Mahmut Mücahit Fındıklı (Mahmut Mücahit Fındıklı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Mahmut Mücahit Fındıklı (Mahmut Mücahit Fındıklı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Yes Man   İlk Mesaj: 12-13-2010 (20:37)   Son Mesaj: 12-13-2010 (20:37)    Cevap: 0    Gösterim: 1281  

12-13-2010

Mahmut Mücahit Fındıklı (Mahmut Mücahit Fındıklı Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

M. Mücahit Fındıklı, 15 Ağustos 1957'de Malatya'da doğdu. Babasının adı H.Tahsin, annesinin adı Kâmuran'dır.

Elektrik Mühendisi; Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümü'nü bitirdi. Müteahhitlik yaptı. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üyeliğinde bulundu.

TOBB'a bağlı UMAT TÜRK AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Orta düzeyde İngilizce bilen Fındıklı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan genel seçimlerinde AKP'den Malatya miletvekili seçilmiştir.

Latest 5 Biyografi

Mahmut Mücahit Fındıklı (Mahmut Mücahit Fındıklı Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları