Diyaloğu emreden Ayetler (2): Ankebut,46

alptraum ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 02-12-2009, 15:39 #21
    Metin mete Mesajlar: 547
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Dedigim gibi herhangi bir yanlisi görürsünüz. Ama bu yanlis yasanmis olmalidir. Örnegin Borsada bir yükselme oldugunda ya da kapitalizm tavan yaptiginda buna benzer olaylar oldugu vakit biz yine toplu yasama devam ediyorsak ve aldatildigimizi bile bile devam ediyorsak buradaki hikmetin gerekliliginden oldugunu bilmek en önemlisi oldugu kanaatindeyim. Bugün Avrupa ya da baska biryer Orta Asya hristiyanlasacak diye düsünüyorsa plan yapiyorsa biz müslümanlarin Avrupadan ya da o diger ülkelerden gitmemiz mi gerekiyor. Yo aha burdayiz hemde o haince plan yapanlarin ülkelerinde yasiyoruz hemde o asildan olan milletle beraber insanca yasamaya calisiyoruz. Diyalog hizmetindede eger vatikan in böyle bir plani varsa bundan bizene bu bizi ne ilgilendirirki. Biz bugüne kadar meyvalarini almis olduklarimiza bakariz ve tüm hizmet Allah rizasi icindir bunun gayrisi yoktur. Öyle olsaydi Allah-u Teala su hizmeti Dünyadaki tüm ülkelere bir nefer olarak gitmesine izin vermezdi.

Acaba diyorum,Sizin aldiginiz meyvalardan yaptiginiz kardan onlar neler kazandi dersiniz?Zaten Allahta diyorya SEYTAN Insanlari ALLAH ile aldatir,tabiki herkes diyorki ALLAH rizasi icin.Hainin masasinda onlara boca taviz vererek hani diyor ya Papa misyoner olarak giremedigimiz ülkelere karsi ne yazikki kapimiza kadar geliyorlar artik...Hemde bu HOSGÖRÜ timsali diyalogcularin sayesinde..Allah Razimi acaba...

2. Alt 02-12-2009, 15:42 #22
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Sanirim kendi kendinize konusuyorsunuz

Varsa bir delil gösterin diyorum. Varmi yok. E bu böyle olurda amanin söyle olurda demenin ne manasi var. Bizim aldigimiz meyva yoktur islama kazandirilmis insanlar vardir gaye Allah rizasidir. Cürük meyva dahi olsa biz agaci budamayiz cürük meyvayi alir atariz.

3. Alt 02-12-2009, 15:47 #23
    Sanirim kendi kendinize konusuyorsunuz

Varsa bir delil gösterin diyorum. Varmi yok. E bu böyle olurda amanin söyle olurda demenin ne manasi var. Bizim aldigimiz meyva yoktur islama kazandirilmis insanlar vardir gaye Allah rizasidir. Cürük meyva dahi olsa biz agaci budamayiz cürük meyvayi alir atariz.

Sevgi deger Kerim siz yazilari bastan okumuyorsunuz daha dün Sayin Führer devamli ayni konudaki yazidan alinti yapiyorsun diye serseniste bulundu simdi almiyoruz inan senin okuman icin yukari diye bahsediyoruz ama ne gezer.Her neyse siz cürük meyveye devam biz Kurana tabilige aramizdakine Allah mutlaka hükmünü gösterecektir tek duamiz Insallah Müslümanlar bu dehsetli SEYTANI plandan en az zararla cikar...

4. Alt 02-12-2009, 15:54 #24
    Egerki bu isin icinde Allah rizasi yoksa tüm bu hizmet icindeki insanlarin tek duasi vardir

Allah bu hizmeti kahretsin yok etsin.

Selametle

5. Alt 02-12-2009, 16:03 #25
    Egerki bu isin icinde Allah rizasi yoksa tüm bu hizmet icindeki insanlarin tek duasi vardir

Allah bu hizmeti kahretsin yok etsin.

Selametle

Benim su an bu isin icindeki binlerce müslümanin samimiyetinde süphem yok ama gercekler görülmelidir insanlar neye hizmet ettiklerini iyi bilmelidirki yarin benim haberim yok diyemesin diye bir sekilde sizlere böyle anlatilir ama anlarsaniz.Duaniza amin(Diyalog taraftari gibi algilanmayayim diye) demiyorum ama Insallah diyorum...

6. Alt 02-12-2009, 17:07 #26
    sukeyne Mesajlar: 141
    Dinler arasi diyalog diye bişey olamaz çünkü tek din islamdir.

Metin mete bunu beğendi.
  7. Alt 02-12-2009, 17:23 #27
    Hak din islamdir buna ragmen dinler vardir. Kuran böyle der.

8. Alt 02-12-2009, 23:00 #28
    Hak din islamdir buna ragmen dinler vardir. Kuran böyle der.

Allah katinda din ISLAMDIR bunun disindakiler Sapikliktir...Cünki ayetle sabittirki Islamin disinda din kabul degildir ve hepsi gercegin disindadir ve sapiktir...

9. Alt 02-12-2009, 23:13 #29
    Kuranda bu din diye gecer.

Lekum dinikum veliyyedin. Buradaki de sanirim yeterlidir.

10. Alt 02-12-2009, 23:21 #30
    Kuranda bu din diye gecer.

Lekum dinikum veliyyedin. Buradaki de sanirim yeterlidir.

Kim İslâm dininden başka bir din ararsa, onunki katiyyen kabul edilmeyecek ve o ahirette kaybedenlerden olacaktır.

(Âl-i imran: 85)

“Bugün size dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslâm’ı beğendim.” buyuruyor.

(Maide: 3)

kabul olmayan din din degildir..

İşte O, sizin gerçek Rabbiniz olan Allah'tır. Hak'tan sonra sadece sapıklık vardır. O halde nasıl oluyor da (Hak'tan) döndürülüyorsunuz?

(Yunus: 32)

Sapikliktir..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.