Binlerce Müslüman Siyonist Konsolusluğu Kuşattı

Hüseyin OKTAR ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 01-05-2009, 17:14 #21
    dionysoz Mesajlar: 103
    Hüseyin OKTAR´isimli üyeden Alıntı
    Konuları baştan sona tekrar tekrar okudum , inş bu yazılanlardan sonra İslam Dini geri batılılar ise ileri gitmişlerdir gibi bir ahmaklık yapılmaz.

ha pardon o zaman.ben yanlış anlamış olabilirim özür dilerim.ama şu yukardaki cümledende başka bişi anlaşılmıyo doğrusu.zira baştan sona okuduğunuz konuda benden başka batılıların teknolojide ve bilimde ileri gittiğini ve müslüman ülkelerin yine bu konuda geri kaldığını kabul eden yok.ve bunu sölüyorum diye günah keçisi ilan ediliyoruz.
    neyse..elbetteki bu mitingler protestolar insan zincirleri yapılacak.yine dünyada en büyük tepkiler bizim ülkemizden yükselmekte.hiç değilse israilin bu tutumuna karşı olan birileri var diyebilmek için.arap ülkelerindense hala ses seda yok neyazıkki.nede olsa petrol zenginliğiyle uyuşmuş durumdalar tabi.

saygılar...

2. Alt 01-05-2009, 17:23 #22
    Hüseyin OKTAR Mesajlar: 194
    Batılıların teknoloji de ve bilimde ileri gittiğini ve müslüman ülkelerin yine bu konuda geri kaldığını açıkladım. Ha sen üstüne alırsın bunu ileriye götürebilirsin ama burda kimse seni günahkar birisi olarak tanıtmıyor. O kelam, diğer yazıları da birleştirdiğin de anlam kazanır. O yüzden alıntı hiç yapılmadan yazılmıştır.

Saygı bizden..

3. Alt 01-05-2009, 17:33 #23
    ya ne demeye çalışıyosun arkadaşım sen.ya açık açık anlat ne demek istiyosan söle.yada böle imalı imalı laflardan yanar döner ağızdan vazgeç.ne düşünüyosan adam gibi söle işte.

4. Alt 01-05-2009, 17:47 #24
    Ben ne dediğimi biliyorum. İmalı konuşma yapmadığımı da biliyorum. Asıl senin amacın nedir halen bunu anlamış değilim. Ne uzatıyorsun ? Ne için uzatıyorsun ? Ve unutmadan daha dikkatli konuşma yap , kimse burda senin, benim adamlığımdan bahsetmiyor.

5. Alt 01-05-2009, 18:04 #25
    o kelam(günahkarlık) diğer yazılarıda birleştirdiğinde anlam kazanır falan diyosun.bu ne demek oluyo ozaman.

6. Alt 01-05-2009, 19:39 #26
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    başka açıdan;
    İslam...müslüman ...günümüzde müslüman geri felan kalmış değil!!!

ha bir anlamda öyle diye sıralayabiliriz ,fakat neye ve kime göre geri,burada ölçü nedir...israil ,amerika, japon..vs. bunlar sebep bize,onlar ahirette geri bizde burada değil mi?
    eğer bana derseniz adamlar ne huzurlu ne rahat ne güzel yaşıyorlar???
    her bela toplumsal yozlaşma,hastalıklar felaketler ve hatta onlar bu kadar zalimler en mühimi bu insanlık adına,onlar kendilerine ebedi zulm ediyor, gerçek saadetten hakdan ve rızadan,cennetten de uzaklar!!!

bu benim zannım,

Bu hayat bir imtihan yeri ise cevaplar saklı, bu bir sıkıntı elbet

yani dört dörtlük bir islam hayatı yaşasak burası cennet olurdu.

faka biliyoruz ki mümine zindandı bu dünya

zulm olunca safımız belli olacak,yüreğimizde Allah aşkı ve heyecanı...amel ihlas takva olmalı...

ameller yönünde yarışacak müslüman!
    hem nefsini terbiye ile meşgul hem alemi islama hak için hizmet edecek..
    paylaşacak,kardeş olup kendini tercih edecek
    hem kuranı yaşayacak hem yaşatacak...öğrenecek öğretecek
    ve bu yolda hep denenecek....ince bir ip üzerinde yürümek!!!

denenecek...tartılacak şehit olacak mücahit olacak ensar olacak muhacir olacak
    hemen hemen her özelliğimiz meziyetimiz ve potansiyelimiz ile
    imtihan olacak ve defterimize yazdıracağız..bize verileni ,en başta can olmak üzere Allah adına harcamamız isteniyo... bunun içinde dünya hayatı doğal afetler ve insani musibetler toplumsal baskı ve zulmlerin yanında müşriklerin haddi aşan ilahi gazabı celb edecek bu kanlı katliamlarıda bir imtihan hem bizlere hem filistine...şehit olanlara üzülürken rahat yaşayanlara mı üzülsek acaba!!!
    asıl bizler yanıyoruz gaflet ateşinde...satımışız ahiretimizi dünyanın bir puluna.
    nefsilerimizin sultası altında hevamıza yenik isyan kibir galebe etmiş kalbimiz bunların arasında esaretini yaşıyor iman kalpde bir yetim gibi acıyor...
    müslüman,
    biri hasta olacak ,bir hayırlı dost
    biri fakir ise, biri isar edecek
    biir... sadaka-i cariye...nerde nefsini kardeşine feda etme?

bunlar elbet bir imtihan

evet ilim fen ...

lakin bu konuda müslümanı geçenler de dünyada birinci olsalarda ahirette sınıfta kalmadılar mı yani

zalim olup zengin olmakdan da
    alim olup ilmi şerre kullanmak ,riyadan da..
    şirke batmakdan ,hevaları put edinmekden beri olamamak da
    evet daha birçok detay var..yalnız ben dünya kurulallı hiç bir nebinin ve hiç bir ümmetin rahat yüzü görmediğini hatırlatmak istiyorum

bu bir er meydanı bazen alim de olsanız zenginde olsanız elem de zulm de sıkıntı da kapınızdan gitmez

rahat olsanız bu seferde şeytan ve nefs sizi ablukasına alır ve ahiretten kayıp verişini görürüz kulun...

albette tüm bunların da ,bugünün de hikmeti var...masum da değiliz zalimde inşallah...

bu bir deprem olsada mükellef, bu bir yahudi siyonist helak oparasyonuda olsa mükellefiz

gayret etmemize göre biz hak adına bir duruş ve bir varoluş sebebimizi ifaya mecburuz

illaki ya mazlum olanlardan ya yardım edenlerden biriyizdir

değilse sorun burada

biz nerdeyiz

ateş düştüğü yeri yakar yanıyorsanız....sorun yok

dünyada zaannımca kıyamet kopmadan önce erişilecek tam bir zaferden gayrı herzaman sıkıntının her türlüsü vuku bulacakdır...imtihan adına...

islam şehtilerini kahramanını en iyi müslümanını çıkarmak için olan bu eleği hep sallanacak ak kara belli olacak iman iddiamız bu ateşten gömleği giymeden kabul görmeyecektir

ahiret inancımız ve kulluk muradımız bir bedel ile sunacak isek bu bedel ne kadar yüceleri diliyorsak o kadar gayret ve hizmet ve himmet...diğergamlık ister bizden

feda edbildiğimiz kadar nefsimizi Allah yolunda o kadar kıvama gelir o kadar iddimızda haklı bulunuruz

bence zulm bunun için var...onlar şehit olacaklar ve bizde bir bardak su verebilmek için koşarsak meleklerde bunu yazacak...

mescidimizi,kardeşlerimizi korumayı , hayatımızın olmazsa olmazı değilse zaten geri kalmak budur işte

evet o zaman geri kalmış müslümanız...
    efendimiz zamanında bir sahabe iman ile şereflenir şereflenmez ,savaşa gül bahçesine girercesine koşup katılmıştır..elinde yemekde olduğu bir avuç hurmayı atarak:şimdi cennetle benim aramda sadece bu hurma mı var diyerek...

