Dalmaçya Normandiya Fas Ve Cebelitarık Gezileri - Tarık Minkari - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-12-2011 (21:50)   Son Mesaj: 01-12-2011 (21:50)    Cevap: 0    Gösterim: 576  

01-12-2011

Dalmaçya Normandiya Fas Ve Cebelitarık Gezileri - Tarık Minkari - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap
    Basım Tarihi: Şubat 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Hırvatistan ın kıyı uzunluğu 1 777 km, ada sayısı 1 185 tir. En uzun ada Hvar 68 km, en kısa ada bir kaya parçasıdır. 1 185 adanın sadece 66 tanesinde insanlar yaşamaktadır, ötekiler boştur. Biz antik kent Dubrovnik ten, şık bir motoryatla yola çıktık, kuzeyde taaa Brijuni Takımadaları na kadar gittik, kah adaların arasında dolaştık kah limanlara girdirk, sırdaşı güzel bir gezi yaptık. Siz bu gezinin sırlarını öğrenmek istemez misiniz? Mormandiya ya gittim. İkinci Dünya Savaşı sırasında "Ben neden buradayım?" diye diye ölmüş yüz binlerce insanın şehitliklerini ziyaret ettim, "Kulun canını kul almamalı, Tanrı nın verdiği canı sadece Tanrı almalı" dedim. Eşi az bulunur Saint-Malo Kalesi ni ve kaleiçi kentini gezdim. Eşi hiç bulunmaz Mont-Saint-Michel i ziyaret ettim. Siz yanımda olmak istemez misiniz? Hem Akdeniz de hem Atlas Okyanusu nda kıyı olan bir Müslüman ülkeye gittim. Faslıların hızla Batılılaşmakta olduğunu gördüm. Rabat ın, Tanca nın, Marakeş in, Fez in ve Kazablanka nın hem yeni şehirlerini hem medinalarını -antik kentlerini- gezdim. Kayası nı selamladım. Peki siz bu gizemli yerleri tanımka istemez misiniz?

Diğer "Tarık Minkari" Kitapları:

1. Kim Tutar Beni
    2. Mizah Zekanın Zekatıdır / Tarık Minkari Kitabı
    3. Önce Bayılt Sonra Ayılt
    4. Meraklının Anıları Çizgilerle Tarık Hoca nın Macer
    5. Cerrah Çelebi nin Boncukları
    6. İsrail ve Amerika Gezileri Cerrah Çelebi nin Macer
    7. Yılların Ardından Çizgilerle Tarık Hoca nın Macera
    8. Yılların Ardından Çizgilerle Tarık Hoca nın Macera

Dalmaçya Normandiya Fas Ve Cebelitarık Gezileri - Tarık Minkari - Ana Fikri Yorumları