Yeni Konu aç

israilden teşekkür..

israilden teşekkür..

10 Yıldır Canlı Yılanla Besleniyor

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/01/buadamcanliyilanlabesleniyor_b-1.jpg Çin'in Wangzhuang kasabasında yaşayan 41 yaşındaki Wen Xide isimli adam, yaklaşık on yıldır canlı yılan yediğini söyledi.İlk kez tadına baktıktan sonra canlı yılan yemeye adeta bağımlı hale geldiğini belirten Xide, büyük bir bardak birayla çok iyi gittiğini belirtti.Oriental Today gazetesi muhabirine açıklamada bulunan 41 yaşındaki Çinli adam, bu bağımlılığını kanıtlamak için gazete muhabirinin ve tüm kasaba... Read more

Gazze'de Dört Gün...

http://www.timeturk.com/images/news/1566.jpg Dünyanın en büyük açık cezaevinde dört gün.....Mart 2008 Gazabın sabra yenildiği noktadan Filistin topraklarına giriş yaptık ve Selahaddini Eyyubi’nin yolundan ilerleyerek Gazze’ye, yürekli insanların, şehadeti boynunda bir emzik gibi taşıyan çocukların kentine girdik.

Yeryüzü Doktorları...Sizlerle Paylaşmak istedim...

http://www.yeryuzudoktorlari.org/images/stories/anasayfaresim/gazzevideo.swf el-cezire tv nundan yeryüzü doktorları haberi... Arkadaşlar,kendilerini Yeryüzünün doktorları olarak isimlendiren bu kardeşlerimizden Dr. MehmetGülüoğlu nun katıldığı toplantıda idim bugün...kendisi filistinden yeni geldi...onun dilinden izlenimlerini anlatamıyacağım ..çekim yapmadım.çok şey var anlatılcak ama bunlar tahminlerimizin sınırların dolaşan cümleler ...ayrıca bu esnada iki sınıflık bir bayan grubu 50bin ytl... Read more

Google’ı içeriden vurdular !!

İnternette arama motoru dünyasının lideri Google’ın kilit pozisyonlarında görev yapan mühendisleri şirketten ayrılarak ‘Cuil.com’ adlı yeni bir arama motoru kurdular. Cuil.com fikri, Google mühendislerinden Anna Patterson ile IBM’de yazılım tarafında görev yapan eşi Tom Castello’dan çıktı. Ardından Google mühendisleri Louis Monier ile Russel Power transfer edildi. Bu operasyonun ardından işe başlayan dörtlü, şu an itibariyle Google’ın üç katı sayfa listelediklerini ve daha... Read more

Iran'in 50 yildir beklediği gün

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/02/iranin50yildirbekledigigun_o-1.jpg İran ilk nükleer santralının test üretimine yarın başlıyor. Nükleer santral Rusya'nın yardımıyla yapıldı. İran basınında yer alan haberlere göre, Buşehr kentinde Rusya'nın yardımıyla inşa edilen 1000 megavat elektrik üretme kapasiteli nükleer santralin yaklaşık yüzde 95'i tamamlandı. Birkaç ay içinde tamamen bitirilmesi planlanan santralin, İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Gulam Rıza Ağazade ve Rusya Federal... Read more

öğretmen atamalari yarin

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/02/ogretmenatamalariyarin3_o-1.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, yarın 8 bin 285 öğretmen atayacak. Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu'nda yarın Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılımıyla yapılacak atamalar, bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek ve aynı gün bakanlığın internet sayfasından duyurulacak. Bakanlık, resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında 46... Read more

GAZZE SENİ UNUTTUK gibi...

selamun aleykum Gazze nin son zamanlarda forumumuzda unutulduğu ve son gündem maddelerinden olduğu hissiyatına kapıldım.Bilmem haksızmıyım. Yazılı ve görüntülü hazırladıkları muhteşem sunumlarla olayı canlı tutan kardeşlerimizin sanki bunu artık arada bir de olsa yapmayacakları ve bizim hafızalarımıza GAZZE yi hatırlatmayacakları hissiyatına da kapıldım. ... Read more

23 Nisan gösterileri iptal

İstanbul'daki 23 Nisan kutlamaları yağmur engeline takıldı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan son bilgiler ışığında, yağışlı havanın yarına kadar devam edeceğinin anlaşıldığı belirtilerek, şöyle denildi: ''Sahanın zemin şartları da dikkate alınarak 23 Nisan 2009 Perşembe günü, Ali Sami Yen Stadı'nda yapılması planlanan gösterilerle, ilçelerde düzenlenecek gösteriler iptal edilmiştir. Kutlama programı, 23 Nisan saat 10.30'da Cemal... Read more

