Al abdesti kır destiyi

traji komiğim heee mesaj kutumu şimdi farkettim boşalttım ; )(oyudna kırılan rekorların bildirimleri) tekrar başa dönelim, senle bir problemim yok. ama şiirini beğenmediğimi yzdığım an senin benle problemin başladı. Şiirin ...

1. Alt 04-19-2008, 03:40 #71
    alper Mesajlar: 164
    traji komiğim heee

mesaj kutumu şimdi farkettim boşalttım ; )(oyudna kırılan rekorların bildirimleri)
    tekrar başa dönelim, senle bir problemim yok. ama şiirini beğenmediğimi yzdığım an senin benle problemin başladı. Şiirin hakkında yorum yapmam icap etti ettim. Oysa baştan beri etmemeyi daha uygun buluyordum. Führerin adminlik hatırana konuyla ilgili bir mesajım olsun dedim. Amacım seni kızdırmak falan da değil. Senin de amacın bu olmasın ; )

Düzey düşer tabi, ne ektin ne biçesin?..

ek: şiirle ilgili son olarak, şiir berbat falan değil. Eğer ki kişi hedef alınmamış olsa bence şahane olacaktı. Çünkü o türlüsü çok var. Ama hedefi genel değil 1 kişi olunca bence olmadı. bu kadar nokta

Konu alper tarafından (04-19-2008 Saat 04:04 ) değiştirilmiştir.
  2. Alt 04-19-2008, 03:59 #72
    Ziyaretci
    c0LD Mesajlar: n/a
    ben beğenmemene değil içerikte kullandığın cümlelere kızdım..her neyse kusura bakma kırdı isem..amacım en başından beri sana soru sorarken bile nezaketi asla bozmamaktı..samimiyetimizin dışında siz ifadesi her daim oldu..kusura bakma tekrardan..

selametle

3. Alt 04-19-2008, 04:14 #73
    ...

En baştan sorular sormak yerine açık açık deseydin değiştirirdim ki şimdi bile gidip değiştirmeyi düşünüyorum. deyip deyip onu diyordun sen değil mi : ) yeni okudum, evet biraz sert olmuş. O mesajı führere yazdığım için eleştirdiğimin sen olduğunu hesaba katmamışım. Öyle ki sana karşı olmadığı için sonradan bile gidip okumadım. kusura kusursuzlar baksın ne diyelim kusur nefsimizle...

bak ben foruma katılım yapmam, çünkü yalan bu işler ; ) bu konudan da bir sürü mesaj silinecek herhalde. Yazılan yazılar da bitti gitti olacak... şiirmiş, laf ebeliğiymiş, benim yaptığım hakaretmiş, onun yaptığı hakaretmiş falan yalan bu işler ; ) hadi benimki alper, milletin ismi bile yalan...

Foruma yazmak, karşılıklı atışmak aslında beyin jimnasitği oluyor. Bu tür konularda olaylara tamamen bu açıdan bakmak en iyisi olsa gerek. Bir kaygım yok çünkü (senin de beğeneceğini düşünüyorum) kimsenin şakşakçısı değilim. Kimse beni sevsin saysın beğensin düşüncelerim yok. çat! derim ; ) Kimseyi kayırmam, sevmediğim yanı deyiveririm... Ha ben kimim? yalandan bir üye, dileyen tın desin... ama millet öyle değil, yapmacık bir saygınlığın esiri olmuş gidiyorlar bakalım. Bu konuda dışarıda tutacağım tek kişi safinaz'dır. Kendisini pofpoflamaya çalışan yönetici/üye nicelerini azarlamıştır. Yapmacık saygınlıklarıyla millete yaranmaya çalışanların ipliğini pazara çok çıkarmıştır...

