Hayatta Kalma Kılavuzu ABD Savaş Ofisi Askeri Birl - Derleme - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-20-2011 (00:10)   Son Mesaj: 01-20-2011 (00:10)    Cevap: 0    Gösterim: 605  

01-20-2011

Hayatta Kalma Kılavuzu ABD Savaş Ofisi Askeri Birl - Derleme - Özeti

Hayatta Kalma Kılavuzu ABD Savaş Ofisi Askeri Birl - Derleme - Özeti, Hayatta Kalma Kılavuzu ABD Savaş Ofisi Askeri Birl Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Bilge Kültür Sanat
    Basım Tarihi: Haziran 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Bu kitap, daha ziyade bir el kitabı veya kılavuz kitap niteliğinde düzenlenmiştir. Daha çok askeri eğitim almış ya da alacak kişiler için düzenlenmiş olsa da, konunun özünde yaşam olduğu için herkesin faydalanabileceğini düşünüyoruz.İçeriğine genel bir bakış yaptığımızda; kutuplar, çöller, büyük ormanlar veya okyanuslar gibi ortamlarda zor koşullar altına girdiğinizde (örneğin uçak veya deniz kazası sonucu) hayatta kalmayı nasıl başarabileceğinizi görebilirsiniz.Nasıl yol alacağınız, yönünüzü nasıl bulacağınız, ilkyardım bilgileri, sağlık önlemleri, hastalandığınızda ya da yaralandığınızda neler yapacağınız, su ve yiyeceğinizi nasıl bulacağınız gibi bilgiler detaylı olarak ele alınmış; bunlar ele alınırken yanınızda gerekli malzeme olmadığı göz önünde bulundurularak doğadan ve öğelerinden nasıl faydalanabileceğiniz detaylı resimler eşliğinde anlatılmıştır.Bitkileri, böcekleri ve bazı hayvanları da resimleriyle ve ayrıntılarıyla tanıyabileceğiniz bu Hayatta Kalma Kılavuzu ndan herkes bir şeyler öğrenebilir, kendine göre bir şeyler bulabilir.

Diğer "Derleme" Kitapları:

1. Amerika'nın Yanık Çocukları
    2. Sinemekan - Sinemada Mimarlık
    3. Beni Çok Ararsınız
    4. İstiklal Savaşında Denizciler
    5. Mayıs - Haziran 68
    6. Sahafın Keçisi 2
    7. Eleştirmen Gözüyle Cumhuriyet Dönemi Türk Tiyatr
    8. Arif Nihat Asya dan Seçme Şiirler ve Yazılar
    9. Türk Manilerinden Seçmeler

Hayatta Kalma Kılavuzu ABD Savaş Ofisi Askeri Birl - Derleme - Özeti Yorumları