Yeni Konu aç

Benzin fiyatlarına 2-4 kuruş indirim

Benzin fiyatlarına 2-4 kuruş indirim

Dün toplanan akaryakıt zirvesinde devletin vergilerden vazgeçmeyeceği ve dağıtım şirketleri ve bayilerle görüşerek verdi. Bugün akaryakıt dağıtım şirketleri kurşunsuz benzini indirdi. Akaryakıt ürünlerinden 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı litrede 2 ile 4 kuruş arasında indi. Yeni ayarlamayla Ankara'da 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 3,79 ile 3,83 lira arasında satılmaya başladı. Kurşunsuz benzin İstanbul ve İzmir'de de 3,78 ile 3,83 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. ... Read more

EPDK akaryakıt sektörü ile toplantıyı iptal etti

EPDK akaryakıt sektörü ile toplantıyı iptal etti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) akaryakıt sektörü temsilcileriyle bugün herhangi bir toplantı yapmayacağı bildirildi. Akaryakıt fiyatları konusunda dün bakanlar ve bürokratlar düzeyinde yapılan toplantının ardından bugün de EPDK'nın akaryakıt sektör temsilcileriyle bir araya geleceği belirtilmişti. AA muhabirine konuyla ilgili bilgi veren bir EPDK yetkilisi, ''Kurum olarak bizim organize ettiğimiz bir şey yok. Sektöre de toplantı hususu aktarılmış değil. Böyle bir toplantı olmayacak''... Read more

Tüketici akaryakıtta vergi indirimi istiyor

Tüketici akaryakıtta vergi indirimi istiyor

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, hükümetin zam konusunda topu Tüpraş ve dağıtıcılara attığını ve fiyat indiriminde gönülsüz olduğunu ileri sürdü. Vergi indirimi istediklerini söyledi. Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, hükümetin zam konusunda topu Tüpraş ve dağıtıcılara attığını ve fiyat indiriminde gönülsüz olduğunu ileri sürerek, ''Oysa asıl sorun vergi marjının yüksekliğindedir. Vergilerin makul bir seviyeye... Read more

Van hastanesinde yaralı sayısı 6'ya çıktı

Van hastanesinde yaralı sayısı 6'ya çıktı

Van'da özel hastanenin acil servisinde iki grup arasında çıkan kavgada yaralananların sayısı, 6'ya yükseldi. Alınan bilgiye göre, Kale Yolu'ndaki Medikal Park Hastanesinin acil servisinde, aralarında husumet bulunan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada Yavuz, Bedir ve Ahmet Uzunyol ile Salih Karadeniz, İsmet Çekici ve tıbbi mümessil Hakan Akboğa yaralandı. Yaralılardan Salih Karadeniz, İsmet Çekici ve Hakan Akboğa, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi ile Eğitim ve Araştırma... Read more

Köpekleri zehirleyip koyunları çaldılar

Köpekleri zehirleyip koyunları çaldılar

Konya'da bir ağıldaki 20 küçükbaş hayvan, bekçi köpekleri zehirlendikten sonra çalındı. Edinilen bilgiye göre, Hüseyin Merdum, merkez Karatay ilçesi Taşra Karaaslan Üzümcü Mahallesi'nde evinin yanında bulunan ağıldan sesler geldiğini fark etti. Dışarıya çıktığında bir minibüsün hızla uzaklaştığını gören Merdum, elektrikler kesik olduğu sırada köpeklerin zehirlenerek öldürülüp ağıldaki 20 koyunun çalındığını fark edince polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen... Read more

Çakal Carlos: Ağca'yı ben eğitmedim

Çakal Carlos: Ağca'yı ben eğitmedim

Çakal Carlos yakalanmasından 16 yıl sonra anılarını Türkiye'den görüştüğü avukatlar Hasan Ölçer, Güven Yılmaz, Ahmet Arslan, Ali Rıza Yaman ile Türk gazeteciler Fazıl Duygun ve Hayreddin Soykan'a anlattı: İşte Çakal Carlos'un açıklamaları... Zülfikar Ali'nin haberi 'EL-BEŞİR YAKALANDI' "1994'te Sudan'da gizli servisin kontrolündeki bir kampta, ilaçla uyutulup Fransa'ya teslim edildim. Teslim eden kişi, o günlerde binbaşı olan bugünün Sudan Devlet Başkanı El-Beşir'di Fransa'ya CIA... Read more

