Emin Bey in Defteri - M. Emin Sazak - Ana Fikri

Emin Bey in Defteri - M. Emin Sazak - Ana Fikri

Emin Bey in Defteri - M. Emin Sazak - Özeti, Emin Bey in Defteri Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Bilge Oğuz Yayınları Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: 'Merhum Emin Sazak, Milli Mücadele'nin kahramanlarından ve demokrasi hareketinin öncülerindendir. Hatırasını saygı ile anarım.'Süleyman DEMİRELDokuzuncu Cumhurbaşkanı'Emin Sazak Beyefendinin Demokrat Parti yıllarını takip ettim. Kendilerinin, Cumhuriyetimizin kuruluş ve yükselişinde harcı vardır.'Kâmran... Read more

03-25-2011 21:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Canın Oluşumu / Evren ve Evrim - 2 - Cihan Türkoğlu - Ana Fikri

Canın Oluşumu / Evren ve Evrim - 2 - Cihan Türkoğlu - Ana Fikri

Canın Oluşumu / Evren ve Evrim - 2 - Cihan Türkoğlu - Özeti, Canın Oluşumu / Evren ve Evrim - 2 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Doruk Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitap şu sorulara yanıt arıyor: Can nedir, ne zaman, nasıl oluştu? Yaratıldı mı, oluştu mu? Canın, canlılığın sıfır noktası ve yaşamın amacı nedir? Dünyanın geçmişte yaşadığı büyük kıyametlerde neler oldu? Dünya ve canlılar 4.5 milyar... Read more

03-25-2011 21:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Edebali den Akdamar a - Doğan Pazarcıklı - Ana Fikri

Edebali den Akdamar a - Doğan Pazarcıklı - Ana Fikri

Yayınevi: Siyah Beyaz Yayınevi Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Anılarımı yazarken kendimi kaptırıp zaman zaman bilgiçlik yaptığımın farkındayım. Gerçi mazeretim var, emekli olduktan sonra kısacık bir süre hocalık yaptım. 2004 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinin birinci sınıflarına Türkiye nin İdari Yapısı konusunda ders verdim. Fakülte Dekanı sınıf arkadaşım Prof. Alaeddin Aşna, bu konuları bildiğimi vehmetmiş(l) olmalı ki... Read more

03-25-2011 20:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Galiba Yine Anneni Darıltmışsın! - Kollektif - Ana Fikri

Galiba Yine Anneni Darıltmışsın! - Kollektif - Ana Fikri

Yayınevi: Damla Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İçindekiler- Eşeğe inanıyorsun da bana inanmıyorsun!- Biz bu eve göçmedik mi?- Galiba yine anneni darıltmışsın! Diğer "Kollektif" Kitapları: 1. Havalı Araba

03-25-2011 20:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gündelik Hayat Ve Fetvalar - Nevin Meriç - Ana Fikri

Gündelik Hayat Ve Fetvalar - Nevin Meriç - Ana Fikri

Yayınevi: Pınar Yayıncılık Basım Tarihi: Nisan 2004 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme Fetvaları, cemiyetin örf/adeti ile yaşadığı zaman v mekandan ayrı düşünemeyiz. Dolayısıyla sadece İslam hukuk tarihi araştırıcılarının değil; sosyologlar, kültür ve medeniyet tarihi alanında araştırma yapanlar içinde fevkalade ehemmiyete haizdir. Diğer "Nevin Meriç" Kitapları: 1. Adab-ı Muaşeret: Osmanlı da... Read more

03-25-2011 20:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Devekuşu Dudu - Rachel Chaundler - Ana Fikri

Devekuşu Dudu - Rachel Chaundler - Ana Fikri

Yayınevi: Sev Yayıncılık Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Dudu nun muhteşem bir kuyruğu vardır. Dudu her gece, kuyruğundaki tüylerin oturmamak için başı kurna gömülü, kuyruğu havada uyur. Bİr sabah uyandığında r çeker, ama başının kumdan çıkmadığını fark eder. Devekuşu ayaklarını dizlerim büker, kuyruğunu sallar ve çeker, çeker, çeker...; ama ne fayda! Başı b sıkıştığı yerden çıkmaz. Tolstoy un, yaşlı çiftçinin dev bîr şalgam... Read more

03-25-2011 20:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Farmakon - Dirk Wittenborn - Ana Fikri

