Borsada Sistematik Alım-Satım İçin Rehber - Alparslan Güney - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-28-2011 (22:30)   Son Mesaj: 02-28-2011 (22:30)    Cevap: 0    Gösterim: 742  

02-28-2011

Borsada Sistematik Alım-Satım İçin Rehber - Alparslan Güney - Ana Fikri

Borsada Sistematik Alım-Satım İçin Rehber - Alparslan Güney - Özeti, Borsada Sistematik Alım-Satım İçin Rehber Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Scala Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ocak 2003
    Kitap Türü: Satış - Pazarlama / Ekonomi

Piyasanın genel eğilimini tahmin edebilmek için yatırımcılar uzun yıllar boyunca birçok teknik göstergeler oluşturmuşlardır. Bu göstergelerin bazıları tutarlı bir şekilde en iyi alım-satım zamanlarını gösterebilmiş, ancak birçoğu bu anlamda kötü sonuçlar vermiştir. Uzman bir borsa analisti olan Alparslan Güney tarafından kaleme alınan bu kitabın amacı, en çok bilinen teknik göstergelerden oluşan sistematik alım-satım sistemlerinin performanslarını bilimsel yöntemlerle karşılaştırma olanağını yatırımcılara sağlamaktır.Bu kitapta;Sistemli hisse senedi alım-satım işinin tanıtımını,Kazanmak için gerekli olan disiplinli alım-satım yöntemlerini,20 adet teknik göstergenin tanıtımını ve kullanımını,Bu göstergelere dayanan 49 adet sistematik alım-satım sistemini, Bu sistemlerin, İMKB Ulusal 100 endeksi ile geçmişe yönelik karşılaştırmalı performanslarını bulacaksınız.

Borsada Sistematik Alım-Satım İçin Rehber - Alparslan Güney - Ana Fikri Yorumları