Böyle Göçtü Zerdüşt - Farhad Kishvery - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-27-2010 (07:33)   Son Mesaj: 12-27-2010 (07:33)    Cevap: 0    Gösterim: 998  

12-27-2010

Böyle Göçtü Zerdüşt - Farhad Kishvery - Özeti

Böyle Göçtü Zerdüşt - Farhad Kishvery - Özeti, Böyle Göçtü Zerdüşt Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Sonsuz Kitap
    Basım Tarihi: Ağustos 2009
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Tanrıların tapınağında akan kanlar bir anda şüpheyle tanışmasına neden olur. Ve bu şüphe doğduğu yerden göçmesinin ilk adımıdır onun için. Şehirler, tapınaklar, harabeler gezer, insanlarla konuşur, dostluklar düşmanlıklar görür, kadim bilgiyi arar, bilgelere sorar ve nihayet günün birinde kendini İran'ın en büyük Şahı Geştasb'ın sarayında bulur. O artık bir peygamberdir! Ancak Peygamberlik sadece fiziki göçünü sona erdirir, iki bin beş yüz yıllık göçü ise hâlâ sürmektedir…'Sana zarar verirler.''Versinler.''Sana deli derler.''Desinler.''Gözünün yaşına bakmaz öldürürler.''Öldürsünler.'Üzülerek başını salladı.'İlk fırsatta seni şehirden dışarı atacaklar.''Atsınlar, öldürsünler, yaksınlar. Ben görevimi yapacağım…Dünyanın yaratıcısı Ahuramazda'dır. Hayat, iyiliklerin yaratıcısı Ahuramazda ile kötülüklerin yaratıcısı Ehrimen arasında yapılan bir savaştır ve ben Zerdüşt Spitman bu savaşta Ahuramazda'nın yardımcısıyım. Mesajım da; 'Güzel düşünce, güzel söz, güzel davranışın yanı sıra barış ve sevgidir.'' Zerdüşt'ün ve Zerdüştlüğün doğduğu toprakların yazarı Farhad Kishvery'ye ait 'Böyle Göçtü Zerdüşt' ülkesinde çok tartışılan, basıldığı tarihten bugüne dört yeni baskı yapmış ender, büyüleyici, tarihi belge niteliğinde biyografik bir romandır.

Diğer "Farhad Kishvery" Kitapları:

1. Zerdüşt (Cep Boy)

Böyle Göçtü Zerdüşt - Farhad Kishvery - Özeti Yorumları