Temel Aksoy (Temel Aksoy Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Temel Aksoy (Temel Aksoy Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: KaJmErAnNn   İlk Mesaj: 03-29-2011 (18:48)   Son Mesaj: 03-29-2011 (18:48)    Cevap: 0    Gösterim: 1642  

03-29-2011

Temel Aksoy (Temel Aksoy Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Is Dunyasi-Ekonomi

1956'da İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve liseyi, Galatasaray Lisesi’nde okudu. Paris Nanterre Üniversitesi’nde ekonomi okudu.

1980 yılında İstanbul’a döndü ve İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Gülten Kazgan’ın asistanı oldu.

Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde ekonomi master’ı yaptı.

O zamanların (1984) en önemli araştırma şirketi PİAR’da araştırmacı olarak işe başladı.Üç sene sonra PİAR’da genel müdür ve ortak oldu.

1994 yılında kendi araştırma şirketi REMARK’ı' kurdu.

Galatasaraylılar Derneği yönetim kurulu üyesi oldu (1999).
    Galatasaray Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi oldu (2002).
    Galatasaray Eğitim Vakfı yönetim kurulu üyesi oldu (2002).
    2005 yılında ise REMARK’ı yine çok büyük bir araştırma zinciri olan SYNOVATE‘e sattı.
    Pazarlama araştırması mesleğinde bugüne kadar sayısız araştırma yaptı, yönetti.
    '
    Şimdi bir taraftan SYNOVATE‘i yönetiyor ve Araştırmacılar Derneği başkanlığı yapıyor, diğer taraftan da Fikirhane' isimli danışmanlık şirketinde Türkiye’nin büyük bazı markalarına pazarlama, yönetim ve strateji konularında akıl ortaklığı yapıyor.

Latest 5 Biyografi

Temel Aksoy (Temel Aksoy Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları