Evlenmek istiyorum - Neslihan Tamay - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-30-2011 (06:15)   Son Mesaj: 04-30-2011 (06:15)    Cevap: 0    Gösterim: 610  

04-30-2011

Evlenmek istiyorum - Neslihan Tamay - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
    Basım Tarihi: Aralık 2003
    Kitap Türü: Kadın / Aile

Görünüşte hiçbir eksiğiniz yok. Güzel bir bayan sayılırsınız. Bakımlısınız; giyim kuşamınıza özen gösteriyor, modayı takip ediyorsunuz. Bir mesleğiniz var, kültürlüsünüz, kendinizi iyi ifade ediyorsunuz, ama bütün bunlar kendinize uygun bir eş bulup evlenmenize yetmiyor. Yirmili yaşların başını geçeli epey oldu. Belki otuzuncu yaşgününüze az kaldı, belki de yolun yarısına doğru hızla ilerlemektesiniz. Siz de her genç kız gibi evlenmek ve çoluk çocuk sahibi olmak istiyorsunuz. Ama ya çok kısa süren ilişkilerin ardından hep yalnızsınız, ya da yılan hiyakesine dönmüş fakat bir türlü evlilikle sonuçlanmayan bir beraberliğiniz var. Kendi kendinize nerede hata yaptığınızı soruyorsunuz. Eğer siz de yılların çabucak geçip gittiğini düşünüyor ve Bridget Jones gibi bir gün yapayalnız ölmekten ve cesedinizin köpeğiniz tarafından yenmiş olarak bulunmasından korkuyorsanız size güzel haberlerimiz var. Kendi geleceğinizi şekillendirip hayallerinizdeki kadar güzel bir evliliğe sahip olmak için birtakım adımlar atabilirsiniz. Sadece bugüne kadarki davranış kalıplarını bir tarafa bırakmanız ve karşı cinsle olan ilişkilerinizde onların anlayacağı dilden konuşmanız ve hareket etmeniz gerekiyor. İşte bu kitap sizlere bu konuda yardımcı olmak amacıyla yazıldı. Okuduğunuzda, bütün iyi niyetinize rağmen bazen farkında bile olmadan erkekleri nasıl kendinizden ve evlilik kararından uzaklaştırdığınızı ya da en azından karar vermelerini gecirtirdiğiniz göreceksiniz. Doğru yaklaşımları sergilediğinizde ise ne kadar çabuk bir evlenme teklifi aldığnııza şaşıracaksınız. Amerikan kültürünün ürünü olan kitaplar ve kadın dergilerindeki önerilerle yeterince kafası karışmış olan ülkemizin kızlarına, tamamen bizim kültürümüze göre yazılmış bu kitabın yararlı olacağını düşündük.

Evlenmek istiyorum - Neslihan Tamay - Ana Fikri Yorumları