Hayatta Kalma Oyunu - Hakan Şenocak - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-01-2011 (00:30)   Son Mesaj: 05-01-2011 (00:30)    Cevap: 0    Gösterim: 646  

05-01-2011

Hayatta Kalma Oyunu - Hakan Şenocak - Ana Fikri

Yayınevi: İş Bankası Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2004
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"Altı öyküde başka dünyaların, insanların hikayelerini anlatırken zamana karşı savaşıyor." - Cumhuriyet- "Kore de hazırlamakta olduğumuz Dünya Öykü Seçkisi, dünyanın on sekiz genç yazarından öyküler içeriyor. Çalışmamız için Türkiye den Hakan Şenocak ı seçtik. Çünkü, bana göre öyküleri, şu an dünyada ilgi gören fantezi türünün başarılı örneklerini oluşturuyor." - Nan-A Lee (Çevirmen Türkolog)- "Çıkmaz sokakları, ahşap evlerin sesini, meyveleri ağaçta görmeyi, koştura koştura oynayan çocukların çığlıklarını, gecelerin sessizliğini, yollarda ferah ferah yürümeyi, arka bahçelerde gerili iplerde güneşte salına sılan kuruyan çamaşırların kokusunu, uykuya dalmadan önce uzaktaki yıldızlara bakmayı, bir sokağa girdiğimde sakinleriyle selamlaşmayı, bahçede çiçek sulamayı çok özledim Ridade. Bizi biz yaptığı halde artık uzaklarda kalmış yaşamın ayrıntılarını, küçük ritüelleri ne kadar özlediğimi seni okuduktan sonra fark ettim." - Nalan Barbarasoğlu-

Diğer "Hakan Şenocak" Kitapları:

1. Naj
    2. Sevgili Nefret
    3. Karanfilsiz

Hayatta Kalma Oyunu - Hakan Şenocak - Ana Fikri Yorumları