Konu alper tarafından (04-19-2008 Saat 18:14 ) değiştirilmiştir.
    safinaz bunu beğendi.
  4. Alt 04-19-2008, 19:10 #74
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    c0LD´isimli üyeden Alıntı

İstanbul sur altı yezid sofrası..
    Azab üzümü kıblen nerede..
    İbrahim sanarsın kendini ,uckur ateşi devende
    Günahın mizacımı olur ,tokmu karnın leş kargası
    Farazi değilmi yaktığın kına .
    Adın kıble yönün ne sahabe.
    Adın ......... elin nerede virane.
    Haremmi sandın ehli sünneti.
    Üçünden beş kuruş cıkarmı .
    Zamane yorgunu poşalı firavun.
    Mevlevi çölünde ebabil kuşu.
    Zihnin yorgun deilmi günahkar.
    Söyle adın kadar sana ne müstahak.
    Geçtin elifi ateşten düştün.
    Ömür dediğin nedir söyle.
    Üç gün hilal üç gün bedir.
    Haftaya boşmu kalır bu sedir.
    Söyle bre gafil yalandan gayrı adın nedir.
    Say bir karı say bir adım.
    Say bir lokma say bir yudum.
    Her cümlen baca mübarek sanki kurum.
    Dakikalar yazlık kışlık,iklim mevsim tek karşılık.
    Say bir dondum ,say bir yandım .........!.
    Nehirler kana karıştı adın arza ulaştı..
    Umud değilmi bakire.
    Bembeya düşler toplattın.
    Hizar kurdu itimadın.
    Münkir yurdu itikadın.
    Sebeb olmuş dirdane peşi sıra.
    Yoncalı iftira naar ateşi.
    Söyle ............ kim serdi bu leşi.
    Al abdesti kır destiyi
    Ardına al güneşi...

noktaları herkes kendi doldurur

Ben kendim icin kendi ismimi koydum nefsime iyi geldi bu halide güzel olmus lakin hep demisimdir biz güzellikleri daha paylasamayan bir topluluguz ve biz sevmeyi dahi beceremeyenlerdeniz bu konuyuda elimize yüzümüze bulastirmasaydik olmazdi ama bulasti bir kere yeniden eline saglik

5. Alt 04-19-2008, 19:13 #75
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Ben kendi adımı koymuyorum.

6. Alt 04-19-2008, 20:22 #76
    Ziyaretci
    c0LD Mesajlar: n/a
    ilk defa bi paylaşımımdan bu kadar rahatsız oldum..insan kisvesi altında ne kadar tanımsız bi varlık olduğunun şematik diagramı bi şekilde daha ortaya cıktı..ordan al oraya koy ordan al buraya..yok ben beğendim yok şu beğenmedi..sırf daha fazla konuşmamak adına değiştirdim bu da böyle bilinsin..üstad bu başlıktan rahatsız olduğun dakka kaldırabilirsin..

selametle

7. Alt 04-21-2008, 18:45 #77
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    @radikalislam

Önce bana yazdiginiz yazidaki yeri size göstereyim.Zaman yada baska birsey önemli degil ama aradan 2 ay gecipte birden siteye gelmeniz ve ilk olarak bu konunun gözünüze carpmasi bize cok inandirici gelmedi hani sizde demistiniz ya meyhaneden bir adamla ciksam meyhanede icmis gibi görüntü veririm lakin sizinde verdiginiz görüntü ondan oldu ve tepki topladi.Bugun tevafuk ben özel mesaji sildim zannediyordum ama islamforumda baktimki sizinle mesajlastigimiz özel mesaj durmakta tarihini asagidaki resimden görebilirsiniz
    Al abdesti kır destiyi

Onun disinda siirlerinizi ön plana cikaran insanlar ilk adimda sunu düsünüyorlar islamforum radikalislamin yazilari begeniliyor ve gercektende cok güzel oturakli yazilari var simdi ask siiri yaziyor(ki bana göre inaninki hava hos)bir kadin bu siirlerden etkilenirmi acaba?Simdi bu kavramda herkesin kabul etmeyecegi bir kavramdir yani etkiler etkilemez sözler bana ait nice sairler vardir diyebilirsiniz ki haklisinizdirda benim görüsüme göre...

