Her Güne Bir Temel Fıkrası - Anonim - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-18-2011 (13:40)   Son Mesaj: 03-18-2011 (13:40)    Cevap: 0    Gösterim: 891  

03-18-2011

Her Güne Bir Temel Fıkrası - Anonim - Ana Fikri

Yayınevi: Yakamoz Yayınevi
    Basım Tarihi: Mart 2009
    Kitap Türü:

365 tane birbirinden komik temel fıkrası!SİNYALTemel arabasıyla Taksim Meydanı nda dönüp duruyordu… Aynı trafikçinin önünden beşinci defa geçerken polis de merak etti ve Temel i durdurup sordu: Bir yeri mi arıyorsunuz? Niye meydanın etrafında dönüp duruyorsunuz? Temel: Sol sinyal takıldı da… VERDİNİZ Mİ?Temel araba sürerken kırmızı ışıkta geçmiş… Tabii bunu gören polis Temel i durdurmuş. Polis: Ehliyet ve ruhsat beyfendi! Temel: Verdunuzda mı isteysunuz.. KAYNANATemel bir gün kahveye girmiş. Üstü başı yırtıkmış… Ne oldu? diye sormuşlar. Temel: Kaynanamı gömdük diye cevap vermiş. Kahvedekiler: İyi de bu hâlin ne? Temel: Biraz direndi de… NAFAKATemel, karısından boşanmak için mahkemeye başvurur. İlk duruşmada hâkim boşanmalarına karar verir. Temel e hitap ederek şöyle der: Karına nafaka bağladım. Haberin olsun. Temel: Sağ olun hâkim bey. Zavallı bu parayla geçimini sağlar. Arada sırada ben de üç beş kuruş yardım ederim.

Diğer "Anonim" Kitapları:

1. Lucerna
    2. Muzaffer İlmiye Çığ a Armağan Kitap
    3. Masalcı Dede den En Güzel Masallar
    4. Navisalvia - Sina Kabağaaç ı Anma Toplantısı 2008
    5. Meraklı Civciv
    6. Dev Şalgam 1. ve 2. Sınıflar İçin
    7. Navisalvia - Sina Kabaağaç ı Anma Toplantısı 2006
    8. Navisalvia - Sina Kabaağaç ı Anma Toplantısı 2007

Her Güne Bir Temel Fıkrası - Anonim - Ana Fikri Yorumları