Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi? Benzer Konular Üniversitelere dev destek... KCK üniversitelere sınavsız sızıyor... Gökçek´ten üniversitelere veryansın... Perinçek: Türbanla yemek yapılmaz... "türbanla Ilgili Kararları Her ülke Kendi Başına Vermeli"......

?

Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

1. Alt 02-21-2008, 20:48 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Sadece üniversiteler için değil,tüm kamu alanlarında da başörtüsüne özgürlük getirilmelidir.
    Ayrıca konu başlığıda çok tezat olmuş.Sözkonusu olan durum türban değil,başörtüsüdür.
    Türban islami bir emir değil,gayrimüslümlerinde kullanabileceği aksesuardır.

kalbi kardelen bunu beğendi.
  2. Alt 03-16-2008, 10:51 #3
    Ziyaretci
    maNgali Mesajlar: n/a
    valla benim yorumum mahalle baskısı diyorlar, şimdi mahalle baskısı dedikleri şey, baş örtülü bir grubun, başı açık olan bir grubu zorla, başını kapatmaya zorlaması gibi bişey. (tabi başı açık olanlarda salak yha hemen baskıyı görünce kapanırlar zaten [kusura bakmayın ama yhani olması imkansız olan bişi olduğundan öyle yazdım]), şimdi bunu tersten düşünsek başı örtülü bayanlara üniversiteye girmek için başınızı açın demek de devlet tarafından (tabi şu an ki hükümet için demiyorum ), haber sunanlar, ve rektörler tarafından gelen bir mahalle baskısı olarak da alabiliriz,hem eşitlik diye bağırıyorlar hemde yaptıkları şeylere bak, Mehmet Akif Ersoy, sanki bugünlerin geleceğini bildiği için midir bilmiyorum ama şu sözü söylemiş bence bundan sonrasına laf demek kimseye düşmez

Medeni Olmak Eğer Açmaksa Bedeni, Hayvanlar İnsanlardan daha da medeni...

kalbi kardelen bunu beğendi.
  3. Alt 07-23-2008, 01:00 #4
    kuralsiz66 Mesajlar: 22
    hem kılık kıyafet serbestlıgı dıyolrar ardından da yok boyle gırılmez boyle gırersen gercısın ırtıcacısın muamelesı yapıyorlar bence hıc maksuru yok resmen ıkıncı sınıf muamelesı yapılıyuor

kalbi kardelen ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  4. Alt 07-23-2008, 01:42 #5
    xyzt Mesajlar: 384
    yeter artık ya.
    bu ne böyle. iyice bıkkınlık geldi artık. işkence mi bu?
    anket yapılacak başka soru mu kalmadı?

5. Alt 07-23-2008, 02:52 #6
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    xyzt´isimli üyeden Alıntı
    yeter artık ya.
    bu ne böyle. iyice bıkkınlık geldi artık. işkence mi bu?
    anket yapılacak başka soru mu kalmadı?

Bu anket 02-19-2008, 16:12' de açılmış. Geç kaldınız kızmakta

selametle..

özlem_34 bunu beğendi.
  6. Alt 03-08-2009, 03:05 #7
    AsMhA Mesajlar: 208
    İyi de bu sorulması yada tartışılması gereken bir konu mu bu emri sen kimden aldın kime sorgulatıyorsun?

7. Alt 05-24-2009, 02:03 #8
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    AsMhA´isimli üyeden Alıntı
    İyi de bu sorulması yada tartışılması gereken bir konu mu bu emri sen kimden aldın kime sorgulatıyorsun?

Sizin bu sorgulamanızdan daha uygun.
    Bir yasağa biz muhatap oluyorsak, sorgulamak hakkımız olsa gerek.
    Hukuk devletiyiz ya

selametle..

8. Alt 05-24-2009, 02:48 #9
    husiyin Mesajlar: 234
    Temel hak ve özgürlükler bence referandum konusu yapılmamalı.

9. Alt 05-24-2009, 09:53 #10
    özlem_34 Mesajlar: 568
    AsMhA´isimli üyeden Alıntı

Eğer bu ülkede yaşıyorsak gündemdeki yasakları düzenekleri tartışmak sormak hakkımız diye düşünüyorum bu soruyu sormak için emir almak gerekmiyor. Herkes fikrini beyan etmekte özgür.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.