Kalp gözleriniz kirlenmiş olmasın

guv2000 ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 01-21-2009, 21:50 #1
    dincikominist Mesajlar: 22
    guv2000´isimli üyeden Alıntı
    yazıya alıntı ile başlamışsın fakat bu alıntının bir öncesi olmalı. neye karşı söylendiğini ve kimin kime ne dediği konunuzdan anlaşılmıyor. birisi ile yaptığın diyaloğu direkt buraya yazmışsın ve malesef ben bu konudan birşey anlamadım.
    yazına bana şu konuda şöyle dediler bende bu cevabı verdim sizin fikriniz nedir deseydin biraz daha anlaşılır olacaktı.
    Allahtanki yazının sonuna bir link koymuşsun da oradaki yazıları okuyarak bu diyaloğun kaynağını görme şansım oldu.
    şimdi sana söylemek istediklerim şunlar:
    verdiğin linkten başka diğer forumlardaki tartışmalarını da büyük bir sabırla okudum. gördüğüm her konuda işleyiş şu şekilde.
    sen bir fikrini dile getirip konu açmışsın fakat altına yazılan yazılar senin imlâ hataların ve anlatmak istediğinin anlaşılmadığı yönünde. bu kadar insan sana yazdıklarının tamamına yakınına yanlış diyor ve sen bunu söyleyen her kişiye değişik cevaplar veriyorsun. kimisinde "bni böyle kabul edin" kimisinde "insanlık gafletten uyansın bende yazılarımı düzelteceğim" gibi.
    iş bu hale dönünce senin yazdıkların hakkında kimse konuşmamış ve başka yönlere kaymış oluyor. yazdığın yazı boşa gidiyor ve insanlar boş yere tartışmış birbirlerini kırmış oluyorlar.
    insanlara internet üzerinden yazışarak iletişime geçersin. tek yolu budur fikirlerini paylaşmanın. ama sen elindeki tek bu imkanı da bu şekilde kullanırsan boşa vakit geçiriyor ve bu şekilde de günaha girmiş oluyorsun. sonuç olarak yazdıklarının bir anlamı kalmıyorki.
    merak ettiğim konu şu. niye imla kurallarına dikkat etmek yerine sana bu uyarıyı yapan her kişiye olumsuz cevap verip yine bildiğin yolu kullanıyorsun?
    onlarca insanın sana defalarca yazılarından birşey anlamıyoruz demesi senin için birşey ifade etmiyor mu ki bu söyledikleri seninde yazılarında kullandığın gibi kişilerin kendi düşünceleri. sen bu insanların düşüncelerini böyle kulak ardı ederken senin düşüncelerinin nasıl itibar görmesini düşünebiliyorsun?

Adım hıdır elimden gelen budur
    ben bir caminin imamı değilimki işim gücüm imla düzeltmek olsun cemaatım daha iyi anlasın diye
    ben devlet başkanı değilimki işim gücüm imla düzeltmek olsun vatandaşım beni daha iyi dinlesin
    ben sıradan işinden gücünden artta kalan vaktinde islamı bildiğim kadarıyla insanlarla paylaşmayı heves edinen acizane bir ümmetim
    Rasülümüz s.a.v birgün yolda sahabe kiramıyla giderken yolun kenarında bir köpek leşi görmüşler Rasülümüz bunu görünce gülmüş
    biraz ilerledikden sonra sahabe kiramda biri sormuş ya Rasülümüz s.a.v biraz önce kokan çürümüş köpek leşinden tiksinip uzaklaşmak yerine uzunca bakıp güldünüz nedir bunu hikmeti demişler
    Rasülümüz s.a.v buyurmuşki o kokmuş o çürümüş leşin ağzında pırıl dıyan köpeğin dişlerini görmedinizmi demiş onu düşündüm Allahın yaratma güzelliğini orda gördüm onun için güldüm demiş
    burdan şunu anlayın benim imla hatalarım kokmuş çürümüş köpek bedeni kadar değildir inşallah yoksa sizin parıldıyan dişleri görmek için kalp gözleriniz kirlenmiş olmasın

2. Alt 01-21-2009, 23:15 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    dincikominist´isimli üyeden Alıntı
    Adım hıdır elimden gelen budur

Egerki elinden gelen sadece bu kadarsa ve imla hatalarini oturup en fazla 5 dakikada düzeltemiyorsan, ya da bunun usulünü bilmiyorsan birsey demeyecegim. Ama yok elinden imla hatalarinida düzeltmek geliyorsa durum nahos bir hal aliyor. Simdi HIDIR a bakalim elinden bu kadar gelen cümlesi ne kadar dogru asagi alinti yerine geciyoruz.

ben bir caminin imamı değilimki işim gücüm imla düzeltmek olsun cemaatım daha iyi anlasın diye
    ben devlet başkanı değilimki işim gücüm imla düzeltmek olsun vatandaşım beni daha iyi dinlesin
    ben sıradan işinden gücünden artta kalan vaktinde islamı bildiğim kadarıyla insanlarla paylaşmayı heves edinen acizane bir ümmetim

Caminin imamimi sadece imla hatasini düzeltir. 3 kisiden her bir kisi hatta 2 kisiden her bir kisi birbirinin imamidir kaidesiyle sen islami anlatma gibi bir vazifeyi kendine hizmet olarak hizmet eri olarak bellediysen, bunu yukaridaki "Adim HIDIR" ile uyusmadigini söylemek isterim.

