Eğitim Bilimlerine Giriş - Prof. Dr. Münire Erden - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-09-2011 (08:11)   Son Mesaj: 04-09-2011 (08:11)    Cevap: 0    Gösterim: 633  

04-09-2011

Eğitim Bilimlerine Giriş - Prof. Dr. Münire Erden - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi
    Basım Tarihi: Eylül 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Yüksek Öğretim Kurulu 2006 yılında Öğretmenlik Meslek Bilgisi derslerinde önemli değişiklikler getirdi. Bu değişikliklerden biri de Eğitim Bilimlerine Giriş dersidir. Bu kitap YÖK tarafından belirlenen Eğitim Bilimlerine Giriş dersinin tanımına uygun olarak hazırlanmıştır. Eğitim Bilimlerine Giriş; Eğitimin Temel Kavramları, Eğitimin Diğer Bilimlerle İlişkisi ve İşlevleri, Eğitim Biliminin Tarihsel Gelişimi ve 21.Yüzyılda Eğitim Biliminde Yönelimler, Eğitim Biliminde Araştırma Yöntemleri, Türk Milli Eğitim Sisteminin Yapısı ve Özellikleri, Eğitim Sisteminde Öğretmenin Rolü ve Öğretmenlik Mesleğinin Özellikleri, Öğretmen Yetiştirme Alanındaki Uygulamalar ve Gelişmeler olmak üzere 7 bölümden oluşmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Münire Erden in titiz bir çalışma sonucu programa uygun olarak hazırladığı Eğitim Bilimlerine Giriş kitabının öğrencilerin bu alanda sağlam bir temel edinmelerine katkı sağlayacağını umuyoruz.

Diğer "Prof. Dr. Münire Erden" Kitapları:

1. Öğretmenlik Mesleğine Giriş
    2. Eğitim Psikolojisi (Gelişim ve Öğrenme)
    3. Gelişim ve Öğrenme

Eğitim Bilimlerine Giriş - Prof. Dr. Münire Erden - Ana Fikri Yorumları