Orgeneral Necdet Özel (Orgeneral Necdet Özel Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Orgeneral Necdet Özel (Orgeneral Necdet Özel Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Harezmi   Ä°lk Mesaj: 02-10-2011 (22:44)   Son Mesaj: 02-10-2011 (22:44)    Cevap: 0    Gösterim: 755  

02-10-2011

Orgeneral Necdet Özel (Orgeneral Necdet Özel Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Askerler

1950 yılında Ankara’da doÄŸmuÅŸtur. 1969 yılında Kara Harp Okulundan, 1970 yılında Piyade Okulundan mezun olmuÅŸtur.

1978 Yılına Kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına BaÄŸlı ÇeÅŸitli Birliklerde Takım Ve Bölük Komutanlığı Yapan Korgeneral Özel, 1980 Yılında Kara Harp Akademisinden Mezun OlmuÅŸ, Ardından Kurmay Subay Olarak; Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Ve EÄŸitim Åžube Plan Ve Harekat Subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel SekreterliÄŸi Ä°ÅŸlem Ve Koordinasyon Åžube Müdürlüğü, Milli Güvenlik Kurulu Genel SekreterliÄŸinde Proje Subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel SekreterliÄŸi, Kara Harp Okulu Kurmay BaÅŸkanlığı Ve 9’uncu Piyade Tümen 17’nci Piyade Alay Komutanlığı Görevlerini Yürütmüştür.

1995 Yılında TuÄŸgeneralliÄŸe Terfi EtmiÅŸtir. TuÄŸgeneral Rütbesi Ä°le 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı, Kara Kuvvetleri EÄŸitim Ve Doktrin Komutanlığı EÄŸitim BaÅŸkanlığı Ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı İç Güvenlik Daire BaÅŸkanlığı Görevlerinde BulunmuÅŸ, 1999 Yılında TümgeneralliÄŸe Terfi EtmiÅŸtir. Tümgeneral Rütbesi Ä°le 39’uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Ve Kara Harp Akademisi Komutanlığı Görevlerini Yürütmüş, 2003 Yılında KorgeneralliÄŸe Terfi EtmiÅŸtir. Korgeneral Rütbesi Ä°le 7’nci Kolordu Komutanlığı Ve Kara Kuvvetleri EÄŸitim Ve Doktrin Komutan Yardımcılığı Görevlerinde Bulunduktan Sonra, 30 AÄŸustos 2007 Tarihinden Geçerli Olarak OrgeneralliÄŸe terfi etmiÅŸ ve Ege Ordusu Komutanlığı görevine atanmıştır.

30 Ağustos 2008 tarihinden geçerli olarak 2. Ordu Komutanlığı görevine atanmıştır.

30 Ağustos 2010 tarihinden geçerli olarak Jandarma Genel Komutanı olarak atanmıştır.'

Bayan Neriman Kamuran Özel ile evli olan Necdet Özel’in bir çocuÄŸu vardır. Ä°ngilizce Bilmektedir.

Latest 5 Biyografi

Orgeneral Necdet Özel (Orgeneral Necdet Özel Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları