Heyecan Yaşlanmaz - Mustafa Balbay - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-23-2011 (04:30)   Son Mesaj: 01-23-2011 (04:30)    Cevap: 0    Gösterim: 582  

01-23-2011

Heyecan Yaşlanmaz - Mustafa Balbay - Ana Fikri

Yayınevi: Cumhuriyet Kitap
    Basım Tarihi: Ekim 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

1993 yılında gazetem Cumhuriyet te günlük yazı yazmaya başladım. Bu yazıların içeriği adı üstünde; Gündem. O gün, o hafta olup bitenleri okura aktarmak aynı zamanda günlük yaşamak demek. Gazeteciliğin sevdiğim tariflerinden biri şudur: Yeryüzündeki hiçbir şey bir gün önceki haber kadar bayat değildir! Bu tarif, bir anlamda günlük yazı yazanlar için de geçerli. İşte bütün bu koşuşturmaca içinde arada bir bütün zamanları içerdiğini düşündüğüm yazılar da oldu. Onların arşivde o günlük yazılar olarak kalması elbette doğal. Sözünü ettiğim yazılardan, Mustafa Kemal Atatürk e, gazetem Cumhuriyet e, kaybettiğimiz aydınlarımıza, Cumhuriyet kurumlarına, dünyanın gidişine, bilime, aydınlanmaya, dilimizin durumuna ve yaşama ait olanlara ayrı bir gözle baktım. Ötekilerden çok da ayırmadan tabii! Topladım bu yazıları, bir deneme demeti yaptım. Bunu sorumluluk olarak da görüyordum. Dilerim bir ölçüde yerine getirmişimdir.

Diğer "Mustafa Balbay" Kitapları:

1. Silivri Toplama Kampı Zulümhane
    2. Ülkelere Değil Savaşa Düşmanım
    3. Yemen Türkler Mezarlığı
    4. Nasreddin Hoca ile Çocuklar
    5. Nasreddin Hoca İle Eşeği
    6. Anzak Türkleri
    7. Çanakkale den Avustralya ya Anzak Türkleri
    8. Devlet ve İslam

Heyecan Yaşlanmaz - Mustafa Balbay - Ana Fikri Yorumları