Simdi diger tarafdan islamforumda bir dönem degisti ve o degisimde acayip bir degisim oldu hakikaten inanilmaz bir üyeler arsi sarsinti oldu.adminliklerden cikarilmalar oldu ve günlerden bir gün yine bu olaylar taze iken seyfullah kardesim metin mete,alper,rusen alp,bcetin ve beni msn de toplu konusmaya alarak radikalislamin mailini hacklenildi ve gercekler aciga cikti dedi bazi kelimeleri yanlis kullanabilirim yanlisim varsa o anda olan arkadaslar düzeltsin

Ve gecen kissalarda bir bayan ile ask siirleri yazdiginizdir ve bu bayanin evli olmasidir ve sadece bir bayan ile de degil birden fazla bayan ile orada bulunan kardeslerimiz bunlari okumustur zaten ve birden bizler namus bekcileri hemen vayyy be felan diye icten geciriyoruz halbuki anlatamadigim bir husustu. Madem böyle bir olay var bizene bizi ne kadar ilgilendirirki bu kadin evli degilmi bize zerre kadar savunma hakki düsermi kocasi varken bir kere kocasindan gizli yaptigimiz bu bekciligin ne kadar aciklanabilirligi olur acikcasi BIZ KIMIZ?

Tabi bu durumlar böyle gelisti ve sizinde uzun süre islamforuma girmeyisiniz kacisiniz olarak adlandirildi neden adlandirildi diyorum cünkü ben yeminederimki gözümle görmedim bu olayi ve diger kardeslerimizde görmedi onun icin ortada birsey olmadigina göre bu denilenler havada asili kalir hic bir ise yaramaz hatta giybete girer hatta kul hakkina girer

Yapildi ya da yapilmadi zerre kadar merak etmiyorum yeminederim beni zerre kadar ilgilendirmiyor zannedersem buradan kimseyi ilgilendirmiyor.Onun icin hiddetinizede siddetli konusmlarinizada dikkat edin

Lakin siz ki kalp kirmayalim derken inanin daha beterini yaptiniz tavsiyem tüm arkadaslardanda lütfen iceriginde küfür barindiran mesajlarini editlesinler bize yakismiyor.Hararetlenmis olabilir ama disaridan hakikaten hos gözükmüyor

lakin islam küfrü barindirmaz diyebilirsinizki küfre ilimlemi cevap vereyim Küfürde olsa islama yakisan bir sekilde cvp vermeniz hem isminize hemde bu zamana kadar tanidigimiz radikalislama yakisir bir sekilde verin lütfen

Gözüken o ki bu gibi mevzular büyüyebiliyor ve birbirimize dahi catabiliyoruz varsa birilerinin derdi bizi alet etmesinler.

Öncelikle bana karsi hakkinizi helal edin bu gibi mevzulari o zamanda duymak zorunda kaldim ve zan ettim. Biliyorumki yanlisti o ortamda duymamam ve orayi terketmem lazimdi cünkü bu olay sonrasinda bir cok giybete vesile oldu arkadaslarimiz bilir

Bu konuyu hemen kapatip bu peygamberimize küfreden domuzdur demissiniz haddim olmayarak söyleyeyim ahsen-i takvim ve esref-i safilin bunlar bizim dogrultumuzla olmuyor ne yazikki yine burada nefsimize yenik düsüp islamin öngördügü gibi davranmamis oluyoruz insana hayvan gibi bir maan yüklüyoruz halbuki insani hayvandan daha asagi düsüren yine Allah dir .Konusmasi kolay oluyor belki ben düsmüyormuyum bu nefse tabiki kipkirmizi oluyorum hatta daha yeniyle bunu duydum icimde büyük bir sinir ve küfür de olusmustu ama sükürki disari aksettirmedim

Yani denilecekler bu kadar eminim siz anlamissinizdir demek istediklerimi

Hicbirsekilde hic bir delil olmadan bir kimseyi birsey yapmislikla suclamak hakikati göstermiyor

Benim tarafimdan kalbiniz kirildiysa simdiden özür dilerim.

Derdi Allah rizasi olanlara selam olsun

safinaz bunu beğendi.
  8. Alt 04-21-2008, 20:13 #78
    Şunu açık açık diyeyim, ben duyduğuma göre değil gördüğüme göre hareket ediyorum.

O msn ile duyduklarımdan sonra islamforumda radikalin oldukça fazla mesajını okudum. Radikal hakkında dediklerimin kaynağı İşte o mesajlardır. Ben o mesajlardan sonra bu adamın islam satıp nefis kabarttığın farkettim. Bana zandasın diyenleri islamforumda radikalin şiirlerini okumaya davet ediyorum...http://www.islamforum.net/search.php?searchid=103210

İSLAMİ BİR FORUMDA AŞK ŞİİRLERİ YAZMANIN AMACI NEDİR? ben kalkıp arkadaş bulma veyahut şiir yazma forumunda değilim. Bir mesajda Allah(cc), Muaed (sav) diyeceksiniz, saygınlık kazancaksınız, öteki taraftan salya sümük bayanlara hitab eden şiirler sunacaksınız! peh peh!!!

Alıntı:
    About radikalislam
    Kan Gurubu
    A Rh (+)
    Biografi
    Hassasiyetlere hassas biri...
    Entrese
    yüzme,dalma,basketbol ve masa tenisi
    Meslek
    Ekonomist

Demediklerimi altını çizerek belirtiyorum:
    ben zina yapıldı demiyorum
    ben evli bir kadınla mesajlaşmalar oldu demiyorum
    ben msn'de duyduklarım olmuştur demiyorum

OLAYI O TARAFA ÇEKMEYİN! Ben, bu adam, islam alimi gibi mesajlar yazabilirken bir yandan da karşı cinsi etkileyebilecek şiirler yazdığını ve bunun İSLAMİ FORUMLARDA YERİ OLMADIĞINI DİYORUM.

Bilmem anlatabildim mi? Şaibelerle dolu, kanıtsız, söze dayalı, belirsiz hiç bir olay benim için olmuş değildir. Ama, bu söylenti derecesindeki olay vesilesi ile hiç girmediğim şiir bölümüne girip bu insanın mesajlarını okudum, ve GÖRDÜM Kİ bir yandan benim de bir zamanlar kendisine duyduğum saygıyı kazanacak yüksek islami cümleler kurarken, bir yandan da direk bayanların gönlüne hitap eden şiirler, yazılar yazıyor. Romantizmin şeytani bir akım olduğunu anlamak için tarihçesini bilmek gerekmiyor.

Özün sözü, banim karşıma bir daha beni ilgilendirmeyen konuları getirip zırvalamayın. beni ilgilendiren radikal denen zatın islami forum(lar)da yazdığı için son derece iğrenç bulduğum şiirler sunmasıdır. Bunun başına nasıl dertler açtığını gördüğü halde hala da bu tutumunda devam etmesidir.

açık davet: http://www.islamforum.net/search.php?searchid=103210

Kendisi süper nefse sahip ya(!) kalbini bozmayacak(!), hadi öyle oldu diyelim, ortamdaki bayanların kalbi meylederse ne olacak? Bir insan iftiraya uğruyorsa, biraz da hatayı kendinde arayacak...

Bırakın boş lafları, gerçeği görün gerçeği...

Alıntı:
    radikalden alıntı:
    ...Sen, Ben...

Bir çiçeğin tomurcuğundaki
    Umutsun sen.
    Bir balıkçının ağındaki bereketsin.
    Güneş girmez köşelere,
    Bir aydınlıksın sen.
    Çıkılmaz dağların tepesinde,
    Başı bulutlara değen,
    Bir zirvesin sen...
    Bir kalemde uğruna verilecek,
    Bir can'ım ben.
    Yalnız yaşadığım bu evde,
    Dört duvar içinde,
    Seni bekleyen, bir erkeğim ben.
    Yaşarken bekleyen,
    Bekledikçe acı çeken,
    Acı çektikçe yüreği ezilen,
    Ezildikçe seven,
    Sevdikçe seven,
    İlk defa;
    Seven bir erkeğim ben...

http://www.islamforum.net/siirler/16385-sen-ben.html

Alıntı:
    radikale cevaben cah isimli üyenin yazdığı:

SEN diyen kişi, esasında ben ben, demiştir de,
    Ya farkında değildir,
    Yahut yalancıdır...

Sen diyorsa kişi, illaki sen,
    bunun manası, sen dediğinden elde edeceği hoşnutluktur...
    talebi sen dediğine değil,
    o sen dediğinden elde edeceği hoşnutluktur,
    Hasılı, sevdiği sen dediği değil,
    Bilakis kendi nefsidir...

Sen, ben gel biz olalım diyorsa kişi,
    o dahi :Hakikatten nasipsizdir demektir,

Bu işte ki marifet,
    ne ben dedir, ne sendedir, ne bizdedir, ey idiacı,
    marifet odur ki, siz ,siz, diyebilsin talip.

bil ki, Sen sen derken, ben diyorsun ,
    bil ki, ben, sen ,biz derken, nefsin dir o,
    Aşk örtüsü ile üstünü örttüğün SULTANIN

siz de , ey iddiacı,
    Siz demeyi öğren ki,
    Hakikatinin nişanesi O dur.

Gördüğünüz gibi gören gözler kimin ne oludğunu görüyor. Nereden, neden rahatsız olması gerektiğini biliyor...

Konu alper tarafından (04-21-2008 Saat 20:24 ) değiştirilmiştir.
    safinaz bunu beğendi.
  9. Alt 04-23-2008, 15:51 #79
    Ziyaretci
    radikalislam Mesajlar: n/a
    Derdi; Allah’ın rızası olanlara selam olsun!

Konu radikalislam tarafından (05-30-2008 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.
  10. Alt 04-23-2008, 16:27 #80
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Öncelikle fıkramı beğendiğine çok sevindim.

Birde çok eğitimli birisi olduğun,bu psikoloji eğitimini "hayat üniversitesinden" aldığın belli.Hastanelerde senin için bir üniversite olmuş.Allah şifa versin,radikal kardeşim...

Alper kardeşim;sana gelince sen hiç evlenmeden imam nikahı kıydırmadın mı?Neden?Çok ayıp etmişsin.
    Şimdi bunlar islamcılarda çok moda.Sevgilinle ya da nişanlınla çok rahat olabilirsiniz,sonra böylelikle günah işlemediğinizide düşünürdünüz(!)

Yoksa sen hala nikahın hükmü "evliliğin herkese duyrulmasıdır" gibi hak bir düşünceye inananlardan mısın?Nıç nıç,olmuyor,olmuyor modaya uy,bak biraz değişik benzeri İran'da var...

Alptraum kardeşim;sana gelince bak radikal kardeşimiz,her mesjının sonunda sana öğütler ve nasihatlar veriyor.Onun sözünden çıkma olur mu!

Diyebilirsin ben üniversitede okuyan yetişkin bir insanım,bir forum sitesi açacak ve her türlü teknik bilgiyi paylaşacak kadar donanımlı ve o sitede adminlik yapacak kadar sanal diyaloglarıda iyi olan ve yurtdışında yaşayan biri olarakta her çeşit insanı tanıyan birisiyim.Olabilir ama bunlar önemli değil(!)

Onun dediği kişileride sevmeye devam et,sakın onun sözünden çıkma olur mu,hazır bugünde 23 nisan...

Radikal kardeşim;Canı gönülden mutlu bir yuva kurmanı ve sevgi dolu bir evliliğin olmasını Allah'tan istiyorum.İnşallah yaşadığın tüm olumsuz acıları unutursun...

Bu arada imtahanında da başarılar dilerim.

Bazı harf hataları ve eksik cümlelerden dolayı değiştirilmiştir.

Konu safinaz tarafından (04-23-2008 Saat 17:09 ) değiştirilmiştir.