Plaj definecileri dedektörle iş başında

Plaj definecileri dedektörle iş başında

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir grup, yazın turistlerin sahilde ve denizde düşürdüğü ziynet eşyalarını dedektörle aradı. İlçede yaşanan şiddetli yağış ve fırtınanın ardından Ölüdeniz beldesindeki Belceğiz Plajı'na gelen 8 kişilik grup, plajı baştan başa dolaşarak, dedektörle tespit ettikleri altın küpe, yüzük, kolye ve bozuk paraları topladı. Gruptakilerden emekli işçi Feridun Aykut, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşiyle 4 yıldır sahillerde detektörle altın aradığını... Read more

Van'da hastanede silahlı kavga: 4 yaralı

Van'da hastanede silahlı kavga: 4 yaralı

Van'da özel hastanenin acil servisinde iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı. Van'da özel hastanenin acil servisinde iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Kale Yolu'ndaki Medikal Park Hastanesinin acil servisinde, aralarında husumet bulunan iki grup karşılaştı. İki grup arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi yaralandı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Çağlayancerit'te 7 çoban kardan mahsur kaldı

Çağlayancerit'te 7 çoban kardan mahsur kaldı

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde Ayranpınarı Yaylası'nda keçilerini otlatan 7 çobanın kar yağışı nedeniyle mahsur kaldığı öğrenildi. Karla mücadele ekipleri çalışmalara başladı. Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde 7 çobanın yaylada mahsur kaldığı bildirildi. Çağlayancerit Kaymakamı Ercan Öter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Ayranpınarı Yaylası'nda keçilerini otlatan 7 çobanın kar yağışı nedeniyle mahsur kaldığını söyledi. ... Read more

Haydarpaşa'ya geçici çatı yapılacak

Haydarpaşa'ya geçici çatı yapılacak

TCDD 1. Bölge Müdürü Hasan Gedikli, Haydarpaşa Garı'nda çıkan yangının ardından yağmurlar başladığı için asıl çatı yapılana kadar geçici çatı yapılması kararı aldıklarını söyledi. TCDD 1. Bölge Müdürü Hasan Gedikli, Haydarpaşa Garı'nda çıkan yangının ardından yağmurlar başladığı için asıl çatı yapılana kadar geçici çatı yapılması için hocaların öneride bulunduğunu belirterek, Anıtlar Kurulu ve Kadıköy Belediyesinden ruhsat alınarak dün itibariyle geçici çatı... Read more

Bandırma'daki cami ibadete kapatıldı

Bandırma'daki cami ibadete kapatıldı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde dün 1 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı patlamanın meydana geldiği Eski Garaj Camisi, onarım çalışmaları tamamlanana kadar ibadete kapatıldı. Bandırma Mütfüsü Cahit Çetin, mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait caminin onarılması için girişimde bulunduklarını belirterek, ''Bakım ve onarım çalışmaları bitene kadar camiyi ibadete kapattık'' dedi. Çetin, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in kendilerini arayarak taziye ve geçmiş... Read more

Akıl hastalarını çalıştıran tacirler yakalandı

Akıl hastalarını çalıştıran tacirler yakalandı

Çin'in Sıçuan eyaletinin başkenti Çıngdu'da, akıl hastalarını işçi olarak fabrikalara satan insan tacirleri yakalandı. Şinhua ajansının haberine göre, insan tacirleri ve ortakları, farklı eyaletlerde fabrikalara işçi olarak satmak üzere akıl hastaları satmaktan tutuklandı. Polis, Sıçuan eyaletinden 12 kişiyi, ülkenin kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesinde inşaat malzemesi üreten bir fabrikaya götürürken yakalanan tacirlerin sadece Sincan'a işçi köleler satmadığını, ülkenin... Read more

