Sıkı Sıkı Kucakla - Roswitha Defersdorf - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-19-2011 (03:20)   Son Mesaj: 03-19-2011 (03:20)    Cevap: 0    Gösterim: 705  

03-19-2011

Beni Sıkı Sıkı Kucakla - Roswitha Defersdorf - Ana Fikri

Yayınevi: Özgür Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2008
    Kitap Türü: Ana - Baba / Aile

Algılama problemi ve konuşma güçlüğü olan Daniel, görünüşte çok normal bir çocuk. Fakat bununla birlikte başarısız cümleler kuruyor ve yanlış sesler düzenleniyor. Daniel kendini genellikle ertaftan soyutluyor. Onun Algılama güçlüğü, beynindeki hafif bir fonksiyon eksikliğinin sonucu olarak ortaya çıkmış. Birçok çocuk, ebeveynler ve eğitimciler bu problemin farkına varmadan, bu problemleri yaşıyor. Deneyim sahibi bir anne, okuyucunun gözünde, algılama rahatsızlığı ve konuşma güçlüğü olan bir çocuğun tüm sevinçleri, ihtiyaçları ve korkularıyla bütün bir resim oluşturarak tera-piye giden yolu anlatıyor, güven ve sabır için cesaret veriyor. Böyle bir çocukla günlük yaşamın problemleri belirginleşiyor. Bu kitap, bütün ebeveynlere, çocukların hayata iyi başlayabilmeleri için, gecikmedeki ilk sinyaleri nasıl yakalayabileceklerini ve daha sonraki rahatsızlıkları nasıl önleyebileceklerini gösteriyor.

Beni Sıkı Sıkı Kucakla - Roswitha Defersdorf - Ana Fikri Yorumları