Aşk Nedir?

Aşk Nedir? Aşk cesaret ister,kocaman bir yürek ister. Aşk hayata karşı islenilen en doğru suç ortaklığıdır, Aşk hayatın tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır.Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. ...

1. Alt 05-22-2008, 19:06 #1
    cavniy Mesajlar: 42
    Aşk Nedir?
    Aşk cesaret ister,kocaman bir yürek ister. Aşk hayata karşı islenilen en doğru suç ortaklığıdır, Aşk hayatın tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır.Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette Aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık olmaz Niçin aşk? Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak her şeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır ! Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı.Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı.
    Nedir su aşk...?
    Aşk hayatin bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz.
    Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adi kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.
    Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insani alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu. Aşk hayata karşı islenen en güzel ve en doğru suç ortaklığıdır, aşk hayatin bütün tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yaşanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmese de, acı çekeceğini hissetse de, yarin terkedileceğini bilse de, ailesini karsısına alacağını bilse de taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun doğrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur. Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insani. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya
    çalışmanız,bagliliktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umurunda değildir. İste aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belki de yeni hayata geçebilme yolu...
    Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Asktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksizlik etmeyin ..
    Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme
    '' SENİ SEVİYORUM '' Demek İçin Geç Kalma ; Sevgiyle Kal ...

2. Alt 05-23-2008, 01:48 #2
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Bu da size mi? ait.Lütfen konulari dogru yerlere acalim

3. Alt 05-23-2008, 18:54 #3
    oguzhan Mesajlar: 1.372
    Blog Başlıkları: 1
    Kamuoyunu yanlis bilgilendirmeyelim demi

4. Alt 05-29-2008, 15:39 #4
    ayışığı Mesajlar: 111
    kim nederse desin aşk için önce hoş sonra boş gelir.....

5. Alt 05-29-2008, 15:41 #5
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Niye mecnundahi Leylaya olan askindan ilah-i aski anlamis.Ask cok güzel birseydir kim demis bos diye

6. Alt 05-31-2008, 23:50 #6
    ayışığı Mesajlar: 111
    leyla'yla mecnun gibi çoktan masal olmuş aşk.....ben bu zamanki aşklardan söz ettim. şimdiki aşk'ların derdi allah aşkı olsa keşkede boş olmasa... derdi nedir söylemeye gerek yok...
    aşk'ın güzel olduguna gelince ona söz yok,hangi duygu aşk'ın yaşattığını yaşatırki insana...
    bu kadar şarkılar şiirler aşk'a değilmidirki....aşk çok çok çok güzel ama bitiyo yani boşa gidiyo...

7. Alt 06-01-2008, 00:05 #7
    Esmaaa Mesajlar: 149
    İnsan karşıdaki insanı Allah için severse, ona Allah'tan gelen bir nimet olarak bakarsa, kendi için değil bazı şeyleri de onun için yapmaya çalışırsa, bence bu aşk bitmez çoğalır. Şimdiki aşkların bitiş nedeni bencillik bence genel anlamda.

8. Alt 06-01-2008, 00:29 #8
    Metin mete Mesajlar: 547
    Ask sevgiyle baslar,Anlamsizdir kurudur aslinda berbat bir seydir.Olgunlasir sevgi tutkuya tutku baglanmanin son halkasidir.Bir gün bakarsinki sen yoksun var olan o sen onda varsin artik gercekten cok zan ilesindir ,bu zan zamana karsi direnir.Ama sonuc hep hüsrandir yenilir,ve gercek olan ön safa cikar iste ASK denilen sey mahiyeti ile mevcuttur,artik onu sizde görmek mümkündür,bu bazan maddesel görünsede aslinda hepsi bir seraptir,gercek olan ise sizin gönlünüz bilmediginiz deryalara yelken acmistir artik.Ve bu ASK artik önlenemez bir zaferin müjdesi ile karsinizdadir siz onu yönettiginizi sanirsiniz ama artik ipler onun elindedir siz ise bir piyonsunuz.Artik yanma vakti gelir ve siz gercekle tanisinca yanmanin son demi sizdedir artik,eger vuslat nasib olursa muzaffersiniz döner hayati yasarsiniz o bilmediginiz deryalardan getirdiginiz tek sey ise Allahin size bahsettigi Sevgidir ve gercegin sevgisi ile tutkunuz her gecen gün güclenir ve 20 yil gecse hala cocuksunuz ve gencsinizdir.Sanirim yetmisi birakin yüz yasindada ayni kalacaksiniz.Ben öyle görüyorum kendimi.

ay????? bunu beğendi.
  9. Alt 06-01-2008, 00:58 #9
    Esmaaa Mesajlar: 149
    Sizin bahsettiğiniz yaradana değil insana karşı duyulan aşk. Aşkın kesin bi tanımı yoktur bence yaşınız kaç olursa olsun aşk budur gel ben sana öğreteyim demek yanlıştır. Aşk nesilden nesile göre bile değişir. Ben gencim o yüzden benim kusurlarımı hoş görün ama ben bir kişiye aşık oldum hayatımda ama çocuktum. O yaşlarda olgunlaşmamıştım fazla. O benim için herşeydi. Hayatımın anlamıydı, ama bu yanlıştı. Çünkü asıl hayran olunacak varlık Allah'tı. Sonra birini sevdim ama ona aşık olmadım. Şimdi bana sorarsanız hangisi senin için daha önemli diye, sevdiğim insan daha önemli derim hiç düşünmeden. Çünkü sevdiğim insanı bana karşı iyi olduğu için değil, hayatımdaki en önemli varlık olduğu için değil, gördüğüm en iyi insan olduğu için sevdim. Pırlanta gibi biri olduğu için. Ona baktığımda şefkat hissediyorum, ama bu kesinlikle aşk değil. Bu benim aşka bakış açım siz farklı bakıyor olabilirsiniz saygı duyarım. Ama kimse kimseye aşkı öğretemez öyle değil mi? Yani bence asıl kuru olan insana karşı duyulan aşktır, ama tabi bu size göre farklı olabilir.

ay????? bunu beğendi.
  10. Alt 06-01-2008, 01:38 #10
    Metin mete Mesajlar: 547
    Esmaaa´isimli üyeden Alıntı
    Sizin bahsettiğiniz yaradana değil insana karşı duyulan aşk. Aşkın kesin bi tanımı yoktur bence yaşınız kaç olursa olsun aşk budur gel ben sana öğreteyim demek yanlıştır. Aşk nesilden nesile göre bile değişir. Ben gencim o yüzden benim kusurlarımı hoş görün ama ben bir kişiye aşık oldum hayatımda ama çocuktum. O yaşlarda olgunlaşmamıştım fazla. O benim için herşeydi. Hayatımın anlamıydı, ama bu yanlıştı. Çünkü asıl hayran olunacak varlık Allah'tı. Sonra birini sevdim ama ona aşık olmadım. Şimdi bana sorarsanız hangisi senin için daha önemli diye, sevdiğim insan daha önemli derim hiç düşünmeden. Çünkü sevdiğim insanı bana karşı iyi olduğu için değil, hayatımdaki en önemli varlık olduğu için değil, gördüğüm en iyi insan olduğu için sevdim. Pırlanta gibi biri olduğu için. Ona baktığımda şefkat hissediyorum, ama bu kesinlikle aşk değil. Bu benim aşka bakış açım siz farklı bakıyor olabilirsiniz saygı duyarım. Ama kimse kimseye aşkı öğretemez öyle değil mi? Yani bence asıl kuru olan insana karşı duyulan aşktır, ama tabi bu size göre farklı olabilir.

Zaten ben size aski ögretmek gibi bir sey yazdigimi sanmiyorum sadece sonucun ne olmasi gerektigi ve o sonuca giderken nelerin meydana gelme durumundan bahsettim.Bu benim yasadiklarimdan sadece yazmaya calistiklarim yoksa hepsi degil ve hepsini yazma gibi bir durumumda söz konusu degil cünki kelime hazinem buna yeterli degil olsa dahi onlardan bir yazi cikarmamda imkansiz gibi.Sizin sevdiginizin izahi bir sefkate karsi gösterilmis oldugunuz yakinlik yoksa ask degildir.Ask ögretilmez yasanir ve yasamayan asla ögrenemez...Allaha duyacagin aski önce onun vechinde duyman gerekir diye düsünüyorum..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.