Dev kazanın iddianamesi kabul edildi

Dev kazanın iddianamesi kabul edildi

Küçükçekmece'de 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazası için hazırlanan iddianame, Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Küçükçekmece'de 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına ilişkin yolcu minibüsü ve su tankerinin sürücüleri hakkında 3 ile 22 yıl 6 ay arasında hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Alınan bilgiye göre, 12 Eylül'de meydana gelen kazaya ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet... Read more

Ermeni Maryam'ın umudu Türkiye

Ermeni Maryam'ın umudu Türkiye

Ermenistan'da yerel yönetimin evini yıktığı 5 çocuk annesi Maryam Gişyan, Türkiye'ye gelerek sığınma talebinde bulundu. Gişyan, "Türkiye’nin bana ve çocuklarıma kucak açacağına inanıyorum. Ülkemde kalamam artık" dedi. Seyit ERÇİÇEK'in haberi Maryam Gişyan"ın Erivan"daki evi için, Sovyet dönemi kurallarına göre mülkiyet değil sadece kullanım hakkı verildiği gerekçesiyle 2004 yılında yerel yönetim tarafından yıkım kararı çıkarıldı. Gişyan evin yıkılmaması... Read more

Murat Metek serbest bırakıldı

Murat Metek serbest bırakıldı

9 Eylülde tutuklanan Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Murat Metek, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Düzce ve bazı illerdeki belediyelerin ilaç alım ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin yürütülen adli soruşturma kapsamında, 9 Eylülde tutuklanan Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Murat Metek, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ikinci duruşmasına, Metek ve... Read more

Ege için korkutan deprem tahmini

Ege için korkutan deprem tahmini

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Bozburun açıklarında meydana gelen depremin Ege'deki büyük depremin habercisi olduğunu söyledi. Ercan daha önce de yaptığı açıklamada Ege Bölgesi'nin son bir kaç aydır büyük bir deprem üretmek üzere gerildiğini ve yaşanan bu depremlerin bu gerginliğin yavaş yavaş boşalması olduğunu söylemişti. Ercan, ancak bunun büyük depremin hemen bu küçük depremlerden sonra meydana geleceği şeklinde... Read more

Özel Öğretim Kurumlarına yeni düzenleme

Özel Öğretim Kurumlarına yeni düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel liselere öğrenci alımında yeni düzenleme yaptı. Özel liselere, ''Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP)'' veya ''Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Puanı'' esas alınarak veya alınmadan öğrenci kaydı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmelikte, özel liselere öğrenci alımına ilişkin madde yeniden düzenlendi. Eski düzenlemedeki ''Fen ve sosyal... Read more

HAS Parti Kızılay'da aşure dağıtacak

HAS Parti Kızılay'da aşure dağıtacak

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Merkez Gençlik Kolları, Muharrem ayının 10. günü olan aşure günü dolayısıyla Kızılay Meydanı'nda yarın aşure dağıtacak. Aşure dağıtımına HAS Parti yöneticilerinden Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, Prof. Dr. Zeki kılıçaslan, Musa Akbal, Av. Şeref Malkoç, Ekrem Baki başta olmak üzere çok sayıda partili katılacak. Programa Alevi Bektaşi sivil toplum örgütleri de davet edildi.

