Centilmenler İçin Adım Adım Kötü Kızlarla Flört Re - Cem Şancı - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-20-2011 (00:10)   Son Mesaj: 02-20-2011 (00:10)    Cevap: 0    Gösterim: 704  

02-20-2011

Centilmenler İçin Adım Adım Kötü Kızlarla Flört Re - Cem Şancı - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar
    Basım Tarihi: Temmuz 2004
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Yıllardır adeta inzivaya çekilip artık yazmaktan vazgeçmiş ünlü bir yazar kendisine yapılan bir teklifi kararsız kalsa da geri çeviremez. Görevi, bir üniversitede yaratıcı düşünce dersleri vermektir. Zamanla öğrencileriyle arasında oluşan özel bağ, onu yeniden hayata bağlar. Yazmayı, yaratmayı, sanatı, kadınları ve aşkı tartışmak isteyen öğrenciler, hocalarının eskiden yazıp sonra da yayınlatmaktan vazgeçtiği mizahi bir rehberi de ele geçirince akıllarına ilk gelen rehberde yazılanları adım adım uygulayarak kızların kalplerini çalmak olur. "Aşk hakkında konuşmak acı getirir derler, o yüzdendir, bazı aşıklar fazla konuşmazlar. Gösterişli, heybetli, kalp buran, iç yakan, yürek hoplatan aşk sözleri dizmez; elleri sigaralı, gözleri buğulu şairlerin vıcık vıcık dizeleriyle dolu aşk şiirlerini sıralamazlar. Dudakların zevkleri kolayca alışkanlık haline getirip insanı sıkılmalara sürüklediğini bilirler. En sevdikleri yemeği bile iki üç kez yedikten sonra sıkılan dudaklar, aynı şarkıyı söylemekten, aynı lafları tekrarlamaktan bıktıkları gibi, ilk defasında büyük bir heyecanla öptükleri başka dudakları, yabancı bedenleri yeniden yeniden öpmeye başladıklarında da heyecanlarını kaybetmeye başlarlar ya, onların yüzünden çok aşkın bittiğini, çok kalbin kırıldığını bilenler çoğu zaman ceza niyetine konuşmalarına fazla izin vermezler dudaklarının. Sessizce yaşarlar aşklarını."

Diğer "Cem Şancı" Kitapları:

1. Kızlar Aşık Olmaz (Cep Boy)
    2. Bir Kadın Masal İster
    3. Hayal Silgisi
    4. Kızlar Aşık Olmaz
    5. İlk Öpücük
    6. Aşkatür

Centilmenler İçin Adım Adım Kötü Kızlarla Flört Re - Cem Şancı - Ana Fikri Yorumları