Hoş ya da Boş - Tarık Minkari - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-10-2011 (10:30)   Son Mesaj: 01-10-2011 (10:30)    Cevap: 0    Gösterim: 683  

01-10-2011

Hoş ya da Boş - Tarık Minkari - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap
    Basım Tarihi: Ekim 1996
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Kadı çorabını kesmiş köpeğine don yapmıştı. Kız köpek bahçede oynuyordu. Erkek köpek sokaktan geçiyordu. Bir anda göz göze geldiler, karşılıklı havladılar, göz süzdüler, kuyruk salladılar. Kız köpek duvarı aştı, sokağa kçtı. Zampik köpek koştu gitti, onu kıçından ve burnundan ısırdı. Anlaştılar. Zampik kızın üstüne çıktı, onu ensesinden ısırdı. Sonra cinsine has hareketlerle ona bir şeyler yapmak istedi, ama beceremedi. İpek don kızı koruyordu. Erkek köpek yoruldu, sıkıldı, durdu, çevresine baktı, beni gördü, ama aldırmadı. Benim köpekçe bilmediğimi, dedikodu yapmyacağımı, gördüklerimi onun arkadaşlarına anlatamayacağımı anladı. Yeniden denedi, ama gene olmadı. Tam bu sırada, evin nazlı hanımı bahçeye çıktı, telaşla kızını çağırdı. Kız köpek, erkeğin altından ustalıkla sıyrıldı, koştu, gitti. Erkek köpek şaşkın şaşkın bana baktı, başını iki yana salladı. Şimdi ben merak ediyorum: Bu çapkın bakışından geçenleri arkadaşlarına olduğu gibi mi anlattı, yoksa bizim gibi mi yaptı?

Diğer "Tarık Minkari" Kitapları:

1. Kim Tutar Beni
    2. Mizah Zekanın Zekatıdır / Tarık Minkari Kitabı
    3. Önce Bayılt Sonra Ayılt
    4. Dalmaçya Normandiya Fas Ve Cebelitarık Gezileri
    5. Meraklının Anıları Çizgilerle Tarık Hoca nın Macer
    6. Cerrah Çelebi nin Boncukları
    7. İsrail ve Amerika Gezileri Cerrah Çelebi nin Macer
    8. Yılların Ardından Çizgilerle Tarık Hoca nın Macera
    9. Yılların Ardından Çizgilerle Tarık Hoca nın Macera

Hoş ya da Boş - Tarık Minkari - Ana Fikri Yorumları