Kayseri'deki yolsuzluğa Gül'den tepki

Kayseri'deki yolsuzluğa Gül'den tepki

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kayseri'de yolsuzluk iddialarını ve Meclis'te BDP'li vekillerin Kürtçe yemin etme taleplerini değerlendirdi. Gül her iki konu için de sert konuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, Kayseri"deki rüşvet olaylarıyla ilgili konumu gereği değerlendirme yapamayacağını söyledi. Memleketi Kayseri"yi en iyi kendisinin bildiğini belirten Abdullah Gül, "Şimdi konuşursam taraf olurum, kendimi... Read more

CHP'nin görmediği belgeleri açıkladı

CHP'nin görmediği belgeleri açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluk yapıldığı iddiasına ilişkin iddialarına İçişleri Bakanı Beşir Atalay cevap verdi. Atalay, Kılıçdaroğlu'nun bazı belgeleri sümen altı ettiğini ifade etti. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kayseri'de yaşandığı iddia edilen yolsuzlukla ilgili olarak, ''Konu, tamamen hukuki bir süreç içerisinde, Bakanlığımızın rutin işleri olarak ele alınmıştır. CHP'nin görmezden geldiği belgeleri yayınlayarak cevap... Read more

CHP'li Oran: Devlet, milleti haraca kesmiş

CHP'li Oran: Devlet, milleti haraca kesmiş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ''Devlet vatandaşı haraca kesmiş durumda. 2011'de vatandaş 8 milyar lira harç şeklinde devlete ödemede bulunacak'' dedi. Oran, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM Genel Kurulunda görüşülen bütçe tasarısının doğru veriler içermediğini savundu. ''Torba tasarı'' ile getirilen vergi ve prim affının yaratacağı kaynağın belli olmadığını ve bütçe dışına çıkarıldığını ifade eden Oran, bu şekilde kaynağın nasıl harcanacağının TBMM'den... Read more

TOKİ 250 konutu kurasız satışa çıkardı

TOKİ 250 konutu kurasız satışa çıkardı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara'nın batısına kurulan ve tümü bittiğinde yaklaşık 40 bin kişinin yaşayacağı kentte 250 adet konut çekilişsiz kurasız, ön şartsız başvuru önceliğine göre satışa çıkarıldı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara Yapracık Konutları'nda 250 adet konut, bu yıl sonuna kadar, başvuru önceliğine göre ön şartsız ve kurasız satışa sunuldu. TOKİ'den yapılan yazılı açıklamada,... Read more

Asrın projesi Marmaray'ın son hali/Galeri

Asrın projesi Marmaray'ın son hali/Galeri

İstanbul'un iki yakasını Boğaz'ın altından birbirine bağlayacak Marmaray Projesi 29 Ekim 2013’de hayat bulacak. Çalışmalar hızla sürüyor. "Hüdayi yolu" edenilen noktada devam eden inşaatın son hali tanıtıldı. İstanbul'un her iki yakasını Boğaz'ın altından geçecek bir demiryolu tünel bağlantısı ile birbirine bağlayacak olan Marmaray Projesi 29 Ekim 2013"de hayat bulacak. Marmaray hizmete girdiğinde Üsküdar"ın ekonomisi, sosyal ve kültürel hayatı artık daha da anlamlı ve... Read more

TRT 6'te Kürtçe şarkı yarışması

TRT 6'te Kürtçe şarkı yarışması

TRT bir ilke daha imza atıyor. TRT 6 kanalında yayınlanacak olan Kürtçe şarkı yarışmasında ünlü Kürt sanatçılar jüri olacak. Kanalda fragmanları yayınlanan yarışma için yurt içinde 7, yurt dışında ise 3 merkezde seçmeler yapılacak. Kürtçe yayını başlatan TRT'nin Kürtçe şarkı yarışması da nihayet başlıyor. Kanalda fragmanları yayınlanan yarışma için yurt içinde 7, yurt dışında ise 3 merkezde seçmeler yapılacak. Yarışmanın eleme bölümlerinin sunuculuğunu Özlem Taş, ana... Read more

Ezdi kaçtı, 'köpek zannettim' dedi

Ezdi kaçtı, 'köpek zannettim' dedi

Lise öğrencisi Leyla Arslan, hayatının baharında trafik terörüne kurban gitti. Kazanın ardından kaçan ve MOBESSE kameralarından tespit edilen sürücü "köpek sanmıştım" dedi... Canan İspir'in haberi İstanbul Sarıyer'de, okul çıkışında kuaförlük kursuna giden lise öğrencisi Leyla Arslan, henüz 15 yaşındayken trafik terörüne kurban gitti. Liseli genç kıza, otobüsten indiği sırada bir otomobil çarpıp kaçtı. Arslan hastane yolunda can verirken, polis MOBESE kameralarından... Read more

Siirt'te PKK'ya yataklık operasyonu: 17 gözaltı

Siirt'te PKK'ya yataklık operasyonu: 17 gözaltı

Siirt'te sabahın erken saatlerinde yapılan operasyonda terör örgütü PKK'ya yardım etmek ve örgüt propagandası yapmak suçlarından 17 kişi gözaltına alındı. Siirt Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sabahın erken saatlerinde yapılan operasyonda terör örgütü PKK'ya yardım etmek ve örgüt propagandası yapmak suçlarından 17 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 17 kişinin ifadelerinin alınmasının ardından Savcılığa sevkedilecekleri belirtildi

'Kızınızı ben öldürdüm' telefonu

'Kızınızı ben öldürdüm' telefonu

Mersin'in Erdemli ilçesinde geçen hafta sonu motel odasında öldürülen 27 yaşındaki Gülşen Altürk'ün katil zanlısının, kızın ailesini telefonla arayarak "Kızınızı ben öldürdüm" dediği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, 27 yaşındaki Gülşen Altürk ve beraberindeki Mahmut A., Ayaş beldesinde D-400 kara yolu üzerindeki bir motelde oda kiraladı. Mahmut A.'nın motelden ayrılmasının ardından Gülşen Altürk'ün odasından uzun süre çıkmaması üzerine motel çalışanları güvenlik... Read more

Bunun adı da Polis Sular İdaresi (POSKİ)

Bunun adı da Polis Sular İdaresi (POSKİ)

Uyanık girişimci, cami süsü verdiği binada beş yıl, kaçak kaynak suyu çıkarıp sattı. İhbar üzerine el konulan kaçak projeye emniyet kondu. Araziyi tel örgüyle çevirerek teşkilatı kuran emniyet, tanker tanker su çıkartıp satıyor. Ercan ÖZTÜRK'ün haberi AKŞAM'ın haberi üzerine duruma el konuldu. Cami kapatıldı, borular yıkıldı, kaynak kapatıldı. Şimdi Beylikdüzü Emniyet Müdürlüğü, araziyi tel örgüyle çevirerek yeniden teşkilatı kurdu. Tanker tanker su çıkartıp satıyor. ... Read more

ÇYDD'den kitabevlerine tuhaf fişleme

ÇYDD'den kitabevlerine tuhaf fişleme

Ergenekon soruşturması kapsamında ÇYDD ve ÇEV yöneticileri hakkında hazırlanan iddianame skandal fişlemeleri gözler önüne serdi. ÇYDD ve ÇEV'in kitabevlerini de tuhaf tanımlamalarla fişlediği ortaya çıktı. Tolga ATAR'ın haberi Toplumun tüm kesimlerini ve bürokratların özel hayatlarını dosyalayan ÇYDD'nin kitabevlerini de mercek altına aldığı belirlendi. Derneğin Kadıköy şubesinde yapılan aramalarda 4. katta el konulan bir dökümanda 'ÇEVPA Çağdaş Kitapevleri ve Kültür Merkezleri Projesi'... Read more

Konya'da donan su sayaçları için uyarı

Konya'da donan su sayaçları için uyarı

Konya Su Kanalizasyon İşleri (KOSKİ) Genel Müdürlüğü, kış aylarında yaşanan sayaç ve su tesisatı donmasına karşı abonelerini uyardı. KOSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle abonelerin sayaçlarını, tesisatlarını ve tatlı su çeşmelerini iyi korumaları gerektiği belirtildi. Sayaçların ve çeşmelerin iyi korunmaması durumunda abonelerin kesintisiz su hizmeti almalarında sıkıntıya düşebileceği ifade edilen açıklamada, sayaç... Read more

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 3571 den 3600 ´e kadar. Toplam 19550 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır