Alim Işık (Alim Işık Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alim Işık (Alim Işık Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Yes Man   İlk Mesaj: 10-09-2010 (22:29)   Son Mesaj: 10-09-2010 (22:29)    Cevap: 0    Gösterim: 1162  

10-09-2010

Alim Işık (Alim Işık Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

3 Şubat 1959'da Kütahya Simav'da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Meryem'dir. Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı'nda tamamladı. ÇÜ Ziraat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1991'de Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı'nda Doçent, 1997'de Tarım Makineleri, 2000 yılında da Endüstri Mühendisliği Anabilim dalında Profesör oldu. Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği, DPÜ'de Senato ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinin yanı sıra Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. DPÜ Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve DPÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilimsel alanda, 39'u uluslararası olmak üzere, toplam 145 makale ve bildiri, 12 kitap ve bunun dışında da ayrıca birçok yayını bulunmaktadır. 23. Dönem'de İKÖPAB Türk Grubu Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce bilen Işık, evli ve 3 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde MHP' den Kütahya milletvekili seçilmiştir.

Latest 5 Biyografi

Alim Işık (Alim Işık Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları