Fotoğrafdaki Kadın - Hakan Yaman - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-28-2011 (18:10)   Son Mesaj: 04-28-2011 (18:10)    Cevap: 0    Gösterim: 514  

04-28-2011

Fotoğrafdaki Kadın - Hakan Yaman - Ana Fikri

Fotoğrafdaki Kadın - Hakan Yaman - Özeti, Fotoğrafdaki Kadın Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Doğan Kitap
    Basım Tarihi: Mayıs 2009
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

2009 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü"İsrafil in Kanatları"" romanının yazarı Hakan Yaman ın yeni romanı, Fotoğraftaki Kadın, uzak ama tutkulu bir aşkın romanı. Tesadüfen fotoğrafını çektiği kadına âşık olan Suphi nin şehrin loş sokaklarında sabırla fotoğraftaki sevgilisini arayışının, içinde özenle sakladığı umudun yitip gitmemesi için çabalayışının hikâyesi. Sürekli ağlıyordum odamda. O zamana kadar hiç ağlamadığım kadar. Yıllarca biriktirdiklerimi bir seferde ağlıyor gibi... Sağanak olmuştu hüzünlerim, içime içime yağıyordu. Ve sanki bu dünyada sadece ben ağlıyordum. Bu işte de yalnız kalmıştım sanki. Herkes ağlasın istiyordum. O soğuk karanlık gecelerde yalnız başıma pencerenin önüne geçip yaşlı gözlerle yağmuru beklerken benimle birlikte etrafımdaki tüm insanlar ve cansız öteberi de ağlasın istiyordum. Keşke ılık bir yağmur yağsa, siyah sokaklara, tozlu çatılara, kaldırımlara, sokak lambalarına ılık bir sonbahar yağmuru yağsa diyordum içimden keşke... Keşke sokak lambaları bile ağlasa...

Diğer "Hakan Yaman" Kitapları:

1. Fotoğraftaki Kadın
    2. İsrafil in Kanatları
    3. Hamili Kitap Yakınımdır!

Fotoğrafdaki Kadın - Hakan Yaman - Ana Fikri Yorumları