Murat Karayılan (Murat Karayılan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)   Konuyu açan: eyvallah   İlk Mesaj: 01-10-2011 (15:08)   Son Mesaj: 05-22-2011 (00:27)    Cevap: 1    Gösterim: 14242  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen eyvallah

  01-10-2011

  Murat Karayılan (Murat Karayılan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)

  Alt Kategori: Organize Suclar

  1954 Birecik doğumlu. PKK Terör Örgütüne'1979'da katıldı. Kod adı Cemal. Şu an örgütün lideri. Yüksekokul makine bölümü mezunu. Uzun süre Şanlıurfa civarlarında faaliyet gösterdikten sonra 12 Eylül'de Suriye'ye kaçtı.


  Sonra silahlı güçlerin sorumluluğuna getirildi. İlk başlarda silahlı mücadelenin ön planda olmasını savunan muhafazakâr kanadın lideri olarak tanımlanan Karayılan, son süreçte silahsızlanma adına önemli açıklamalarda bulunuyor. Bu nedenle örgütün derinlerinin sürekli tehdit ve eleştirilerine maruz kalıyor. Lakin militanlar tarafından sevilen bir isim olduğu için Karayılan'a yönelik aleni bir saldırı yapmak şimdilik zor görünüyor.


  Karayılan şartların olgunlaşması hâlinde PKK'nın dağdan inebileceği görüşünü savunuyor ve silahlı mücadelenin aslında bittiğini biliyor. Avrupa görmüş ‘kravatlı' terörist olarak da isimlendirilen Karayılan, gelişen süreçte lider konumunda ancak derin yapının baskıları karşısında çaresiz.


  Bu nedenle, suikast ihtimaline karşı sürekli yer değiştiriyor.  Enesce bunu beğendi.

  Eklentileriniz
  Murat Karayılan (Murat Karayılan Kimdir? - Hakkında - Hayatı) Yorumları
    Permalink - Mesaj no 1  05-22-2011, 00:27

  --->: Murat Karayılan (Murat Karayılan Kimdir? - Hakkında - Hayatı)


  murat karayılan zerdüşmüdür
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci


Konu hakkinda benzer etiketler
murat karayilan kimdir , murat karayilan nerelidir , murat karayilan hayati , murat karayilan nereli , murat karan kimdir , murat karayilanin hayati , muratkarayilannereli , ilhan karayilan kimdir ,