Kayseri: Hitlerin ruhuna helva dagittilar ...   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 02-18-2009 (00:41)   Son Mesaj: 03-09-2009 (05:19)    Cevap: 4    Gösterim: 892  

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen yabanGülü

02-18-2009

Kayseri: Hitlerin ruhuna helva dagittilar ...

Kayseri'de sendika üyeleri İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılara dikkat çekmek amacıyla Alman diktatör Adolf Hitler'in ruhuna helva dağıttı.

Türk Eğitim-Sen Kayseri Şubesi üyeleri, İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılara ilginç bir şekilde tepki gösterdi. Cumhuriyet meydanında Azerbaycan Özgürlük Anıtı önünde gerçekleştirilen eylemde sendika üyeleri "İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudileri katleden Hitler'in yaptıkları İsrail'in yaptıklarının yanında az kalırmış" diyerek Hitler'in ruhuna helva dağıttı. Kar yağışı altında gerçekleştirilen eylemde konuşan Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, esprili bir şekilde İsrail'i protesto ederek, "Dün bir rüya gördüm; rüyamda Hitler Bey, "sizler beni hep başkalarının gözü ile tanıdınız. Haydi, ben kötü biri, kötü şeyler yapmış olabilirim. Ancak Fransa'nın Cezayir'de, Çin'in Doğu Türkistan'da, Yankilerin Amerika'da, Rusların Kafkaslarda, Ermenilerin Karabağ'da, Bush'un Irakta, Şaron'un Filistin'de yaptıkları karşısında benimki devede kulak kalır. Bunlar yaptıkları her katliamda kasıtlı olarak benim adımı öne sürüp kendilerini masum göstermeye çalıştılar. Sizler de bu propagandaya kandınız ve günahımı aldınız. Sizlere hakkımı helal etmiyorum. Ancak bir yolla helal edebilirim; Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda ruhuma helva dağıtırsanız." ifadelerini kullandı.

star

oguzhan ve ViSAL bunu beğendiler.

Kayseri: Hitlerin ruhuna helva dagittilar ... Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-18-2009, 01:46

--->: Kayseri: Hitlerin ruhuna helva dagittilar ...

espiride tam oturmus hani:D
    oguzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) oguzhan

Permalink - Mesaj no 2  02-18-2009, 14:25

adolf hitlerin ''öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz'' lafı aklıma geldi birden
    kipchak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kipchak

Permalink - Mesaj no 3  02-18-2009, 14:43

•●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    adolf hitlerin ''öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz'' lafı aklıma geldi birden

Demek öyle demiş..oldukça düşündürücü...bu ara da çok ilginç bir şekilde tepki göstermişler..
    ViSAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) ViSAL

Permalink - Mesaj no 4  03-09-2009, 05:19

•●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı

haklı adam şahsen inkar edemiicem.. Ayrıca rüyada insaflı çıkmış helva tamam maddi bir durum ya ruhuna Fatiha isteseydi rüyayı gören kimden fetva alıp okuyacaktı