Hatıralarım 1-2 - Musa Anter - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-11-2011 (18:30)   Son Mesaj: 05-11-2011 (18:30)    Cevap: 0    Gösterim: 921  

05-11-2011

Hatıralarım 1-2 - Musa Anter - Ana Fikri

Hatıralarım 1-2 - Musa Anter - Özeti, Hatıralarım 1-2 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Avesta Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2000
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

1. CiltRecaizade Ercüment Ekrem Talu, yaşantısını anlatırken doğum yeri ve baba ocağını şöyle tanıtır: Maramara Bölgesi Türkiye nin en uygar bölgesidir; İstanbul, Marmara nın en güzel şehridir; Boğaziçi, İstanbul un en latif semtidir. Sarıyer, İstanbul un en şirin kazasıdır; Yeni Mahalle Sarıyer in en üstün mahallesidir ve Recaizadelerin köşkü Yeni mahallenin en harika köşküdür... İşte ben burada doğdum. Tabii, O, Recaizade Ekrem in oğlu idi.Şimdi bir de bana bakalım: Kürdistan, Türkiye nin en geri bölgesidir; Mardin, Kürdistan ın en geri ilidir; Nusaybin, Mardin in en dertli ilçesidir; Stilile (Akarsu), Nusaybin in en fakir nahiyesidir; Zivingê (Eski mağara), Stilile nin en geri kalmış köyüdür ve işte ben, bu köyün, nüfus kütüğüne göre, 2 numaralı mağarasında doğmuşum. (Önsözden)2. CiltDenilebilir ki Musa sen ki, bu anılarında geçen zatlar kim! Amma bence bu soru yerinde değildir. Çok kere fakir bir adam bir define bulur veya toto-loto dan para kazanır ve aniden zengin olur.İşte ben de Ziving ın mağaralarından aleme çıkınca o fakir gibi tesadüfen ve de şans mahsülü değerli şahsiyetlerle tanıştım. İşte bu anılarım, bulduğum bu definelerin mahsülüdür.Musa Anter

Diğer "Musa Anter" Kitapları:

1. Vakayiname

Hatıralarım 1-2 - Musa Anter - Ana Fikri Yorumları