Benim Okulum - Kollektif - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-16-2011 (06:22)   Son Mesaj: 02-16-2011 (06:22)    Cevap: 0    Gösterim: 610  

02-16-2011

Benim Okulum - Kollektif - Ana Fikri

Yayınevi: Kaknüs Yayınları
    Basım Tarihi: Kasım 2007
    Kitap Türü: Ana - Baba / Aile

Dünya Çocuklarının Eğitim ve Okul Hayatı 5 kıtaya yayılmış toplam 31 ülkeden, ilk ve ortaokul seviyesinde birer ikişer çocuk seçilmiş. Sonra bu seçilen çocukların bir okul günleri adım adım fotoğraflanmış. Okul öncesi ve sonrası ev hayatları, okul binası, sınıf ortamı, okul bahçesi, dersler, öğretmenler, sosyal faaliyetler, arkadaşlar... Her öğrencinin yaşamının bir parçası olan bu detayların, 31 farklı ülkede nasıl göründüğünü merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. Fotoğraflar, çocukların kendi ağızlarından anlattıkları, yaşamlarına dair son derece ilginç detaylarla tamamlanmış. Çinli Zenpey i sınıfta göz jimnastiği yaparken, Rusya Federasyonundan Alexei i okuluna helikopterle giderken, Japon Momona yı okul bitince sınıfın yerlerini silerken görmeniz mümkün. Fransa dan Anna nın okulu her çarşamba tatil, Avustralyalı Gapirri ise açık hava okulunda okuyor. Kitaba konuk olanlar arasında İstanbul dan Aysima da var. Profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş ve dünyanın en büyük yayınevlerinden Penguin/DK in ustalığıyla harmanlanmış fotoğraflar, dünya çocuklarının okul hayatını gözünüzün önünde canlandırıyor. Bu kitap sayesinde okulların açılmak üzere olduğu şu günlerde çocuklar kendilerini hiç yalnız hisstemeyecek. Dünyanın çeşitli yerlerindeki yaşıtlarının okulda neler öğrendiklerine, teneffüste nasıl soluklandıklarına ve boş zamanlarını nasıl değerlendirdiklerine, görsel bir şölen eşliğinde tanık olacaklar. Kaknüs Çocuk tan çıkan Benim Ailem, Benim Hayatım ve Benim İnancım kitapları gibi Benim Okulum da Türk çocuklarını dünya çocuklarıyla buluşturan bir kitap.

Diğer "Kollektif" Kitapları:

1. Havalı Araba
    2. Pit Stop Ekibine Hoş Geldin
    3. Birikim Sayı 243
    4. Türkiye nin Politik Tarihi
    5. Cemile ile Okuma Yazma Öğreniyorum
    6. Gezi Ege Tatil Rehberi
    7. Köşe Bucak Karadeniz
    8. Mimarlık
    9. Sünger Bob Doktora Gidiyor

Benim Okulum - Kollektif - Ana Fikri Yorumları