Rasülümüz s.a.v birgün yolda sahabe kiramıyla giderken yolun kenarında bir köpek leşi görmüşler Rasülümüz bunu görünce gülmüş
    biraz ilerledikden sonra sahabe kiramda biri sormuş ya Rasülümüz s.a.v biraz önce kokan çürümüş köpek leşinden tiksinip uzaklaşmak yerine uzunca bakıp güldünüz nedir bunu hikmeti demişler
    Rasülümüz s.a.v buyurmuşki o kokmuş o çürümüş leşin ağzında pırıl dıyan köpeğin dişlerini görmedinizmi demiş onu düşündüm Allahın yaratma güzelliğini orda gördüm onun için güldüm demiş
    burdan şunu anlayın benim imla hatalarım kokmuş çürümüş köpek bedeni kadar değildir inşallah yoksa sizin parıldıyan dişleri görmek için kalp gözleriniz kirlenmiş olmasın

Türkiyede yasayan milleti elestiriyoruz, kendimizi elestiriyoruz ki elestirilecek bizlerden cok durumlar, vaziyetler olmali ama biz bunu yinede yapiyoruz ve bunu sadece müslümanligi yasayan ya da besinci boyutta gezen ya da tevekkülü sirt edinmis saniye saniye rab gözü acik insanlara degil, vazifenin icabi herkese tüm insanliga söylüyoruz. Hal böyle olunca anlatmaktan cok anlasilmayi umuyoruz ve anlasilma gayesi zaten karsindakine anlatma meselesinin icinde dogru orantida bulunacagindan tüm görüs, fikir kapilarini aciyoruz. Kim ki ben anlamam derse cümleleri daha asikar kilip sorunun bizim anlatamadigimizdan kaynaklandigini düsünerek daha muntazam hale getirilmis cümlelerle himmeti hizmet ediyoruz.

Yok bizde elimizden gelen budur ismimiz HIDIR dersek, kalp gözleri acik degilse biz ne yapak dersek, bunun ümmiligi kalmaz. Muhammedi yasam ya da düsünce tüm insanlik adina ise yettigi kadariyla ve bildigimiz kadariyla ve en cokta kendimizdeki hatalarla ugrasip onlari düzelterek hizmet etmektir.

Bugün yanlisi olan bizler bunu dogru diye kabul etsek ki, bunu asla ama asla karsisindaki kisinin bilgisine gem vurarak degil bir bilmislik olarak görsek, umulurki talebe hatasi bol olur e o da tedavisi mümkün olan ögrenme ile, zamanla olacagindan göz yumulur.

Bizim sizden ögreneceklerimiz illaki vardir ve sizinde bizden ögrenecekleri seyler vardir ; burasi paylasim yeridir ve birbirimizin hatasini düzeltirsek 1000 kisi yerine 10000 kisiye bu mesaji anlasilabilir sekilde yollayacagiz demektir. Peki bu nasil oluyor diye sorabilirsin?

Türkiye kullanicilarin yaklasik yüzde 99 u Google araciligi ile siteleri bulur ve belli kelimelerdir aranan. Siz bu aranan kelimelerin eger yanlis olursa (kismen) google un düzelttigini biliyormuydunuz?

Iste bu düzeltme ile sizin yanlis yazdiginiz kelimeyi okuyacak kisi sayisi düsecektir ve buradan bir ihtimalle gelen kiside her zaman mesaji alacagi kisinin yazi sekline bakacaktir. Iste o siradada muhtemelen yaziyi okumadan terk edenler olacaktir.

Tavsiyemi belirttigim üzere anlamissinizdir umarim ve bizler kardesiz ve yine birbirimizin kötülügünü istemeyiz ki bu bir rand meselesi degil isin ucunda cennetten cok su dünya da gülistan edilecek kalplere ihtiyac var ve bu iman ile ise, meselemiz ortak ise, birbirimizin ögüdünü almamiz ve bunu hakkiyla uygulamamiz bize düsen vazifedir. Cünkü dava büyük ve bunu HIDIR la degil EN HAKKIYLA yerine getirmemiz bu fedailigin sorumlulugudur.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.