Gelişim ve Öğrenme - Prof. Dr. Münire Erden - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-05-2011 (11:40)   Son Mesaj: 05-05-2011 (11:40)    Cevap: 0    Gösterim: 658  

05-05-2011

Gelişim ve Öğrenme - Prof. Dr. Münire Erden - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi
    Basım Tarihi: Ocak 2001
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Eğitim Psikolojisi ders kitabı olarak hazırlanan ve 9. baskısı yapılan bu kitap, öğretmen yetiştirme programlarındaki değişiklikler ve alandaki yenilikler nedeniyle tekrar gözden geçirilmiş ve yeni programda yer alan "Gelişim ve Öğrenme" dersinin içeriğine uygun olarak düzenlenmiştir. Bu bağlamda adı da "Gelişme ve Öğrenme" olarak değiştirilmiştir.Kitabın 7. baskısında "Gelişim" bölümü yeniden ele alındığı için, bu baskıda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Ancak, kitabın öğrenme bölümü yeni gelişmeler ışığında tekrar gözden geçirilmiştir. Ayrıca, kitabın yazıldığı günden beri eksikliğini hissettiğimiz "Bireysel Farklılıklar" yeni bir ünite olarak eklenmiştir. Sınıf yönetimi ünitesi ise ayrı bir ders haline getirildiği için kitaptan çıkarılmıştır.Kitabın yeni düzenlenmiş biçiminin ihtiyacınızı karşılayacağını umar, kitapta gördüğünüz eksiklikleri ve kitapla ilgili eleştirileri bizlerle paylaşmanızı dileriz.

Diğer "Prof. Dr. Münire Erden" Kitapları:

1. Eğitim Bilimlerine Giriş
    2. Öğretmenlik Mesleğine Giriş
    3. Eğitim Psikolojisi (Gelişim ve Öğrenme)

Gelişim ve Öğrenme - Prof. Dr. Münire Erden - Ana Fikri Yorumları