vize/türkiye

Benim bi sorunum var bana bu konuda yardimci olmanizi ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinir. Ben turkiyede yaşiyorum. 32 yaşindayim eşim almanyada 2 ay önce bi çocuğum oldu. Alman vatandaşi ...

vize/türkiye   Konuyu açan: HAKAN149   İlk Mesaj: 06-23-2009 (09:02)   Son Mesaj: 06-24-2009 (20:02)    Cevap: 9    Gösterim: 1282  

1. Alt 06-23-2009, 09:02 #1
    HAKAN149 Mesajlar: 5
    Benim bi sorunum var bana bu konuda yardimci olmanizi ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinir.
    Ben turkiyede yaşiyorum. 32 yaşindayim eşim almanyada 2 ay önce bi çocuğum oldu. Alman vatandaşi olarak ama bizim resmi evliliğimiz yok. çocuğumu görmek istiyorum ne yapmam lazim veya nasil muracaat etmem lazim oraya gidip sadece çocuğumu görup geri gelmem için bu konuda bana yardimci olsaniz inanin çok sevinirim. şimdiden teşekürler

Konu yabanGülü tarafından (06-24-2009 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: kurallara uygun BASLIK secilmedi!!
  2.   Permalink - Mesaj no 1  06-23-2009, 09:02

Cevaplanmadı: --->: Yardimci olmanizi istiyorum

......
    Konu HAKAN149 tarafından (06-23-2009 Saat 09:06 ) değiştirilmiştir..

Permalink - Mesaj no 2  06-23-2009, 14:13

--->: Yardimci olmanizi istiyorum

rabbim en yakın zamanda sizi çocuğunuzla kavuştursun inşaallah...

bu arada gözünüz aydın allah ,ım hayırlı ve sağlıklı uzun ömür versin size ve bebeğinize...

bu konuda bvilgim yok ama arkadaşlar size yardım edecektir...yanılmıyorsan yabangülünün belki bir fikri vardır....msj görünce sizi bilgilendirir... selametle
    abı-hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) abı-hayat Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 3  06-23-2009, 17:35

nisa kardeşşş
    sen evlat acısı nedir bilirmisin içim yanıyor kızımı sadece msn de kamerada göruyorum. içim parçalanıyor. ona dokunmak onu öpmek koklamak istiyorum. inşallah en kısa zamanda kavuşacam eşime ve kızıma ne yapalım bizim kaderimizde de demek bu varmış ama asla ve asla isyan etmem etmedimde allahıma şukurler olsun. o güzel sözlerin içinde sana teşekur ediyorum. Allaha emanet ol.
    Bilgi olarak yardımlarınızı ve dualarınızı bekliyorum.

Permalink - Mesaj no 4  06-23-2009, 17:45

Resmi olarak evli olmadiginiz icin babalik durumunuzu kanitlamaniz gerekmektedir. Bu babalik durumunu tanima süreci ve yasal islemleri sizin adiniza sürdürecek bir avukatla calismanizi tavsiye ederim. Tüm yasal hukuki süreci tam anlamiyla sizin bilemeyeceginiz icin bu islemleri avukatin halletmesi yarariniza olur. Ayrica eger resmi olarak evlenirseniz bu sürec sizin icin daha basit bir duruma gelir. En SIHHATLI olarak evlenmenizi tavsiye ederim.
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 5  06-23-2009, 18:59

alptraum...
    teşekürler kardeş vermiş olduğun bilgiler için ama sorun biraz farklı benim 2 ay önce kızım dunya ya geldi. ve evlenme yapmam için eşimin buraya gelmesi lazımmış. eşimde buraya gelirse kızımıda getirmesi lazım ama kızım için pasaport çıkmıyor kimi diyor babalık tanımı yapacaksın kimi diyor oraya gitmen lazım kimi diyor soyadı anne soyadı olacak yani anlayacağınız. kafam çok ama çok karışıyor. çocuğumun özlemi bi yandan ailemden ayrı kalmam bi yandan bunlar hepsi beni çok üzüyor. ya öyle konunlar koymuşlarki adam ne yapacağını şaşırıyor. bu arada avukatı almanyadanmı ayarlamamız lazım yoksa turkiyedenmi....bu tur dosyalarla ilgilenen tanıdığınız bi avukat varmı.? şimdiden ilginiz için teşekürler

Permalink - Mesaj no 6  06-23-2009, 20:11

Esiniz Türkiyeye gelirse neden KIZINIZI yaninda getirmesi lazim anlayamadim acikcasi. Evlilik sürecinde gereken kagitlar hallolur ve resmi nikah KIYILIR ve esiniz ardina Almanyaya döner hem babalik islemleri baslar hem de sizin Almanyaya gecis süreciniz baslar.

Avukat ise en iyisi Almanyadan bir avukat olur bu islemler icin. Tanidigim bir avukatta almanyada ne yazikki yok.

Permalink - Mesaj no 7  06-23-2009, 21:04

Haklisin ama....
    2 aylik çocuğü kime birakalim annesinden ayri kalabilirmi. Durmazki...

Permalink - Mesaj no 8  06-23-2009, 21:13

Resmi nikah tüm islemleriyle HIZLI birsekilde bir kac gün sürer. Bu bir kac günlük sürec bence büyük bir zaman degil. Hem sizi belli masraflarinizdan kurtarip Almanyaya gecisinizi hizlandirir. Ayrica en yakin zamanda bulundugunuz bölgede " Almanca kursu" na baslamanizi tavsiye ederim. Lakin Almanya konsoloslugu oturum müsadesi alacak kisilerden bunu sart kosmaktadir. Bu süreci hizlandirmak sizin azminizle olacaktir. Umarim en yakin zamanda bu sorunlariniza veda edersiniz.

Permalink - Mesaj no 9  06-24-2009, 20:02

--->: vize/türkiye

tabiki ben alptrauma katiliyorum ama suda var eger soy adinizdan akrabalariniz varsa ise, bir kac aylik ziyaretci vizesine basvurabilirler. hemi isiniz daha kolay olmus olur hemide esinizin cocugunu birakip türkiyeye gelmesi gerekmez.

en dogrusu esinizin kaldigi yerdeki ilgili yerlerden sormasi ve arastirmasi olur.
    cünkü o sizin durumunuzu daha iyi biliyor ve eminimki bizden daha iyi yardimci olabilirler.

allah yar ve yardimciniz olsun
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü