Demokratik Laik Eğitim Çağdaş Toplum Olmanın Yolu - Kasım Karakütük - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-08-2011 (16:00)   Son Mesaj: 01-08-2011 (16:00)    Cevap: 0    Gösterim: 647  

01-08-2011

Demokratik Laik Eğitim Çağdaş Toplum Olmanın Yolu - Kasım Karakütük - Ana Fikri

Yayınevi: Anı Yayıncılık
    Basım Tarihi: Eylül 2001
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

"Laiklik konusu üzerinde çok yazıldı, çizildi, artık ne gerek var yeniden yazmaya diye düşünüyordum. Ama laik bir devlet olduğu anayasasında yazılı olan ve ayrı bir madde ile bunun değiştirilmesinin teklif edilemeyeceği bildirilen bir devletin, Türkiye Cumhuriyeti nin Cumhurbaşkanı Laiklikle İslamiyet i Bağdaştırma Projesi hazırlattığını söylerse ve Yargıtay Başkanı sözlerini Kur-an dan ayetlerle desteklerse, bundan böyle hiç kimsenin artık susmaması, yineleme de olsa konuşması, yazması gerekir" diyor Prof.Dr.Bedia Akarsu, 14.12.1999 tarihli "Laiklik, Sekülarizm ve Din" başlıklı yazısında.Prof.Dr.Ahmet Taner Kışlalı da "Toplumumuz Cumhuriyet tarihinin belki de en önemli bunalımıyla karşı karşıya bulunmaktadır. Laik demokratik cumhuriyet tehdit altındadır. Bu geçici değil, yapısal bir bunalımdır." "...Devletin ve eğitimin laik yapısı bozulmuştur" demiştir.Laiklik, özellikle son on yılda ülkemizde çok konuşulan, üzerinde çok yazılan ve bugün de gündemin en ön sıralarında yeralan bir konu olma özelliğini korumaktadır.

Diğer "Kasım Karakütük" Kitapları:

1. Öğretim Üyesi Ve Bilim İnsanı Yetiştirme: Lisansüs
    2. Öğretim Üyesi Ve Bilim İnsanı Yetiştirme: Lisansüs

Demokratik Laik Eğitim Çağdaş Toplum Olmanın Yolu - Kasım Karakütük - Ana Fikri Yorumları