Referandum

12 Eylül’de, anayasa değişikliğine ilişkin olarak yapılacak referanduma siz ne dersiniz. Lütfen mutlaka cünküyede cevap yazin, benimki merak bakalim muhakame ailem ne düsünüyor :-) Alptraum kardesim ekleigi bu konuyuyla baglamak ...

?

12 Eylül’de, anayasa değişikliğine ...

1. Alt 07-18-2010, 01:14 #1
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    12 Eylül’de, anayasa değişikliğine ilişkin olarak yapılacak referanduma siz ne dersiniz.

Lütfen mutlaka cünküyede cevap yazin, benimki merak bakalim muhakame ailem ne düsünüyor :-)

Alptraum kardesim ekleigi bu konuyuyla baglamak istedim, güzel bir uyum olacagini düsündüm.
    Referandum nedir???

Konu yabanGülü tarafından (08-09-2010 Saat 01:37 ) değiştirilmiştir.
    alptraum bunu beğendi.
  2. Alt 07-27-2010, 13:13 #2
    Ziyaretci
    ziyaretçi :) Mesajlar: n/a
    Evet olacak ama mümkün olsa da yamalar yerine Anayasa komple değişse...

Hayırlısı..

selametle..

3. Alt 08-08-2010, 18:37 #3
    ViSAL Mesajlar: 95
    değerli yabangülü ben kararsızım..ama evet'e biraz daha yakınım çünkü birtakım şeylerin değişme zamanı geldi de geçiyor...82 anayasasının çok eksik yanları oldugunu düşünmekteyim...

selametle...hakkımıza hayırlısı olsun...

yabanGülü bunu beğendi.
  4. Alt 08-22-2010, 06:52 #4
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Degisiklik su konumda yararli gözüküyor.

yabanGülü bunu beğendi.
  5. Alt 08-23-2010, 01:29 #5
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    öyle olabilir ama insanlarimiz yeterince bilgilendirilmedigi kanaatindeyim. önceden neydi simdi ne degisecek daha detayli ve acik sekildi bilgilendirme olabilir. il il geziyorlar ama bir birleri hakkinda atip tutmakdan, yaptiklari isleri övmekden baska dedikleri yok. cocuk gibi kavgaya tutustular.

Konu yabanGülü tarafından (08-23-2010 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.
    alptraum bunu beğendi.
  6. Alt 08-23-2010, 01:41 #6
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    yabanGülü´isimli üyeden Alıntı
    öyle olabilir ama insanlarimiz yeterince bilgilendirilmedigi kanaatindeyim. önceden neydi simdi ne degisecek daha detayli ve acik sekildi bilgilendirma olabilir. il il geziyorlar ama bir birleri hakkinda atip tutmakdan, yaptiklari isleri övmekden baska dedikleri yok. artik politikaciyor cocuk gibi kavgaya tutustular.

Sahsi kanaatim ;

HALK MI düsünülüyor referandum da acaba? Öyle olsa dahi propagandalarda öyle gözükmüyor. HALK yoruldu artik ve sagcilik solculuk ile birbirini kaliplastiran genclerle doldu. Evet diyorsan ya da hayir diyorsan kesin bir KALIP icindesin. Halk bilinclenmekten cok bu meselelerden biraz uzakta yasamasi gerekiyor. Düsünen nesil yetismiyor bu sekilde. Hasta beyinler yetisiyor. Bir kavga var hükümette ama bu kavga fikir ayriliginda olan HALK a da yansiyor. Alin size demokrasi o zaman. Ne de olsa ne tarafa sündürülürse o tarafin özgürlügünde.

yabanGülü bunu beğendi.
  7. Alt 08-23-2010, 17:01 #7
    yasemin277 Mesajlar: 1
    NE Mİ DİYORUZ : eeeevveeettt

yabanGülü bunu beğendi.
  8. Alt 08-23-2010, 17:52 #8
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    darbe ana yasasının değiştirilmesi için muhalefet partileride bu anayasanin değişmesini istiyor, ama siyasiler ,sivil toplum kuruluşlarıyla meclisle toplumsal anlaşmayi sağliyarak değiştirmeli.. akp bunu yapmiyor faşist baskı ve emperyalıst düşünceleri mevcut yasaninin içinden işine gelenleri kendilerine siyaset de yaptıkları hatalardan koruyacak zirhli maddeleri getiriyorlar ..biz zaten bu yasalara 30 senedir karşiyiz yasanın değişmesi gerekiyor peki neden topyekün değilde içinden cınbızlanarak işlerine geleni yok edip işlerine geleni yasalaştırmaya çalişiyorlar sıkıntı burda çoğunluğu olan hükümetin hiç ama hiç mazereti olamaz ..istediklerini muhalefeti dinlemeden yasalaştiriyorlar ... onun için hayır!!!

9. Alt 08-24-2010, 13:59 #9
    radian Mesajlar: 1
    darbeyle kurulmuş bir ülkede askeri anayasa ile yönetilmek istemiyoruz artk bu referandum sivil anayasaya geçişin küçük bir adımıdır. ülkemizi artk belli mevkilerdekiler değil halk yönetsin...

yabanGülü bunu beğendi.
  10. Alt 08-25-2010, 15:39 #10
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    Anayasa değişiklik paketini okumadan, incelemeden oy vermeyin! Sağdan soldan duyduklarınızla oyunuzu heba etmeyin!

Önce okuyun, sonra kendinizi test etmek için yarışmaya katılın

2010 Anayasa Referandum Anketi

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.