Evhamlı Türklerin Yaşam Kılavuzu - Cep Boy - Yaman Sert - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-17-2011 (09:10)   Son Mesaj: 01-17-2011 (09:10)    Cevap: 0    Gösterim: 512  

01-17-2011

Evhamlı Türklerin Yaşam Kılavuzu - Cep Boy - Yaman Sert - Ana Fikri

Evhamlı Türklerin Yaşam Kılavuzu - Cep Boy - Yaman Sert - Özeti, Evhamlı Türklerin Yaşam Kılavuzu - Cep Boy Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Lamia Yayınları
    Basım Tarihi: Temmuz 2009
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

Kıllanma ve evham denilen his, içinde bulunduğunuz durum hakkında şüpheye düştüğünüz, işkillendiğinizde sizi yakalayıveren pasif bir eylemlilik halidir. Hele bir de Türk seniz! Verilen bir kararın ardından ortaya çıkan kıllanma hissi ve evham bu kararın en iyi seçenek olduğundan kuşkulanmanıza yol açar. Bu karar, kimi zaman iki yoldan birini seçmek, kimi zaman size söylenen bir lafa karşılık vermek, kimi zamansa genel anlamda gösterdiğiniz bir tepkiyle ya da gösteremediğiniz bir tepkisizlikle ilgilidir.—Gaza geldik hipermarketten aldık acaba Karaköy den yarı fiyatına alabilir miydim?—Bu elbise gerçekten yakıştı mı yoksa satıcı beni gaza mı getiriyor?—Parayı peşin verdik ama kebap yanlış adrese gitmesin?—Kuaföre uçlarından al dedim, sakın kuşa çevirmesin beni?—Taksimetre gece tarifesinden mi işliyor ne?

Diğer "Yaman Sert" Kitapları:

1. Kıllanma Kılavuzu

Evhamlı Türklerin Yaşam Kılavuzu - Cep Boy - Yaman Sert - Ana Fikri Yorumları