Coca Cola'dan sürpriz karar

Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Muhtar Kent getirildi. Coca-Cola'nın Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, bu kez şirketin zirvesine tırmandı ve yönetim kurulu başkanı oldu. Muhtar Kent (56), yönetim kurulu üyelerinin seçimiyle, Coca-Cola'nın eski yönetim kurulu başkanı Neville Isdell'in (65) yerini aldı. Şirketin Üst Yöneticiliğine Temmuz ayında getirilen Kent, dün yeniden başkan ve Üst Yönetici olarak da seçildi. Kent, yıllık toplantıda, küresel durgunluğa karşın şirketin... Read more

İlginç 1 Mayıs önlemi

Meydandaki büfeciler 1 Mayıs için gaz maskelerini hazırladı. Taksim Meydanı'ndaki dönerciler de 1 Mayıs'a hazırlandı. Büfe çalışanları gaz maskesi temin ederek yarın yaşanabilecek biber gazlı müdahaleye yönelik kişisel önlemini almış oldu. Geçen sene yaşanan olaylar sırasında atılan gaz bombalarından dolayı zarar gördüklerini belirten dönerciler, gözlerinin yaşardığını ve acı çektiklerini anlattı. Yarın da benzer durumla karşı karşıya kalmak istemeyen büfeciler, "Artık... Read more

SİNAGOG BOMBALAMASINDAS ŞÜPHE: israil,saldırıları biliyordu

Sinagog bombalamasında şüphe: İsrail, saldırıları biliyor muydu? . Şener Eruygur'da ele geçirilen belgeye göre, üst düzey İsrailli bir polis ataşesi ile dönemin Jandarma İstihbarat Başkanı Tuğgeneral Levent Ersöz ile yine dönemin İstihbarat Başkanlığı Teknik Takip Daire Başkanı Albay Hasan Atilla Uğur 3 Aralık 2003'te bir araya gelmiş. İsrail polis ataşesi, Ersöz ve Uğur'u El Kaide'nin Türkiye yapılanması konusunda uyarmış. Şişli'de ve Taksim'de bulunan iki sinagoga... Read more

Sigara yasağı özelde tuttu kamu direniyor

Sigara yasağı 'özel'de tuttu, kamu direniyor Bugün, kapalı alanlarda sigara içme yasağının yıldönümü. Gençlik ve Spor Bayramı gibi anlamlı bir günde başlayan yasak, özel sektörde uygulanan para cezası sayesinde başarıya ulaştı. Ancak devlet memurları, yönetmelikteki boşluğu kullanarak tiryakiliğe devam etmenin yolunu buldu. Kapalı mekânlarda sigara yasağının uygulanmaya başlandığı 19 Mayıs 2008 tarihinin üzerinden bir yıl geçti. Yasak, özel sektörde sonuç verdi, fakat... Read more

Hasta öğretmene tuhaf grip sorusu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, H1N1 virüsü taşıdığı belirlenen kadın öğretmenle telefonda görüştüğünü ve ona “Sen ABD’de birileriyle öpüştün mü?” diye sorduğunu söyledi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, H1N1 virüsü tespit edilen öğretmenle telefonda görüştüğünü ve “Sen ABD’de birileriyle öpüştün mü?” diye sorduğunu belirterek, kadın edebiyat öğretmeninin de kendisine “Evet, hediye alıp verirken bayan öğretmenlerle öpüştük” dediğini söyledi. ... Read more

Libananco davasında Cem uzan yeni bir gelisme

Libananco davasında Cem uzan yeni bir gelisme

Davayı gören uluslararası mahkeme, Enerji Bakanlığı'nın "ÇEAŞ-Kepez-Libananco şirketlerinin hisse yapısı ve devri" konusundaki itirazını haklı buldu. Zaman'ın Enerji çevrelerinden edindiği bilgilere göre, mahkeme, Libananco şirketinin hisse edinim sürecini ayrıntılı bir şekilde inceleyecek. İnceleme kararı, Türkiye lehine önemli bir gelişme olarak yorumlanıyor. Bakanlık, şirketlerin hisse devrinde yasalara aykırı davranıldığını ve muvazaalı (danışıklı) işlem yapıldığını savunuyor. ... Read more

Erdoğan'dan kürt açılımı

Erdoğan'dan kürt açılımı

Erdoğan, TBMM'ye gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ''Ben, DTP'Yi PKK ile aynı kefede değerlendirmiyorum, değerlendirmek istemiyorum'' diyen Erdoğan, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile yarın yapacağı görüşmeye ilişkin soruya, ''Bir genel başkan olarak, genel başkanlık odamda, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüşeceğim, aynı zamanda grup başkanı olarak...'' karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, ''Kürt açılım ve terör konusunda MHP ile... Read more

Amerikan ordusunda neler oluyor ?

Amerikan ordusunda neler oluyor ?

ABD'nin Afganistan ve Irak'ta yaşadığı hezimetler orduda çatlak meydana getirdi. Askerler savaşmak istemezken, birçok asker barış aktivisti oldu.

Melih Gökcek ile Hilmi güler telefon görüsmesi

Melih Gökcek ile Hilmi güler telefon görüsmesi

Haberin eskiligini ya da yeniligini bilmiyorum. Fakat denk geldigimde hem sasirdim hem de sasirmadim. Yani biz hep birseyler oluyor diyoruz ama bunun kesinligini bilmedigimiz icin DISARI zan etmiyoruz. Peki böyle HALKI kandirmak icin yok dogalgaz borcunu SIFIRLA yok Bakanin bir sevdigi tanidigi varmis :) Peki bunlar bizim görebildiklerimiz ise daha neler var neler. Hergün devam ediyor ve amcasi, dayisi bakani, melihi v.b. yüksek mecradaki yerlerden referansi (?) olmayan birisi ne yazikki olabilecegi KIDEMLERIN altinda bulunuyor. Ne yazik... Read more

'Bugün günlerden Kudüs' Bugün Dünya Kudüs günü

'Bugün günlerden Kudüs' Bugün Dünya Kudüs günü

Filistin dostları Bugün Fatih Camii'nde toplanacak Cuma Namazı Sonrasında Fatih Camii Avlusunda Kudüs Günü Etkinliği Gerçekleştirilecektir. Prof. Ahmet Ağırakça ile İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ın konuşmacı olarak katılacağı; Grup Yürüyüş'ün İntifada marşını seslendireceği etkinliğe duyarlı tüm kardeşlerimizin katılımını bekleniyor. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın bulunduğu ve Rabbimiz tarafından çevresinin mübarek olarak taltif edildiği Kudüs'ümüze sahip çıkma; işgal ve... Read more

Said Nursi'nin talebelerinden, Mehmet İhsan Taktak vefat etti

Said Nursi'nin talebelerinden, Mehmet İhsan Taktak vefat etti

Uzun süredir rahatsızlığından dolayı dışarı çıkamayan Hacı Hafız Taktak, dün Bolvadin ilçesindeki evinde hayatını kaybetmişti. Taktak'ın cenaze namazı bugün Bolvadin ilçesi Çarşı Camii'nde öğle namazının ardından kılındı. Taktak'ın cenaze namazına ailesi, çocukları, yakınları, Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mustafa Sungur ve Mehmet Fırıncı'nın yanı sıra Türkiye'nin çeşitli illerinden, çevre il ve ilçelerinden çok sayıda seveni katıldı. Taktak'ın cenazesi namazın ardından... Read more

Türklerde en cok raslanan 5 FOBI

Normal dışı korkularımız fobi olarak adlandırılıyor. Bir korkunun fobi sayılması için, bir hayvan ya da eşya gibi belirli bir nesneye ya da kapalı yerde kalma gibi bir duruma yönelik olması gerekiyor. Bazıları asansörde boğulacakmış duygusuna kapılıyor, bazıları yüksek bir binadan aşağıya bakınca bayılacak gibi oluyor... Kısacası fobiler yaşamımızı yönetiyor ve hayat kalitemizi olumsuz etkiliyor. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat... Read more

İHH Gazze'de...yardımları ulaştırdı..

Uçakla gönderilen yardım Gazze’de Vakfımızın Pazartesi günü uçakla gönderdiği 38 tonluk ilaç ve gıda yardımı Gazze’ye ulaştırıldı. Son gönderilenlerle toplam gönderilen yardım miktarı 51 ton oldu. http://www.muhakeme.net/clear.gifvakfımız İsrail saldırılarında 600’ü aşkın insanını kaybeden Gazze’ye yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Türkiye’den giden yardımlar, Gazze halkının sıkıntılarını bir nebze olsa da gideriyor.... Read more

Dünyanin en yaşli eşeği öldü

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/01/dunyaninenyasliesegioldu_o-1.jpg Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin hayvan bahçesinde yaşayan "dünyanın en yaşlı eşeği" öldü. Hayvanat bahçesi yetkilileri, 1974 yılında Belçika'daki Planckedael hayvan parkında dünyaya gelen "Mami" adlı beyaz başlı yaban eşeğinin 1977'den bu yana Budapeşte'de yaşadığını, dünyada şimdiye dek hiçbir yaban eşeğinin bu kadar uzun yaşamadığını bildirdi. Yetkililer, hayvanat bahçesini ziyaret... Read more

üniversitede dehşet dakikalari

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/01/universitededehsetdakikalari_o-1.jpg 2 yıl önce cinnet geçiren bir öğrenci 32 kişiyi öldürdü. Üniversite yine korkunç bir eylemle gündeme geldi. VİRGİNİA TECH'DE DEHŞET ABD'nin Virginia Tech Üniversitesi iki yıl önce bir cinnet olayıyla sarsılmıştı. Güney Koreli bir öğrenci silahıyla üniversiteye dalmış 32 kişiyi öldürüp 15 kişiyi yaraladıktan sonra intihar etti. Bu olaydan iki yıl sonra Virginia Tech yine dehşet bir olayla... Read more

Obama'dan islam dünyasina mesaj var

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/01/obamadanislamdunyasinamesajvar_o-1.jpg Obama, Dünya Müslümanlarına "Amerikalılar Sizin Düşmanınız Değil" Diyerek, ABD ile İslam Dünyası Arasında 20 -30 Yıl Önce Mevcut Olan Saygı ve Ortaklığa Dayalı İlişkilerin Yeniden Kurulmasını Önerdi. ABD Başkanı Barack Obama, dünya Müslümanlarına "Amerikalılar sizin düşmanınız değil" diyerek, ABD ile İslam dünyası arasında 20-30 yıl önce mevcut olan saygı ve ortaklığa... Read more

Mehir Vakfi evlendiriyor...

Dünya'da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle evlilik hayallerini bir sonraki bahara erteleyen gençleri Mehir Vakfı evlendiriyor. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmayan vakıf, Dünya'nın birçok farklı ülkesinden evlilik çağındaki gençlere yardım eli uzatıyor. Türkiye ve Dünya'da evlenmek isteyip de maddi sıkıntılar nedeniyle evlenemeyen gençleri evlendirmek amacıyla kurulan Mehir Vakfı, son 6 ayda 180 çifti evlendirdi. Son dönemde Türkiye'de de etkisini gösteren ekonomik kriz nedeniyle birçok çift evlilik... Read more

Dişişleri'nden flaş açiklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Ermenistan ile görüşmelerde somut ilerleme sağlandığı ve yol haritası çizildiği belirtildi. Türkiye ile Ermenistan arasında, ilişkilerin her iki tarafı da tatmin edecek şekilde normalizasyonu için kapsamlı bir çerçeve üzerinde mutabık kalındığı ve bu çerçevede bir yol haritası belirlendiği bildirildi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye ve Ermenistan, İsviçre'nin arabuluculuğunda, ikili... Read more

Akp'nin gerçek ikinci dönemi

"Hiç lafı dolaştırmadan söylemekte fayda var" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel seçimlerdeki yüzde 47’lik ezici zaferden 21 ay sonra, yerel seçimlerdeki yüzde 38’lik ciddi gerilemeden ise bir ay sonra, hükümeti baştan sona sayılabilecek kapsamda değiştirerek ikinci iktidar dönemine başlıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birinci iktidar dönemi ile ikinci dönemi arasında belirgin farklar olacağı daha şimdiden anlaşılıyor. Ve Ak Parti’nin bu bir hayli gecikmeli gelen... Read more

Buram Buram destan kokan CANAKKALE (Video)

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, Çanakkale kara savaşlarıyla ilgili, ilk kez gün ışığına çıkan görüntülerin de yer aldığı bir video yayımlandı. Türk Silahlı Kuvvetleri Foto Film Merkezi Komutanlığı tarafından 26 Şubat 2009'da hazırlandığı bildirilen ve Çanakkale kara savaşlarının 94. yıl dönümü dolayısıyla yayımlanan video, 18 dakika 35 saniye sürüyor. ''Çanakkale Geçilmez'' yazısı ve ''Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı'' türküsüyle başlayan videoda,... Read more

Dp yeni genel başkanini seçti

Soylu'nun çekildiği 3. turda Cindoruk 599 oyla genel başkan seçildi. KONGREDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN Hüsamettin Cindoruk, DP 5. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde seçimin 3. turunda genel başkanlığa seçildi. Süleyman Soylu ve Mehmet Ali Bayar'ın ikinci turda genel başkan adaylığından çekildiğini açıklamasının ardından, üçüncü tura Cindoruk tek genel başkan adayı olarak girdi. Cindoruk, kullanılan 570 oyun geçerli 559'unu alarak genel başkan seçildi.

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 61 den 90 ´e kadar. Toplam 1265 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır