Çağdaş Eğitim Sistemleri - İrfan Erdoğan - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-22-2011 (17:00)   Son Mesaj: 01-22-2011 (17:00)    Cevap: 0    Gösterim: 698  

01-22-2011

Çağdaş Eğitim Sistemleri - İrfan Erdoğan - Ana Fikri

Yayınevi: Sistem Yayıncılık
    Basım Tarihi: Ekim 1998
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Türk eğitiminde değişik aralıklarla yenileşme çabaları olmuştur. Bu çabalr çerçevesinde eğitimde yaanan sorunların Türkiye dışındaki ülkelerde nasıl çözüldüğünü üzerinde durulmuştur. Bu amaçla bazen dışarıya heyetler gönderilmiş, bazen de dışarıdan yabancı uzmanlar çağrılmıştır. Bugün de aynı şekilde çalışmalar yapılmaktadır. Ancak, eğitimde dışardan esinlenerek yapılan değişikliklerin çoğu bir uyarlama olmaktan öteye geçememiştir. Bu eser, ABD, dağılan SSCB, Japonya, Fransa ve İngiltere gibi gelişmiş beş ülkenin eğitim deneyimlerini irdeleyerek sunduğu bakış açılarıyla bu ülkelerin Türkiye açısından daha iyi tanınması için duyulan ihtiyaca cevap vermeyi ve Türk eğitim sisteminde daha kontröllü ve temelli olabilmesine katkılar sağlamayı hedeflemektedir. Eğitim ve öğretimin nasıl olması gerektiğini merak eden politikacı, eğitimci, araştırmacı, öğrenci ve anne-babalar bu kitabı mutlaka okumalıdır.

Diğer "İrfan Erdoğan" Kitapları:

1. Öğrenmenin Gücü
    2. 99 Sayfada Verimli Ders Çalışma
    3. Pozitivist Metodoloji
    4. Türk Eğitim Sistemi
    5. Teori ve Pratikte Halkla İlişkiler
    6. Sınıf Yönetimi
    7. Eğitim Ve Okul Yönetimi
    8. Çevre Sorunları Egemen ve Marksist Anlayışın İlett

Çağdaş Eğitim Sistemleri - İrfan Erdoğan - Ana Fikri Yorumları