İzzet nedir? bence Çeçenya   Konuyu açan: emirahmedyasin   İlk Mesaj: 03-13-2009 (20:26)   Son Mesaj: 03-13-2009 (22:00)    Cevap: 4    Gösterim: 869  

Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni
  • 4 gönderen emirahmedyasin
  • 1 gönderen beyza
  • 1 gönderen emirahmedyasin
  • 1 gönderen beyza
  • 1 gönderen Henna

03-13-2009

İzzet nedir? bence Çeçenya

Rivayetin sahihliğini pek bilmiyorum ama hatırladığım kadarı ile şöyle bir olay anlatılır.Zayıf eti kemiğine yapışmış ve aile olarakta o günkü tabir ile aşağıda bir sahbiyi müşriklerin ileri gelenlerinden biri yanına çağırır ve biraz alay ettikten sonra mü'minin düşünce ve tavırda geri adım atmadığını farkedince okkalı bir tokat atar.Yanındakilerin kahkahaları arşı ala nın yüreğini sızlatırken bir tokat sesi daha duylur.Bu sefer tokadı atan sahibi efendimizdir.Müşrikler daha şakınlıklarını üzerlerinden atamadan sshabi efendimiz oradan hızla uzaklaşır.
    Durum Peygamber eendimize anlatılınca efendimiz tebessüm eder.(tebessümüne canım feda olsun.)
    Çok büyük bir ülke domuz gibi önüne geleni eziyor.İçine katıyor.
    Zalimlik nedir? işte onun yanında mahsum kalıyor.Dur diyen var mı ? Bir Al-i Osman var oda hasta!
    Kafkasların yüreğinden bir vadi ben sana boyun eğmem diyor.Dağlarında kartallar havalanıyor.Zalim bu ufak lokmayı yutamıyor.Küçük lokma boğazında düğümleniyor.Düğümlendikçe büyüyor,büyüyor ve koca zalimin boğazını yırtıyor.
    Rabbim yine ümmete o liyakata sahip izzetli önderler nasip etsin.Bu sefer Şeyh Şamiller sahnede...
    Zalimin elinde topu,tüfeği,zamanın en ileri kanlı elleri...
    Ama olmuyor şerefli bir milet ve bağlı olduğu Muhammed i ümmet direniyor ve zalimin boğazına büyük geliyor.Tevhid bayrağı Kafkas dalarında sürekli el değiştiriyor...Şeyh Şamillerin duruşundan Cevher Dudayevler , Şamil Basayevler ,Emir Hattablar ve daha nice mücahidler çıkıyor.Allah Celle zayıf görünen bir bölgeye büyük bir izet nasip ediyor.
    Şuan zalimle işbirliği yapan satılık ,izzetsiz insanlar olsada Çeçen dağları halen şehadet için bilenen özgürlüğü ve direnişi kültür ve foklorden ibaret sanmayan mücahidleri besliyor...
    selam ve dua ile...

oguzhan, beyza, Henna ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

İzzet nedir? bence Çeçenya Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  03-13-2009, 20:33

--->: İzzet nedir? bence Çeçenya

emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Rivayetin sahihliğini pek bilmiyorum ama hatırladığım kadarı ile şöyle bir olay anlatılır.Zayıf eti kemiğine yapışmış ve aile olarakta o günkü tabir ile aşağıda bir sahbiyi müşriklerin ileri gelenlerinden biri yanına çağırır ve biraz alay ettikten sonra mü'minin düşünce ve tavırda geri adım atmadığını farkedince okkalı bir tokat atar.Yanındakilerin kahkahaları arşı ala nın yüreğini sızlatırken bir tokat sesi daha duylur.Bu sefer tokadı atan sahibi efendimizdir.Müşrikler daha şakınlıklarını üzerlerinden atamadan sshabi efendimiz oradan hızla uzaklaşır.
    Durum Peygamber eendimize anlatılınca efendimiz tebessüm eder.(tebessümüne canım feda olsun.)

konu buraya kadar farklı..
    bundan sonraki bölümü daha farklı..
    ne anlatılmak istendiğini tam olarak anlayamadım..
    kusura bakmayın
    emirahmedyasin bunu beğendi.
    Konu beyza tarafından (03-13-2009 Saat 20:35 ) değiştirilmiştir..
    beyza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) beyza

Permalink - Mesaj no 2  03-13-2009, 20:47

Rabbim razı olsun.Kalplerimizi dini üzere sabit kılsın.
    Yazım biraz karışık görünmüş olabilir biraz hissiyatla yazdım derdim zayıfken de izzetli olunabileceği üzerine idi. Sahabi efendimiz kimsesiz ama karşılığı mü'minin duruşu ezilmişlik pisikolojisi yok.Buradan Çeçenlerin durumuna geçiş yaptım .Yazı biraz hikayeleşmiş gibi.
    Tamamen hissiyat.
    selam ve dua ile...
    beyza bunu beğendi.
    emirahmedyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) emirahmedyasin

Permalink - Mesaj no 3  03-13-2009, 20:49

Rabbim hissiyatınızı daim etsin..
    beyza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) beyza

Permalink - Mesaj no 4  03-13-2009, 22:00

haberdar etmek adına dilerseniz şu an ki durumun bir manevi haritasını çizer misiniz?
    burada herkes hallerine vakıf değil...ben de hakeza...sanki bitmeyecek bir şehadetin yolu gibi,hani neredeyse kesin diyeceğim ki onlar ümmetin en kısmetlileri...onlar şehit doğuyor ki...bizler mahrum...ölmek, istemekle olmuyor burada,yaşamı tepmek bir koca imanla,neylerlerki dünyayaı istemeyen ebu bekir r.a misali yürekler var...işte onlar...acısın bize,satılmış ahretler...satılmış hayatlarımızın kirasını neslimizle ödeyen...ödeyemiyen biçarelere..
    vesselam..
    Henna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Henna Ziyaretci