Farmakon - Dirk Wittenborn - Ana Fikri

Farmakon - Dirk Wittenborn - Özeti, Farmakon Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat 1939'da yarım milyon Amerikalı, akıl sağlığı bozuk olduğu düşünülerek tedavi altına alınır. 1951'e gelindiğinde ise, bu sayı üçe katlanır. Sebep nedir peki? Atom çağının yarattığı endişe mi? Dinin başarısızlığı mı? Yetersiz seks mi? Yoksa aşırı seks mi? Radyoaktif atıklar, televizyon ya da... Read more

03-25-2011 20:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Felaket Henry Çabuk Zengin Olma Peşinde - Francesca Simon - Ana Fikri

Felaket Henry Çabuk Zengin Olma Peşinde - Francesca Simon - Ana Fikri

Felaket Henry Çabuk Zengin Olma Peşinde - Francesca Simon - Özeti, Felaket Henry Çabuk Zengin Olma Peşinde Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Felaket Henry bu macerasında kendi bitlerinin kurbanı oluyor. Zevkle okunan, hınzır Henry bitleriyle başa çıkmaya çalışırken yine eğlenceli bir hikâyeyle çocukların karşısına çıkıyor… Diğer "Francesca... Read more

03-25-2011 20:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Ademden Önce - Jack London - Ana Fikri

Ademden Önce - Jack London - Ana Fikri

Ademden Önce - Jack London - Özeti, Ademden Önce Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Oda Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Jack London, bu romanında çağının bilimsel verilerinden ve özellikle Spencer, Darwin, ve Huxley'den yararlanarak ilkel yaşamı ve insanın insan olma serüvenini acılı bir dille anlatır.Ademden Önce'de anlatılan olaylar öylesine canlı, öylesine etkilidir ki, okur zaman zaman kitabın akışına kendini iyice kaptırarak, insanoğlunun ilkel bir... Read more

03-25-2011 19:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Dön Muazzez - Ayşenur Yazıcı - Ana Fikri

Dön Muazzez - Ayşenur Yazıcı - Ana Fikri

Yayınevi: Nemesis Kitap Basım Tarihi: Kasım 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Son nefesini vereceği anı planlamak ürkütücüydü. Son seçenekti, karar vermişti. Yüz bin duaya sığınmış, milyon kez direncini zorlamış, milyar kez hüsrana uğramış bir kadın pes etti! Çare sözcüğünü kulakları artık duymuyor, alacağı vebale bin kere razı, boynu bükük, işkenceden uyuşmuş bedenini bir an önce teslim etmek istediği meleğe yalvarıyordu: Gel, öleyim artık!Birkaç saniye... Read more

03-25-2011 19:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Er İvan Çonkin  in Yaşamı ve Olağanüstü Serüvenler - Vladimir Voynoviç - Ana Fikri

Er İvan Çonkin in Yaşamı ve Olağanüstü Serüvenler - Vladimir Voynoviç - Ana Fikri

Yayınevi: Adam Yayınları Basım Tarihi: Nisan 1994 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Vladamir Voynoviç son dönem Sovyet edebiyatının yetenekli yaramaz çocuklarından biri. 1966 dan bu yana insan haklarının ateşli bir savunucusu olan Voynoviç, Soljenitsin i desteklediği için 1974 te Yazarlar Birliği nden çıkarılmış. Er İvan Çonkin in Yaşamı ve Olağanüstü Serüvenleri İkinci Dünya Savaşı nın çıkmasından kısa bir süre önce Sovyetler Birliği nin uzak bir bölgesine... Read more

03-25-2011 19:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 1 - Howard Phillips Lovecraft - Ana Fikri

H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 1 - Howard Phillips Lovecraft - Ana Fikri

Yayınevi: Dost Kitabevi Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2001 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Yeni keşfedilmiş ve sonsuz bir dünyanın daha önce hiç anlatılmamış, kötücül öyküsü... Sorgulanamayan inançlar ve sarsılmaz gibi görünen toplumsal katmanların ayrıştığı ipince sınır... Gecenin sırrıyla irkilen, uzak olduğu kadar yakın, bıçaksırtı bir metafor... Tüm kehanet ve mucizeleriyle somut bir evren tasarımı olarak dehşet... Varlığıyla dünyayı lanetleyen bir giz... Read more

03-25-2011 19:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Göçmenler / Dört Uzun Öykü - W.G.Sebald - Ana Fikri

Göçmenler / Dört Uzun Öykü - W.G.Sebald - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Dört sürgün, dört öykü. Göçmenler, yaşadıkları topraklardan kopmak zorunda bırakılanların kitabı. Avrupa tarihini belirleyen iki dünya savaşının apansız yersiz yurtsuz bıraktığı insanlara odaklanan bir yapıt. Daha önce Satürn ün Halkaları adlı romanını yayınladığımız W. G. Sebald, Güney Almanya dan İsviçre ye, Fransa ya, İngiltere ye, New York ve Kudüs e göçen akrabalarının... Read more

03-25-2011 18:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gülün Ustası Hilmi Yavuz - Maksut Yiğitbaş - Ana Fikri

Gülün Ustası Hilmi Yavuz - Maksut Yiğitbaş - Ana Fikri

Yayınevi: Karakutu Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Ahmet Hamdi Taşpınar, Büyük şairler zamanın ötesine sayılı mısralarla geçer. der. Bu ifadeden hareketle Hilmi Yavuz ve şiiri için şunu söyleyebiliriz: O, zamanın ötesine geçebilecek pek çok mısra ve şiirler yazmıştır. Doğu ve Batı geleneğinden damıttığı şiirleriyle, şiirin yapılırlığını ve nasıl yazılması gerektiğini söylemiş ve söylemleriyle bunu kanıtlamıştır. İlk... Read more

03-25-2011 18:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayatı Denedim - Füsun Önal - Ana Fikri

Hayatı Denedim - Füsun Önal - Ana Fikri

Hayatı Denedim - Füsun Önal - Özeti, Hayatı Denedim Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: İnkılap Kitabevi Basım Tarihi: 1998 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Ben, meslek sahibi, hiç çocuklu, iki kez dul, bir kedili, çok çiçekli, şimdilerde bekâr bir kadınım. Yani, toplumun çağrışı ile 'dul'um (!) Hem sevdim, hemde sevildim. Hemde kaç kereler... Acıyı da, hüzünü de, kederi de tattım. Hiç aç kalmadım. Sağlıklıyım. Enerjiyim. Üretkenim. Çalışkanım.... Read more

03-25-2011 18:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Devlet Yönetimine Katılma Hakkı - Cem Eroğul - Ana Fikri

Devlet Yönetimine Katılma Hakkı - Cem Eroğul - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi Basım Tarihi: Ekim 1999 Kitap Türü: Katılımcı Demokrasi günümüzde herkesin üzerinde birleştiği ortak bir istem. Ancak bunun somutta ne anlama geldiği çok açık değil. Oysa, demokrasinin dört beş yılda bir yapılan seçimlerle sınırlı kalmasını istemiyorsak, katılmacılığın uygulamada nasıl gerçekleşebildiğini öğrenmemiz şart. Katılmanın ortaya çıkabilmesi için gerekli koşullar nelerdir? Kimler, nereye, nasıl katılabilirler? En önemli... Read more

03-25-2011 18:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Güzel Olan Her Şey - Gamze Seten - Ana Fikri

Güzel Olan Her Şey - Gamze Seten - Ana Fikri

Yayınevi: Crea Yayıncılık Basım Tarihi: Eylül 2008 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Aşkın, mutlulupun, hüznün ve umudun bir genç kızın algısnda şiire dönüşme serüveni olan Güzel Olan Her Şey, samimi dizeleriyle özlenen şiir anlayışından esinler taşırken, okuru da pek keyifli uzun yolculuklara çıkarıyor. Hayatın şiirlerle anlam kazandığını düşünen tüm okurlar... Read more

03-25-2011 18:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Belleğinizi Nasıl Güçlendirebilirsiniz? - Aaron P. Nelson - Ana Fikri

Belleğinizi Nasıl Güçlendirebilirsiniz? - Aaron P. Nelson - Ana Fikri

Yayınevi: Optimist Yayın Dağıtım Basım Tarihi: Kasım 2005 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Yaşlandıkça belleğimizin gerilemesi olağandır, ama kaçınılmaz ya da geriye döndürülemez değildir. Dünyaca tanınmış bellek otoritesi Dr. Aaron P. Nelson ve yazar Susan Gilbert tarafından hazırlanmış olan kitap belleğin nasıl çalıştığını, nedenleri ve tedavisiyle çeşitli bellek problemlerini, yaşa bağlı bellek kaybını en aza indirmeyi, yaygın hastalıkların olası... Read more

03-25-2011 17:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Felsefe Tartışmaları 31. Kitap - Kolektif - Ana Fikri