şimdi bizler duanın kalben, kavlen, malen, fiilen edebiliyorsak Allah yolunda var oluruz......

geri kalmak hayırda maelde ilim de edebde...kullukda ve savaşta tebliğde hizmette evvela

ama dünyalık bir güçde zirvede olmak, zalim olmak insanların kanıyla dünya devi olmak ahireti harap bir liderlik ise hafazanallah...

dini mübini islamı çok iyi okumak...öğrenmek ( bu hertürlü ilime içine alır) ve Kalbi selim akli selim bir islam toplumunun dünyaya egemen olmasına sayü gayret etmeliyiz...ki zalimlere meydanı bırakmamak içi...evet geri kalmamalıyız...bu çelişki değil madoyonun iki yüzünün resmidir.

zulmü alkışlamak değil zülfikar gibi iki taraflı bir cihad ve iki dünyalık bir zafer ile...

beni bağışlayın.....bu özeleştiri kendime,paylaşım size....

Allahım ümmeti Muhammedi muhafaza eyle
    Allahım ümmeti Muhammede merhamet eyle
    Allahım ümmeti Muhammedi muzaffer eyle
    Allahım ümmeti Muhammede himaye eyle
    Allahım ümmeti Muhammedi bağışla,affeyle...amin
    selametle...

Konu Henna tarafından (01-05-2009 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.
    el_feta, Hüseyin OKTAR ve emirahmedyasin bunu beğendiler.
  7. Alt 01-05-2009, 21:30 #27
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Ben bu gerikalmışlık konusunu irdelemek ve hep beraber durumumuzu anlamak için sormuştum.Acaba Türkiye ve tüm dünyada eğitim kurumlarından sırf başörtüsü yüzünden mimlenen ve dışlanan başörtülü kızlar,kamu kurumlarında alenen çalışma serbestisi olmayan,özel sektörde istenmeyen bir ortamda nasıl ilim gelişir?
    Sırf inancı gereği yaşayan erkeklerde hakeza...
    Aslında gericilik onların inançlarında değil,o insanları kendi geri zihniyetlerinden dolayı geri bırakanlarda...

8. Alt 01-06-2009, 01:55 #28
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    @dionysoz
    Herkesi seni anlamamakla suçlamışsın. Bir kerede ben mi ifade edemiyorum acaba de..!

Uslübun belkide seni kapatan. İstersen daha düzgün ifadeler kullan. O zaman meseleyi kavrarsın. Bak, sündüre sündüre bi hikayeyi uydurmaya çalışmışsın. Ne diyelim EyvaAllah..
    ...

İlk başta, en son yazdığın düşünceni yazsan sorun yok. İlkinde "anca o olur..başkada bişi yapılmaz" derken, sonra "bunları bunları yapıyoruz ama bi faydası olmuyor ne yazıkki" dersen.. Biz ne düşünelim.. Tek bi çizgide yaz. Senin beyninden geçeni biz bilmeyiz.

Sonra "beni niye anlamıyorsunuz", "yazıklar olsun..", muhabbeti yapma..
    ...

selametle..

Hüseyin OKTAR bunu beğendi.
  9. Alt 01-06-2009, 11:22 #29
    mhmt´isimli üyeden Alıntı
    @dionysoz

İlk başta, en son yazdığın düşünceni yazsan sorun yok. İlkinde "anca o olur..başkada bişi yapılmaz" derken, sonra "bunları bunları yapıyoruz ama bi faydası olmuyor ne yazıkki" dersen.. Biz ne düşünelim.. Tek bi çizgide yaz. Senin beyninden geçeni biz bilmeyiz.

Sonra "beni niye anlamıyorsunuz", "yazıklar olsun..", muhabbeti yapma..
    ...

selametle..

ilk başta yazarken düşüncem neyse sonuna kadar yazdığımdada düşüncelerim aynıdır.değişen bişi yok.uzatmayayım diyorum ama ben ağız değiştirmiş falan değilim.anlamamışsınız beni anlayamayacağınızı düşünmemiştim ilk yazıyı yazarken ,dolayısıyla diğer yazılarda bende açmaya çalıştım.düşünce felan değiştirmedim yani.

mitingler protestolar tepkiler bayrak yakmalar vs yapılıyor eywallah.ancada o olur dedim.anca halklar tepki gösterir dedim.başkada bişi yapılmaz dedim.yani bi öngörüde bulunmuşum.anca o olur dedim anca o oldu.ve anlaşılan oki israilin karşısına tam donanımlı gerçek bi ordu çıkmadıkçada anca o olacak gibi gözüküyor.varmı başka yapılabilen bişi şu anda.bişiler yapması gerekenler ve yapacaklarıyla bu vahşeti önleyebilecekler bişiler yapıyolarmı.hayır.başta birleşmiş milletler.nerde.burda tepki göstermesi gereken ilk güç birleşmiş milletlerdir.avrupa birliği,dünyanın jandarmalığına soyunan amerika hiç birşey yapıyolarmı.hayır.arap ülkeleri.güya müslüman ülkeler bunlar.Türkiyeden başkada çaba sarfeden yok.

düşüncem hala aynı beyler anca o olur dedim.anca o oldu.anca o olmayada devam edecek gibi gözüküyor.
    yani kusura bakmayın ben oturum bi paragraf yazmak için 10 dk düşünmüyorum o an aklıma ne geliyorsa yazıyorum.normal günlük hayatta nasıl konuşuyorsam öleyim.kasmıyorum kendimi zeki müren türkçesiyle ifade edeyim kendimi diye.anlaşılamayacağımıda hiç tahmin etmemiştim doğrusu.

neyse.herangi birinize herangi bi şekilde yanlış yaptıysam hepinizden özür dilerim.

saygılar.

Hüseyin OKTAR bunu beğendi.
  10. Alt 01-06-2009, 15:33 #30
    Sevgili üstadım, burda kimse ne sana ne bana ne de bir başkasına ters davranılacak bir şekilde yaklaşma yapılmamaya çalışılmıştır. Elbetteki sizin ile bizim dediklerimiz birbirinden farklılık gösterecektir amma ortak bir tepkimiz elbetteki İsrail ve yandaşlarına yöneliktir. Elbetteki sizin ve diğer arkadaşların anlatmak istedikleri bunlardır. İnsan düşünmeden yazması yanlış değildir ama bazen her bildiğini yazarsan,çizersen yanlış anlaşılabilirsin. Bu sadece senin için geçerli değil tabi ki , her birey için geçerli bir sebeptir. Gerçekten sen de ben de veya bir başkası da bu yapılanları çekemediği için, üzüldüğü için , elinden yapacak fazlaca birşey gelmediği için tepkisini anlatım ifadeleri insanların yorumlamalarına farklılık gösterdiği için tepkisel bir yaklaşım ile değerlendirmeye tabii tutulacaktır. Dünyanın barışa, dostluğa ve kardeşliğe belki de en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerden birini yaşamaktayız. 20. yüzyıla damgasını vuran çatışmalar ve savaşlar, yeni yüzyılda da tüm hızıyla devam ediyor, dünyanın dört bir yanında masum insanlar bu savaşlardan dolayı maddi ve manevi kayba uğruyorlar.
    Dayanışmanın ve yardımlaşmanın güçlenmesine duyulan acil ihtiyaca rağmen, bazı çevrelerin halen çatışmayı özellikle de dünyanın iki büyük ve köklü medeniyeti arasında çatışmayı körüklüyor olmaları, üzerinde durulması gereken önemli bir sorundur. Bu kişilerin talep ettiği gibi bir medeniyetler çatışması yaşanmasının tüm insanlık için büyük bir felakete neden olacağı ise açıktır. Böyle bir felaketin engellenmesinin en önemli yollarından biri, medeniyetler arasında diyaloğun ve iş birliğinin güçlendirilmesinden geçmektedir. Üstelik bu hiç de zor değildir. Çünkü İslam ve Batı dünyası arasında, bazılarının iddia ettiği gibi derin farklılıklar yoktur. Tam tersine, İslam medeniyeti ve Batı medeniyetinin temelini oluşturan Yahudi-Hıristiyan kültürü arasında pek çok ortak yön bulunmaktadır. Bu ortak yönler temel alınarak, birleşmek hiç de zor olmayacaktır. Özellikle de, içinde bulunulan şartlar göz önünde bulundurulduğunda...
    Bizlerden yana hakkımız olmadığı gibi hakkımız bilmeden var ise helali hoş ve bereketli olsun. Saygı da kusur ettik ise de af ola..

Selam ve dua ile..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.