İbrahim Yiğit (İbrahim Yiğit Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

İbrahim Yiğit (İbrahim Yiğit Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: Abidinsener   İlk Mesaj: 11-26-2010 (02:14)   Son Mesaj: 11-26-2010 (02:14)    Cevap: 0    Gösterim: 1070  

11-26-2010

İbrahim Yiğit (İbrahim Yiğit Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

Alt Kategori: Devlet-Siyaset

İbrahim Yiğit, 8 Aralık 1947'de Erzincan Kamarık'ta doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Hatice'dir.

Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Görevlisi; Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans yaptı. Tarım Bakanlığı'nda teknik eleman, Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı'nda İl Müdürü, Ticaret Bakanlığı'nda Teknik Danışman, Türkiye Şeker Fabrikaları'nda Bölge Şef Yardımcısı olarak görev yaptı.

Deri sektöründe Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Balkan Bilim ve Ekoloji Derneği Üyesi olarak değişik ülkelerde konferanslar verdi. Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcılığı, Başkanvekilliği ve Büyükşehir Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

Trakya Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. İstanbul Gübre Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Orta düzeyde Fransızca bilen Yiğit, evli ve 2 çocuk babasıdır.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP' den İstanbul milletvekili seçilmiştir

Latest 5 Biyografi

İbrahim Yiğit (İbrahim Yiğit Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları