MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Anketler (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/)
-   -   Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi? (https://www.muhakeme.net/forum/anketler/3240-universitelere-turbanla-girilebilmeli-mi.html)

özlem_34 02-19-2008 18:12

Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

safinaz 02-21-2008 20:48

Sadece üniversiteler için değil,tüm kamu alanlarında da başörtüsüne özgürlük getirilmelidir.
Ayrıca konu başlığıda çok tezat olmuş.Sözkonusu olan durum türban değil,başörtüsüdür.
Türban islami bir emir değil,gayrimüslümlerinde kullanabileceği aksesuardır.

maNgali 03-16-2008 10:51

valla benim yorumum mahalle baskısı diyorlar, şimdi mahalle baskısı dedikleri şey, baş örtülü bir grubun, başı açık olan bir grubu zorla, başını kapatmaya zorlaması gibi bişey. (tabi başı açık olanlarda salak yha hemen baskıyı görünce kapanırlar zaten [kusura bakmayın ama yhani olması imkansız olan bişi olduğundan öyle yazdım]), şimdi bunu tersten düşünsek başı örtülü bayanlara üniversiteye girmek için başınızı açın demek de devlet tarafından (tabi şu an ki hükümet için demiyorum ), haber sunanlar, ve rektörler tarafından gelen bir mahalle baskısı olarak da alabiliriz,hem eşitlik diye bağırıyorlar hemde yaptıkları şeylere bak, Mehmet Akif Ersoy, sanki bugünlerin geleceğini bildiği için midir bilmiyorum ama şu sözü söylemiş bence bundan sonrasına laf demek kimseye düşmez

Medeni Olmak Eğer Açmaksa Bedeni, Hayvanlar İnsanlardan daha da medeni...

kuralsiz66 07-23-2008 01:00

hem kılık kıyafet serbestlıgı dıyolrar ardından da yok boyle gırılmez boyle gırersen gercısın ırtıcacısın muamelesı yapıyorlar bence hıc maksuru yok resmen ıkıncı sınıf muamelesı yapılıyuor

xyzt 07-23-2008 01:42

yeter artık ya.
bu ne böyle. iyice bıkkınlık geldi artık. işkence mi bu?
anket yapılacak başka soru mu kalmadı?

mhmt 07-23-2008 02:52

Alıntı:

xyzt´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 17642)
yeter artık ya.
bu ne böyle. iyice bıkkınlık geldi artık. işkence mi bu?
anket yapılacak başka soru mu kalmadı?

Bu anket 02-19-2008, 16:12' de açılmış. Geç kaldınız kızmakta:)

selametle..

AsMhA 03-08-2009 03:05

--->: Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

İyi de bu sorulması yada tartışılması gereken bir konu mu bu emri sen kimden aldın kime sorgulatıyorsun?

mhmt 05-24-2009 02:03

Alıntı:

AsMhA´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 35874)
İyi de bu sorulması yada tartışılması gereken bir konu mu bu emri sen kimden aldın kime sorgulatıyorsun?

Sizin bu sorgulamanızdan daha uygun.
Bir yasağa biz muhatap oluyorsak, sorgulamak hakkımız olsa gerek.
Hukuk devletiyiz ya :)

selametle..

husiyin 05-24-2009 02:48

Temel hak ve özgürlükler bence referandum konusu yapılmamalı.

özlem_34 05-24-2009 09:53

Alıntı:

AsMhA´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 35874)

Eğer bu ülkede yaşıyorsak gündemdeki yasakları düzenekleri tartışmak sormak hakkımız diye düşünüyorum bu soruyu sormak için emir almak gerekmiyor. Herkes fikrini beyan etmekte özgür.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:59 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük