Yeni Konu aç

Kayseri: Hitlerin ruhuna helva dagittilar ...

Kayseri'de sendika üyeleri İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılara dikkat çekmek amacıyla Alman diktatör Adolf Hitler'in ruhuna helva dağıttı. Türk Eğitim-Sen Kayseri Şubesi üyeleri, İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılara ilginç bir şekilde tepki gösterdi. Cumhuriyet meydanında Azerbaycan Özgürlük Anıtı önünde gerçekleştirilen eylemde sendika üyeleri "İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudileri katleden Hitler'in yaptıkları İsrail'in yaptıklarının yanında az kalırmış"... Read more

''one minute'' tişörtleri

Girişimci bir iş adamı One Minute yazılı tişört ve şapka üretti. Üretilen giysiler mitinglerde büyük rağbet görünce, 'neden bu ilgili Gazze'ye yardıma dönüşmesin" dedi ve kampanya başlattı. http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/02/516120090228020827798-1.jpg http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/02/819820090228020833441-1.jpg http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/02/321920090228020845657-1.jpg ... Read more

İzzet nedir? bence Çeçenya

Rivayetin sahihliğini pek bilmiyorum ama hatırladığım kadarı ile şöyle bir olay anlatılır.Zayıf eti kemiğine yapışmış ve aile olarakta o günkü tabir ile aşağıda bir sahbiyi müşriklerin ileri gelenlerinden biri yanına çağırır ve biraz alay ettikten sonra mü'minin düşünce ve tavırda geri adım atmadığını farkedince okkalı bir tokat atar.Yanındakilerin kahkahaları arşı ala nın yüreğini sızlatırken bir tokat sesi daha duylur.Bu sefer tokadı atan sahibi efendimizdir.Müşrikler daha... Read more

Cem Garipoğlu, Tutuklandı

Cem Garipoğlu, Tutuklandı

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Gülhane'deki İstanbul Çocuk Mahkemeleri binasında Cumhuriyet Savcısı'na ifade veren Garipoğlu, sevk edildiği Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'nde nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Garipoğlu, mahkeme tarafından, TCK'nın 82\1 a, b ve e bentlerine dayanılarak, "planlayarak canice his saikiyle çocuğa karşı kasten adam öldürmek" suçundan tutuklandı. ... Read more

Taksim Çınladı: “Mescid-i Aksa Onurumuzdur!”

Taksim Çınladı: “Mescid-i Aksa Onurumuzdur!”

Taksim Çınladı: “Mescid-i Aksa Onurumuzdur!” İHH, Özgür-Der, Mazlumder, İMH, Medeniyet Derneği, AKEV, AKV gibi kuruluşların da yer aldığı Filistin Dostları'nın çağrısıyla 17:00'de Taksim Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, Taksim AKM önünden uzun bir kortej halinde sloganlar ve tekbirlerle Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüdü. Yürüyüş boyunca "Aksa'ya Bin Selam!" ve "Kudüs İşgal Altında! İşgal 100 Yıl da Sürse Direneceğiz!" yazılı pankartlar taşıyan topluluk,... Read more

İsrailli bayan spikeri ağladı...

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/01/bayanspikerou7-1.jpg İsrail’in en ünlü kadın haber sunucularından biri olan Yonit Levy’nin İsrail 2. Kanalında haber bülteni sunarken Gazze’de gittikçe ağırlaşan insani durum karşısında gözyaşlarına hâkim olamayarak ağladığı bildirildi. Spikerin canlı yayında ağlaması birçok İsrailli’nin tepkisine neden olurken seyirciler kanalı şikâyet yağmuruna tutarak spikerin görevden alınmasını istedi. İsrail’i şoke... Read more

Kayip halka dinazor bulundu

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/02/kayiphalkadinazorbulundu_o-1.jpg Arjantin'in kuzeybatısındaki Ischigualasto-Vallee de la Lune parkında, etoburlarla otoburlar arasındaki bağlantının kayıp halkasını oluşturan, hem et hem de ot yiyen bir dinozora ait kalıntılar bulundu. San Juan Doğal Bilimler Müzesi Müdürü Oscar Alcober, dinozorların 228 milyon yıl önce yaşamış olduğu bölgedeki keşifle ilgili açıklamasında, ''bu hem ot hem de et yiyen bir dinozor, yani etobur dinozorlarla otobur... Read more

AHMET T-KÜRT Mecliste kürtce konustu!!!

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, kendilerinin Türkiye'de resmi dilin Türkçe olmasına herhangi bir itirazlarının olamayacağını belirtti. Türk, konuşmasının son bölümünü Kürtçe olarak yaptı. Türk, partisinin Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, 21 Şubatın ''Dünya Anadili Günü'' olarak kutlandığını ifade ederek, 21. yüzyılın, çok dilliliğin önem kazandığı, halkların anadiline ve kültürlerine sahip çıkma bilincinin geliştiği bir yüzyıl özelliği taşıdığını bildirdi. Anadilin... Read more

Sahipsiz paketten külçeler çikti

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/02/havalimanindakisahipsizpaketten6kulcealt-1.jpg Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan sahipsiz paketten 6 külçe altın çıktı. Havalimanının iç hatlar çıkış bölümünde sahipsiz bir paket gören güvenlik görevlileri, havalimanı polisini çağırdı. Polisin incelemesinde, pakette 6 külçe halinde, yaklaşık 18 kilogram ağırlığında ve 860 bin TL değerinde altın olduğu anlaşıldı. Bir süre sonra havalimanı polisine başvuran bir kuyumcunun,... Read more

Türk Hava Yollarına ait bir uçak havaalanına inerken yere çakıldı !

THY UÇAĞI DÜŞTÜ Türk Hava Yollarına ait bir uçak, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inerken yere çakıldı. - 135 yolcusu ve 8 mürettebatı bulunan uçağın iniş sırasında 3 parçaya ayrıldığı bildirildi. - Herhangi bir infilak ya da yangın durumu söz konusu değil... - Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Zaman gazetesinin Erbakan hoca ile röportaji

Eski Başbakan Necmettin Erbakan, yerel seçim öncesinde ilginç açıklamalarda bulundu. Zaman'a konuşan Erbakan, 28 Şubat darbesinden dönemin ABD Dışişleri Bakanı Warren Christopher'ı sorumlu tuttu. 30 Ekim 1996 tarihli kriptonun ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne gönderilmesiyle harekete geçildiği görüşünde. 28 Şubat sürecinde başbakanlıktan istifa etmeyi hiç düşünmediğini belirtiyor. Askerlerle arasının iyi olduğunun altını çiziyor. "Tertipçiler dış güçlerdi" görüşünü savunuyor.... Read more

paşalar olmasaydı başörtüsü yasağını uygulayamazdım

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/05/ym_kemal1_k-1.jpgAlemdaroğlu'ndan ilginç itiraf: Paşalar olmasaydı ne yapardım! 1998 yılında başörtüsüne yasak getirildiği zaman İl Emniyet Koordinasyon Kurulu'nda sorgulandığına dikkat çeken Alemdaroğlu, "O gün taviz verilseydi türban ve üniversite konusunda cephe kaybedilirdi." diyor. Yine aynı endişeleri yaşadığını iddia eden Alemdaroğlu şöyle devam ediyor: "Dönemin Genelkurmay başkanı 3 kez telefonla aradı ve destek verdi. ... Read more

'Selamünaleyküm' dedi, işi bitti!

'Selamünaleyküm' dedi, işi bitti!

2003 yılında aldığı teklif üzerine Türkiye'ye bale eğitimi vermek amacıyla gelen dünyaca ünlü hocanın kariyeri, 'selamünaleyküm' sözüyle başlamadan bitti. Chinko Refik (62), dünyanın önde gelen baletlerinden ve bale hocalarından biri. Annesi İngiliz, babası Pakistanlı olan Müslüman asıllı Refik (Seyid Usame), İngiliz Kraliyet Akademisi´nden mezun olduktan sonra başta Rusya´nın ünlü Bolşoy Balesi olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde dersler verdi. Türk balesine katkı sağlamak istemesi ise... Read more

Kaplumbağa güvercini yedi

Kaplumbağa güvercini yedi

Hayvanlar âleminde sıradan bir gün... Su kenarında karınlarını doyurmaya çalışan güvercinler ve su kenarına çıkmaya çalışan bir su kaplumbağası... Görüntüler hayvanlar aleminde sıkça gördüklerimizden. Her şey normal seyrinde ilerliyor. Ancak güvercinleri su içtiği yerden karaya çıkmaya çalışan su kaplumbağası akılalmaz bir olayı gerçekletiriyor. Yavaşlığıyla nam yapıp, fıkralardan çocuk hikayelerine, hatta siyasi çekişmelere kadar malzeme olan kaplumbağa kendinden beklenmeyen bir... Read more

2009 Üniversite kayıtlari basladi

2009 Üniversite kayıtlari basladi

2009-ÖSS sonucunda üniversitelere kayıt hakkı kazanan adaylar, kazandıkları programlar için belirlenen günde kayıt için başvuracak. Kayıt için belirlenen gün adayların sınav sonuç belgesinde yer alıyor. Adaylar kendilerine bildirilen günde, gerekli belgelerle birlikte ilgili üniversiteye başvurarak kayıt yaptırabilecek. Bildirilen süre içinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar haklarını kaybedecek. Anadolu Üniversitesi Merkezi Açıköğretim Programlarını kazanan... Read more

Titanik'te batanlardan dördü Bingöllü çıktı

Titanik'te batanlardan dördü Bingöllü çıktı

1912'de batan Titanik gemisinde yaşamını yitirenlerle ilgili birbirinden farklı iddialar gündeme geldi. En ilginçlerinden bir tanesi de gemide ölenlerden 4'ünün Bingöllü olması. Bingöl Kiğı’dan Trabzon’a, oradan deniz yoluyla İstanbul-Fransa-Marsilya’ya uzanan yolculuk, Titanik gemisinde son buldu. 1912 tarihinde batan Titanik gemisinde yaşamını yitirenlerin dördünün Bingöl Ermenisi olduğu ortaya çıktı. Ünlü Titanik gemisiyle ilgili birçok senaryo yazılmış, bu senaryolardan gişe... Read more

Dünyanın en borçlu ülkesi

Dünyanın en borçlu ülkesi

Toplam kamu ve özel sektörün yabancılara, yabancı para mal ve hizmet karşılığı dahil ödemesi gerekli toplam dış borç miktarını gösteren ''dış borç sıralamasında'' ilk sırada dünyanın en büyük ekonomisi ABD yer alıyor. CNBC'nin, Dünya Bankası ve CIA World Factbook'dan derlediği 2009 yılı ilk çeyrek ve ikinci çeyrek verilerine göre, ABD'nin 13 trilyon 454 milyar dolar toplam dış borcu (devlet ve özel sektör dış borç toplamı) bulunuyor. ABD'yi 9 trilyon 87 milyar dolarla İngiltere, 5 trilyon 208... Read more

Gizli Anılar Açıklansın!

Gizli Anılar Açıklansın!

Bilim adamları, Atatürk'ün özel hayatına ışık tutacak anı defterlerinin açıklanması için Genelkurmay Başkanlığı'na çağrı yaptı. MGK Genel Sekreterliği'nin dün düzenlediği 'Yurtdışı Gezilerinin Atatürk Üzerindeki Etkileri' konulu panelde konuşan Prof. Dr. Ahmet Mumcu, Napolyon'un aşk mektuplarının basıldığını Atatürk'ün duygusal dünyasınaysa hâlâ 'tabu' olarak bakıldığını belirtti. Mumcu, "Atatürk'ün Bulgaristan'daki askeri ataşeliği sırasındaki en önemli olaylardan biri Dimitrina... Read more

israilden teşekkür..

israilden teşekkür..

Gazze'de Dört Gün...

http://www.timeturk.com/images/news/1566.jpg Dünyanın en büyük açık cezaevinde dört gün.....Mart 2008 Gazabın sabra yenildiği noktadan Filistin topraklarına giriş yaptık ve Selahaddini Eyyubi’nin yolundan ilerleyerek Gazze’ye, yürekli insanların, şehadeti boynunda bir emzik gibi taşıyan çocukların kentine girdik.

Yeryüzü Doktorları...Sizlerle Paylaşmak istedim...

http://www.yeryuzudoktorlari.org/images/stories/anasayfaresim/gazzevideo.swf el-cezire tv nundan yeryüzü doktorları haberi... Arkadaşlar,kendilerini Yeryüzünün doktorları olarak isimlendiren bu kardeşlerimizden Dr. MehmetGülüoğlu nun katıldığı toplantıda idim bugün...kendisi filistinden yeni geldi...onun dilinden izlenimlerini anlatamıyacağım ..çekim yapmadım.çok şey var anlatılcak ama bunlar tahminlerimizin sınırların dolaşan cümleler ...ayrıca bu esnada iki sınıflık bir bayan grubu 50bin ytl... Read more

Google’ı içeriden vurdular !!

İnternette arama motoru dünyasının lideri Google’ın kilit pozisyonlarında görev yapan mühendisleri şirketten ayrılarak ‘Cuil.com’ adlı yeni bir arama motoru kurdular. Cuil.com fikri, Google mühendislerinden Anna Patterson ile IBM’de yazılım tarafında görev yapan eşi Tom Castello’dan çıktı. Ardından Google mühendisleri Louis Monier ile Russel Power transfer edildi. Bu operasyonun ardından işe başlayan dörtlü, şu an itibariyle Google’ın üç katı sayfa listelediklerini ve daha... Read more

GAZZE SENİ UNUTTUK gibi...

selamun aleykum Gazze nin son zamanlarda forumumuzda unutulduğu ve son gündem maddelerinden olduğu hissiyatına kapıldım.Bilmem haksızmıyım. Yazılı ve görüntülü hazırladıkları muhteşem sunumlarla olayı canlı tutan kardeşlerimizin sanki bunu artık arada bir de olsa yapmayacakları ve bizim hafızalarımıza GAZZE yi hatırlatmayacakları hissiyatına da kapıldım. ... Read more

Uçuruma canlı canlı 20 Türk'ü atmışlar

Uçuruma canlı canlı 20 Türk'ü atmışlar

Tiyatrocu Atilla Olgaç'ın "Rum esir öldürdüm" sözü üzerine Türkiye'yi AB'ye ve BM'ye şikayet eden Kıbrıs Rum yönetiminde, Kıbrıs Barış Harekátı'nın yapıldığı 20 Temmuz 1974'te asker olan bir grup Rum komando, Kıbrıslı Türk askerlerin, esir düşmelerine rağmen canlı canlı uçuruma atıldığı Doğruyol baskınına katıldıklarını itiraf etti. Hedefteki tepeye sızma operasyonu Kıbrıs Barış Harekátı'nın kader anı olarak adlandırılan Doğruyol muharebeleri, Türk Ordusu'nun... Read more

Erdoğan'dan kürt açılımı

Erdoğan'dan kürt açılımı

Erdoğan, TBMM'ye gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ''Ben, DTP'Yi PKK ile aynı kefede değerlendirmiyorum, değerlendirmek istemiyorum'' diyen Erdoğan, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile yarın yapacağı görüşmeye ilişkin soruya, ''Bir genel başkan olarak, genel başkanlık odamda, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüşeceğim, aynı zamanda grup başkanı olarak...'' karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, ''Kürt açılım ve terör konusunda MHP ile... Read more

Amerikan ordusunda neler oluyor ?

Amerikan ordusunda neler oluyor ?

ABD'nin Afganistan ve Irak'ta yaşadığı hezimetler orduda çatlak meydana getirdi. Askerler savaşmak istemezken, birçok asker barış aktivisti oldu.

SAGOPA KAJMER CÜBBELİ AHMED HOCANIN VAAZINDA SİYAH ELBİSELİ KÜRSÜNÜN HEMEN SOLUNDA

SAGOPA KAJMER CÜBBELİ AHMED HOCANIN VAAZINDA SİYAH ELBİSELİ KÜRSÜNÜN HEMEN SOLUNDA

http://www.muhakeme.net/forum/forumresimleri/2009/08/65601182204907951115673-1.jpg

İşte Kur'an-ı Kerim'in Müthiş Mucizesi !

İşte Kur'an-ı Kerim'in Müthiş Mucizesi !

Tüm eşyalar kül oldu bir tek Kur'an-ı Kerim'e zarar gelmedi. Manisa'nın merkezinde Arda Mahallesi'nde bir apartmanın 3. katında gelini Sultan Döner(40) ve torunu Ömer Faruk (3) ile yaşayan 73 yaşındaki Menekşe Döner'in evinde yangın çıktı. Oturma odasında çıkan yangını fark eden ev sakinleri, telaşla evi terk etti. Yangın fark eden komşuları vakit kaybetmeden itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Menekşe Döner'in evden çıkarken kapıyı kilitlemesi olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yanan odaya... Read more

Guantanamo Gardiyanlığından Hidayete

Guantanamo Gardiyanlığından Hidayete

"İşkence timleri onlara Hıristiyanlık adına işkence yapıyordu, onlar ise onca işkence ve acıya sabırla karşılık veriyorlardı. Bende olmayan ama onlarda olan mutluluğun inançtan, İslâm’dan kaynaklandığını anladım ve Müslüman oldum. ” 03.09.2009 00:18 "İçinde bulundukları o kötü duruma rağmen hâlâ gülümseyebiliyor, şaka yapabiliyorlardı. Oysa ben dışarıda olmama rağmen, hiç gülümsemiyordum. Benim mutlu olmam gerekirken, onlar benden mutlu görünüyordu. İşkence timleri... Read more

Melih Gökcek ile Hilmi güler telefon görüsmesi

Melih Gökcek ile Hilmi güler telefon görüsmesi

Haberin eskiligini ya da yeniligini bilmiyorum. Fakat denk geldigimde hem sasirdim hem de sasirmadim. Yani biz hep birseyler oluyor diyoruz ama bunun kesinligini bilmedigimiz icin DISARI zan etmiyoruz. Peki böyle HALKI kandirmak icin yok dogalgaz borcunu SIFIRLA yok Bakanin bir sevdigi tanidigi varmis :) Peki bunlar bizim görebildiklerimiz ise daha neler var neler. Hergün devam ediyor ve amcasi, dayisi bakani, melihi v.b. yüksek mecradaki yerlerden referansi (?) olmayan birisi ne yazikki olabilecegi KIDEMLERIN altinda bulunuyor. Ne yazik... Read more

Yeni Konu aç

Gösteriliş ayarları
Gösterilen 31 den 60 ´e kadar. Toplam 1265 Konu bulunmuştur.
Sıralama şekli Sıralama şekli
Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmış olunca bu Resim gösterilir
Yeni Mesaj yok Yeni Mesaj yok En az 15 kez Cevaplanan , yada 150  kez Okunan. Sıcak Konu yeni Mesaj yazılmamış olunca bu Resim gösterilir
Konu Kapatılmıştır Konu Kapatılmıştır