Cezaevinde Kadın Olmak - Neslihan Çınar - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-10-2011 (05:01)   Son Mesaj: 03-10-2011 (05:01)    Cevap: 0    Gösterim: 480  

03-10-2011

Cezaevinde Kadın Olmak - Neslihan Çınar - Ana Fikri

Yayınevi: Çilek Medya Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ocak 2006
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

Ben bir kadınım, bir çok kadın gibi anneyim, benim de annem, babam, kardeşlerim var. Hayat mücadelesi içinde dik durmaya çalışarak yaşıyorum... Yaşıyordum... Bir gün her şey değişti. Bir sabah polisin kapıyı çalması ile uyandım ve kendimi birden hapiste buldum. İşlemediğim bir suçla bilmediğim bir dünyada yapayalnızdım şimdi. Artık sizlerden farklıyım ben hapiste kalmış bir kadınım. Dışarıdan baktığımız, anlamadığımız, ürktüğümüz o kadınlardan biriyim ben artık. Bir hapishane gülüyüm. Benim düzgün cümlelerim yok, benim edebi bir geçmişim yok, bazen iki kelimeyi bir araya getirip derdimi anlatmakta zorlanırım ama içerde yaşadıklarımı en iyi ben bilirim. Bilmediğiniz bir dünyaya küçük bir kapı açıyorum size. Çok uzakta değiliz aslında içeriden dışarısı nasıl görünüyor biliyorum. Dışarıdan içerisini okumak ister misiniz. İşlemediği bir suçtan dolayı 16 ay hapis yatan bir kadının dramı. Hapishaneyi tanıması, içeride yaşamayı öğrenmesi, acıları, sevinçleri ile bambaşka dostluklar kurması çerçevesinde gelişen olayları kendine has sade cümleleri ile anlattığı bu kitapta Türkiye nin bir başka gerçeğine şahit olacaksınız.

Cezaevinde Kadın Olmak - Neslihan Çınar - Ana Fikri Yorumları