Benim İnancım - Edisyon - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-25-2010 (05:01)   Son Mesaj: 12-25-2010 (05:01)    Cevap: 0    Gösterim: 499  

12-25-2010

Benim İnancım - Edisyon - Ana Fikri

Yayınevi: Kaknüs Yayınları
    Basım Tarihi: Nisan 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Günümüzde başta ergenlik çağındaki gençler olmak üzere bütün insanlar ruhsal problemlerle boğuşuyor. Modern şehir hayatının; beraberinde getirdiği teknolojik yenilikler, konfor ve rahatlığın yanı sıra insanı hareketsizliğe ve pasifliğe itmesi, popüler kültür ve reklamların etkisiyle hep daha fazla deneyim, daha fazla rahatlık ve zenginliği hedef olarak dayatması insanın ruh dünyası üzerinde yıkıcı bir etki yaratıyor. En hafifinden depresyon ve panik atak olmak üzere çeşitli psikolojik rahatsızlıklar; şiddet olaylarına, sapık eğilimlere, uyuşturucu bağımlılığına ve intihara varan ağır bunalımlar her gün rastlanan vakalar haline geldi. Bu şartlarda insanoğlu ruhunu kurtarmak , bu dünyanın kötülüklerinden ve sıkıntılarından arındırmak için geleneksel değerlerine ve maneviyata sarılma ihtiyacı hissediyor. İnanç kavramının daha fazla geç kalınmadan, acilen öğrenilmesi ve öğretilmesi gerekiyor. Ve tabii anlamlandırılması, yaşama entegre edilmesi, özümsenmesi… Bu bağlamda kendi geleneğimiz ve inancımız yanında dünyadaki diğer inanç ve inanışları da tanımanın, maneviyat kavramını özümsememize ve hayatımızın bir parçası haline getirmemize önemli bir katkısı olacağına inanıyoruz. Bu arada yabancı kültürleri, gelenekleri ve halkları tanımak, anlamak ve onlara hoşgörüyle yaklaşmanın önemi de vurgulanmış oluyor. Benim İnancım, dokuz yaş ve üstü çocuklara dünya dinlerini tanıtmak için gerçekleştirilmiş bir proje.

Diğer "Edisyon" Kitapları:

1. Yönetmen Sineması - Ahmet Uluçay
    2. Yönetmen Sineması - Semih Kaplanoğlu
    3. Yüzüncü Yılında 2. Meşrutiyet
    4. Sevgili Çiftlik Dostlarım
    5. Uzak Ülkelerden Hayvan Dostlarım
    6. Sevimli Orman Dostlarım
    7. Yumuşacık Kanatlı Dostlarım
    8. Yatmadan Önce Kemirmek İçin Hikayeler
    9. Yalayıp Yutmak İçin Hikayeler

Benim İnancım - Edisyon - Ana Fikri Yorumları