Felsefe Tartışmaları 31. Kitap - Kolektif - Ana Fikri

Felsefe Tartışmaları 31. Kitap - Kolektif - Özeti, Felsefe Tartışmaları 31. Kitap Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İçindekiler:Anma YazısıFelsefi Bir Yaşam Biçimi:İlham Dilmam (1930-2003) / Erkut SezginÖzgürlük Üzerine YazılarÇağdaş Bir Görüngü Olarak Özgürlüğün Dağıtımı ve Tüketimi / Murat BaçTransendental Özgürlük / Lokman Çilingirİki Özgürlük... Read more

03-25-2011 17:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Cahilce - Burçin Birben  - Ana Fikri

Cahilce - Burçin Birben - Ana Fikri

Cahilce - Burçin Birben - Özeti, Cahilce Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Liman Kitapları Basım Tarihi: Ekim 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Dünyanın neresinde olursan ol bulunduğun yerden gelmiş geçmiş ve gelecek herkese bir şeyler söyleyebilirsin... Sen, şu an benim için, gelecektesin; ben de senin için geçmişteyim... Hem yokuz hem varız... Nasıl bir gerçekse, bir başka açıdan sen de ben de şu an aynı anda aynı yerdeyiz... Sen bedenen ve ruhen buradasın... Read more

03-25-2011 17:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Birinci Savaştan İkincisine / Yirminci Yüzyıl Dene - Ozan Sağdıç - Ana Fikri

Birinci Savaştan İkincisine / Yirminci Yüzyıl Dene - Ozan Sağdıç - Ana Fikri

Yayınevi: Dünya Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2005 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Tanınmış bir fotoğraf sanatçısı olan Ozan Sağdıç, "Yirminci Yüzyıl Denen O Mazi" adlı anı dizisini, ailesinin kendinden önceki iki kuşağının yaşadığı Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet in erken döneminin bir dökümüyle ve günümüze kadar kendi yaşamından kesitlerle oluşturuyor. Yazar bu kapsamda geride bıraktığımız yüzyıla ait değerlendirmelerini sunuyor. Bu... Read more

03-25-2011 17:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hürrem Erman-İzlenmemiş Bir Yeşilçam Filmi - Rıza Kıraç - Ana Fikri

Hürrem Erman-İzlenmemiş Bir Yeşilçam Filmi - Rıza Kıraç - Ana Fikri

Hürrem Erman-İzlenmemiş Bir Yeşilçam Filmi - Rıza Kıraç - Özeti, Hürrem Erman-İzlenmemiş Bir Yeşilçam Filmi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Hürrem Erman İzlenmemiş Bir Yeşilçam Filmi Rıza Kıraç Can Yayınları / Yaşam Dizisi Dokuz yaşında ayrıldığı Vodina'nın sokaklarında yürür; çocukluğunda ekmek, börek alıp eve koştuğu fırını arar, önce bulamaz, sonra bulur ama fırının olduğu yerde başka... Read more

03-25-2011 17:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Demirkırat - Mehmet Ali Birand - Ana Fikri

Demirkırat - Mehmet Ali Birand - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap Basım Tarihi: Şubat 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitapta ilk defa, Türkiye de demokrasiye geçiş adımlarının atıldığı 1930 lardan başlayarak, ilk askeri müdahaleye kadarki dönemin toplu hikayesini bulacaksınız. İlk defa, ülkemizin en önemli tartışmalı döneminin siyasi kavgalarını, Demokrat Parti nin doğuş, yükseliş ve çöküşünü, 27 Mayıs hareketinin iç pazarlıklarını, rol almış ve tanıklık yapmış kişilerin anlatımlarıyla... Read more

03-25-2011 16:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gün Doğmadan - Derida - Ana Fikri

Gün Doğmadan - Derida - Ana Fikri

Yayınevi: Gendaş Kültür Basım Tarihi: Kasım 2002 Kitap Türü: Mantık / Felsefe Dünü iyi anlamak, bugünümüzü belirleyen nedenlerin gün ışığına çıkmasına sağlayacağı katkılar dolayısıyla gereklidir. Yarınlarımızın biçimlenmesine katkıda bulunacak olan bugünka sorumluluklarımız ve çabalarımız da, dünle birlikte düşünüldüklerinde anlam kazanabilir. Elinizdeki kitap, yakın tarihimizde yaşanılan gerçeklerden ve doğrudan gözlemlenen olgulardan yola... Read more

03-25-2011 16:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Fink in Savaşı - Martin Walser - Ana Fikri

Fink in Savaşı - Martin Walser - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Mart 2001 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Stefan Fink, tam on sekiz yıldır Almanya nın Wiesbaden kentindeki bir devlet dairesinde, kilise ve din işlerinden sorumlu memur olarak çalışmaktadır. Seçimlerde hükümet el değiştirince, yeni devlet bakanı, Fink in bir başka yere tayin ettirir, yerine hükümete yakın birini getirir. Üstelik yalan ifadeler kullanarak, Fin in görevini kötüye kulandığını, hakkında şikayetler olduğunu ileri sürer.... Read more

03-25-2011 16:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Büyülü Dükkan - Manuel L. Alonso - Ana Fikri

Büyülü Dükkan - Manuel L. Alonso - Ana Fikri

Yayınevi: Ümit Yayıncılık Basım Tarihi: Aralık 1997 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Sevgili çocuklar,"Büyülü Dükkan", tam istediğiniz gibi bir serüven. İspanyolcadan çevirdik. Kitabın kahramanı, sizin gibi akıllı, sevimli bir çocuk. Saçlarının rengi kızıl. Ama o hiç beğenmiyor. Boyu, da azıcık kısa. Bunun için de çok üzülüyor.Saçının rengini değiştirmek, boyunu uzatmak istiyor. Bunun için de kendi başına birtakım çareler arıyor. İşte... Read more

03-25-2011 16:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Eğitim Bilimlerinin Gelişimi - Hüseyin Izgar - Ana Fikri

Eğitim Bilimlerinin Gelişimi - Hüseyin Izgar - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap Basım Tarihi: Kasım 2001 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Eğitim Bilimleri Fransa Üniversitesine resmi olarak 1967 Ekiminde girmiştir. Başlangıçta üniversitede kurulan eğitim bilimleri kürsüleri, bazılarının arzu ettiği gibi eğitim öğretmenliği veya pedagoji öğretmenliğine değil, eğitim bilimleri alanlarından birisinde lisans düzeyinde öğretmen yetiştirmeye yönelmiştir. Eğitim bilimleri ifadesinin seçimi, bazı kimselerin... Read more

03-25-2011 16:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gladyatör Roma'nın Savaşçı Kölelerinin Gizli Tarihi - Alan Baker - Ana Fikri

Gladyatör Roma'nın Savaşçı Kölelerinin Gizli Tarihi - Alan Baker - Ana Fikri

Yayınevi: Phoenix Yayınevi Basım Tarihi: Haziran 2003 Kitap Türü: Roma'nın Cumhuriyet ve imparatorluk dönemlerinde dövüşleri Romalıları eğlendiren gladyatörler, tarihteki en ünlü, fakat en gizemli grupların arasındadır. Namları yüzyılları aşıp bizlere ulaşan yazılı ve görsel sanat eserlerinde korunmuş ve yiğitlikleri birçok filme esin kaynağı olmuştur. Bir sinema klasiği olan Spartacus'ten sinemasal bir destan olan Gladyatör'e kadar korku verici bu savaşçı adamlar (ve... Read more

03-25-2011 15:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Düşüncenin Gücü - James Allen - Ana Fikri

Düşüncenin Gücü - James Allen - Ana Fikri

Yayınevi: Koridor Yayıncılık Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel James Allen ın ölümsüz eseri Düşüncenin Gücü ya da kendi deyimiyle bu "Küçük Büyük Kitap", yüz yılı aşkın süredir tüm dünyada milyonlarca insana esin kaynağı olmuş, birçok dile çevrilmiş bir klasiktir. Alanında çığır açmış ve Norman Vincent Peale, Denis Waitley ve Tony Robbins gibi çok sayıda çağdaş yazarı etkilemiş olan bu kitabı, Og Mandino nun tüm... Read more

03-25-2011 15:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Eski Kral Deposu - Küçük İskender - Ana Fikri

Eski Kral Deposu - Küçük İskender - Ana Fikri

Eski Kral Deposu - Küçük İskender - Özeti, Eski Kral Deposu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Adam Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Sadede gel ey Devlet Ben martaval yemem! Akdeniz'e düşmüş bir gitar gibi duruyor Kıbrıs, Yeşil Hat diye bir tek yol tek nota basacağım, akordunu bozmakla meşgul bütün cahil müzisyenler maviye çala çala kırarım da rumu, türkü bu gitarı geceye peşkeş çektirmem! Kral!Asandaki ağaçkakan, Cem Sultan'dır! Kral! Asandaki bilge kurt,... Read more

03-25-2011 15:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools