Al abdesti kır destiyi

hııı kişiye hakaretmi eğer tahmin ettiği gibiyse tşk'e ihtiyacımız yok cok şükür..yalnız şu var kimsenin şakşakcısı veya lakayıt her hangi bi cümle olursa başlıkta tarumar ederim bilgisine..fikir olan insanda kısmen ...

1. Alt 04-15-2008, 23:30 #21
    Ziyaretci
    c0LD Mesajlar: n/a
    hııı kişiye hakaretmi eğer tahmin ettiği gibiyse tşk'e ihtiyacımız yok cok şükür..yalnız şu var kimsenin şakşakcısı veya lakayıt her hangi bi cümle olursa başlıkta tarumar ederim bilgisine..fikir olan insanda kısmen de olsa kopy past yeteneği dışında bi şeyler olur..o yüzden ona fikir demeyelim biz

2. Alt 04-16-2008, 09:40 #22
    Ziyaretci
    radikalislam Mesajlar: n/a
    Sevgili alptraum'un daveti ile geldim. Fakat daha ilk dakikada gözüme çarpan bir konu oldu. Açıkcası sıkıldım, üzüldüm.

Muhabbetle kalın,tekrar görüşmek üzere.

Konu radikalislam tarafından (05-30-2008 Saat 18:58 ) değiştirilmiştir.
  3. Alt 04-16-2008, 10:28 #23
    safinaz Mesajlar: 3.348
    İlk girişte kavga ve ortalığı birbirine katacak cümlelerle yine nifak sokmuş.

Seyfullah Putkıran'ı ne karıştırıyorsun?Ayrıca onu severiz ya da sevmeyiz ama nasıl bir insan olursa olsun en azından ahlaksız bir insan değildir.

Siz önce kendinize bakın,kimsenin şiirini eleştirmek ya da kimsenin hukukunu korumak size kalmamış,bunu yapacak en son kişi sizsiniz.

Ayrıca site yapım aşamasında değil...

Yapım aşamasındaki bir site bu kadar yoğun olmaz ve aylardır var.Belkide size aylardır bu davet verilmiştide sırf burdaki insanlarla tartışmak kardeşlik yazısı altında nifak tohumları ekmek için bu yazıyı yazdınız.Kimseyede nasihat etmek sizinde haddinize değil...

alptraum bunu beğendi.
  4. Alt 04-16-2008, 15:06 #24
    Ziyaretci

öncelikle hoşgeldiniz..ve aleyküm selam

sevgili radikal bu şiiri kişiler görmek istediklerini görsünler diye yazdım öncelikle..asla kişi baz alınmadı söylemler veyahut deyimler kişiler üzerinden dönmedi..nasıl yezid denilince akla farklı bi kavram geliyosa oradaki şahısta odur..anlamadığım neden herkes aynı ismi zikrediyo..eğer akla gelen o ise soru işaretleri ve cevaplanması gereken konular sadece düşünen gereken kişileri ilgilendirir..ben kendi adıma bahsi geçen ismin muhatabı değilim akranım veya dengim değildir..o yüzden sizlerden ricam o zatın ismi zikredilmesin bu başlıkta..ne kadar pis koksada o kadar cabuk yayılıyo..

selametle

Konu c0LD tarafından (04-16-2008 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.
    alptraum, Metin mete ve safinaz bunu beğendiler.
  5. Alt 04-16-2008, 15:58 #25
    alper Mesajlar: 164
    Nefisler kabarmış ağızlar köpürmüş,
    insanlar Allah deyip islam satar olmuş,
    Kim kalmış Allah deyip de ALLAH sevmiş,
    Yazıklar olsun bu insanlara!

alptraum, Metin mete, safinaz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
  6. Alt 04-16-2008, 16:10 #26
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Öncelikle yazdigim 2 yada 3 yaziyi sildim ,Cünkü Siirler bölümündeyiz kim kime ne yazarasa yazsin gönlünden akan nagmeleri yazmistir sanane,sizene buna binaen banane

Kisilik haklarina su saniyeden sonra önem vermeye basladiysak bence sadece bu baslangic burda olmasin Ne cok degisik o kadar kimlikli sözlerimiz,yasayisimiz var

En iyisi ben siir yerindeyiz siir yazamasamda elim yazan ustanin eli kadar olmasada yine bir makaleyi sizinle pylasayim

Ne en iyi düşmanlarımız esirgesin isteriz bizi, ne de candan yürekten sevdiklerimiz. Öyleyse doğruyu söyleyeyim size!
    Savaş kardeşlerim benim! Sizi candan yürekten severim, ben öteden beri sizdenim. Ve sizin en iyi düşmanınızım. Öyleyse doğruyu söyleyeyim size!
    Yüreklerinizdeki nefreti ve kıskançlığı bilirim. Nefreti ve kıskançlığı tanımayacak kadar büyük değilsinizdir. Bunlardan utanmayacak kadar büyük olun bari!
    Bilgi ermişleri olmak elinizden gelmiyorsa, hiç değilse bilgi savaşçıları olun. Onlar, bu türlü ermişliğin yoldaşları ve öncüleridirler.

Metin mete ve safinaz bunu beğendiler.
  7. Alt 04-17-2008, 12:01 #27
    Ziyaretci
    radikalislam Mesajlar: n/a
    Sevgili cold, diğer şiirlerini de okudum. Bir çoğu güzel. Devamını görmek isterim. Karşılama tarzın için ayrıca teşekkür ederim. Diğer düşüncelerin elbette seni ilgilendiriyor. Bu konuda sana kriter sunmam elbette saçma olur. Güzel şiirlerinin devamını okumayı ve bu konularda senin ile sohbet etmeyi de isterim.

Konu radikalislam tarafından (05-30-2008 Saat 18:59 ) değiştirilmiştir.
  8. Alt 04-17-2008, 15:21 #28
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    @radikalislam

Benim davetimi 1 hafta önce okuman biraz komik cünkü bundan 2 ay önce asagi yukari,ben sana özel mesaj ile abi site actik buyur gel adreside bu dedim sende bana cvp yazdin tabiki kardesim gelmez olurmuyum felan filan aradan 2 ay geciyor ve sen 1 hafta öncemi görmüs oluyorsun .Yok yok hadi bu mevzuda ilgilendirmiyor.Mesele davet idi ki oturmasini kalkmasini konusmasini bilen insanlar var sükürler olsun.

Simdi sahislari insan olduklari icin savunur bir tavrin var ama bana nedense hic ama hic samimi gelmedi. Bir kisiyi madem savunuyorsun kalp kirmak olmaz diyorsun simdi yukarida bir bayana neler yazmissin bumudur yani insan haklari senin gözünde ki,unutmam banada su sözü söylemistin islamforum da ,domuz ahirina girecegime Koyun agilinda kaval calmayi yeglermissin ki,Bizleri domuz yerine koyan biri sendin.Ben su anda senin bakis acinla yorumluyorum söylediklerini.

Söyleyecek bizimde cok sözümüz var ama yine hatirlatmak isterim burasi kisilere ait siirler bölümü ve yazan sahis kendi duygularini istedigi bicimde söyleyebilir.Hatirlarsan seninde cok güzel ask siirlerin vardi ,dünyevi ask ilanlari sarilmalar ve öpmeler geciyordu degilmi hep böyle olmayabiliyor siir bazende gördügün gibi sert bir mizaca bürünebiliyor

Bu ustanin kalemidir ve usta ne düsünür ne eder belki söyleyeceklerini tesbih yoluyla vurgular belki bir sahis örneginde belkide o sahis olmadan soyutlayabilir

Ama bu sahsa indirgeyenlerin sorunudur burada her forumda oldugu gibi söyle bir kural yoktur.Kisilere hakaret etmek yasak ooo hemen kabul ettik kesinlikle dogru dedik

yaklasik 5 koca paragraf yazdik arasinada öyle kelimelerle laf soktukki kurallari cignememis olduk ve kapanistada güzel bir yaglama cektik(edebiyatimizin kuvvetiyle)yok öyle birsey.

Sloganimiz

Tüm bagisikliklar ve idelerden bagimsiz olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük

Burada elestiride var ,kardeslik SINIRLARIMIZ Allah c.c. razi olsun kelimesi ile dönüp dolasmiyor buradaki kardeslik hakiki kardeslik iki üc edebi söze pohpohlama olmuyor

O onu ben seni bu pohpohlama böyle gitmiyor yeri geldiginde yeriliyor

Burada sanal alemin ciplak yapmacikligi yok yapanlarda Direk SIRITIYOR zaten

Onun icin manidar olan su anda burada cevaben yanlis düsünenler olsa gerek

Sitemiz acilali 3 ay kadar oldu ve bu 3 ay süresimde 2 bin üyeyi gecti ve google tarafindan 3 kati indexlendi yani kisacasi senin dedigin gibi sadece etsekkür edenlerin sitesi gibi yada mekani gibi olmadi merakini gidermek icin söylemek istedim

Davete icabet eden bir kisi olarak siz benden daha iyi bilirsinizki bir mekana girildiginde selam verilir tanisilir degilmi ama siz selam vermeden tanismadan bu böyle olmaz sus yöle olmaz derseniz (!)
    Apayri bir durum ortaya cikar hakaretvari konusmadik sizin tavriniza göre cvp verdimizide unutmamanizi yeglerim Bu da benden size bir dost(!) tavsiyesi olur insallah

(Burada yanlis siirde degildir, yanlis siiri herkeswin kendi istedigi tarafa yönlendirmesinden kaynaklanmaktadir birakinda yazan kisinin acikladigi gibi düsünelim degilmi)

selametle

Metin mete ve safinaz bunu beğendiler.
  9. Alt 04-17-2008, 15:46 #29
    Metin mete Mesajlar: 547
    Selamün Aleyküm,Dostlarim.Beni iyi tanirsiniz.Yaklasik olarak bütün Ehli Sünnet,Ehli Siia ve Tarikat sitelerinden hangisine girdiysem sevilmeyen biriyim,Elahamdülillah.Bu saydigim her forumda bütün Ben HanifMüslimim diyenler tek tek soyutlanirken kovulurken ve hatta yerilirken hakaret vari yazilarini yüzüme yazamayanlar her yakinlasmadan sonra beni ayirarak sözde olmadik hakareti yapiyorlar.Elhamdülillah.(Bu konudan hic sikayet etmedim,Bilirimki Her Resul/Resuller bunun binlerce kez daha agirina muhattab olmuslar ve onlar sükür etmislerdir Bize emr ise onlara tabii olmak ve onlari örnek almak)Ama nedense beni bir türlü kaciramiyorlar sebeb nedir bilirmisiniz?Cünki neden bulamiyorlar.Biz hakaret etmeyiz,Hakkin disinda kelam kullanmayiz ve Kimseyi bayan olsun Erkek olsun hepsini bir muhattab kabul ederiz(Sadece anlayis özürlüleri ayiriyorum)Onlarin sözlerine deger veririz.Kardesim gercekten güzel bir siir yazmis sadece benim istemedigim tek kelimeyi editledim ve bunun icin müsade aldim.Eger gerekirse bunu Tevhidyolundada yayinlarim.Isimler kimseyi baglamiyor yani Putkiran acaba Seyfullah kardesmidir yazar diyorki degil hayal bana düsen bunu kabul etmek.Ama bana dediki abi siir senin gibiymis gibi kullan.Iste bu noktada ben belkide Radikalim senin dedigin gibi kullanirim bu benim tasarrufum olur.Yani buna ambargo koyamassin?Isterimki kisilik haklari denilen seyi bilen biri olarak Kimse Seyfullah kardesi kast etmemistir.Ama üzerine alirsa buyursun cevap yazsin bizde kendisine gereken sekilde söyleyelimki sen degilsin(Zaten yazar kardesim hemen söyledi hayal)Zaten olmasida düsünülemez.Safinaz kardese ise yazdigini sana yakistiramadim.Demekki hala gelenekci olarak kadinlari Ikinci sinif kabul ediyorsun,belkide bize kizmayin sebebi onlarla ayni safta Salati ikame etmekten cekinmdigimizdendir.Onlarla ayni cemaatte olmaktan hic yüksünmedigimizdendir,Onlari kendi oglumuzdan ayirt etmedigimizdendir,Ha erkek Müslim kardesleri ha Bayan Müslime kardeslerim.Bizim icin hepsi bir yeterki Insan olsun onlarla cemaat yaptigimda bir baska haz aliyorum Salati Ikame yaparken cünki RESUL/RESULLERI düsünüyorumda iste diyorum onlarin yaptigi buydu kendi ümmetlerini(Tek ümmet Hanif olan Ibrahiminin Milleti)Bayan/bay ayirmadan Allahin Huzuruna cikaran onlar arasinda ayrim yapmayan Allahin Resullerinin Sünneti....O nedenle seni sadece Safinaza yazindan dolayi kiniyorum...Vesselam...

Konu Metin mete tarafından (04-17-2008 Saat 15:50 ) değiştirilmiştir.
    alptraum ve safinaz bunu beğendiler.
  10. Alt 04-17-2008, 16:03 #30
    Ziyaretci
    öncelikle şiiri yazma talihsizliğinde bulunan kişi olarak bi kaç açıklamada bulunayım..şiir hayalidir hala aynı şeyi söylüyorum..madem siz böyle bakıyosunuz o zaman bi kaç cümlem olsun
    herkesin takdir ettiği gibi şiirdeki kahraman cevremizde etrafımızda yada kendi aslolan içimizde..bunu yaşamadık mı veya duymadıkmı söylemi islam catısı olan nice kişiler görmedikmi??her seferinde acabalarla dolmadıkmı şaibeli şahıslar şüpheci yaklaşımları içinde günahına ortak olmadıkmı?nice olaylar duyduk veya yaşadık her defasında nefretle öfkeyle belki edep dışı veya nefsi sonuçta bunlar oldu yaşandı..kim ne tepki verdi siteler bölündü catışmalar başladı kişiler arası nifak sokuldu cepheleşmeler oldu..bu siteye malayani denildi diğerine farazi dendi diğerine ise edep yuvası dendi kime göre bunları biz yaşadık biz gördük..herkes bişeylerin kandırmacasında beni en cok tiksindiren şey ise bunların islam adına Allah adına yapıldığının söylenmesiydi..ama amaç cok farklıydı..

uzatmanın manası yok..biz yanılgılardan payımızı aldık kimsenin poşeti olma niyetinde değilim kendi adıma..şiir hakkında kim ne düşünürse düşünsün isimler konsun sıfatlar takılsın takanlarında mutlaka bildiği şeyler vardır..insanları aydınlatsınlarki gerçek ilim peşinde olanlar allah yolunda olanlar karanlığa cekilmesin..

son olarak sayın radikal safinaz hanıma söylediğiniz söylemler ilk beyanlarınızla hiç uyuşmadı..umarım telafisi olur sizin adınıza..benim başlığımda bu söylemlere maruz kaldığınız için özür dilerim sizden

selametle

Konu c0LD tarafından (04-17-2008 Saat 16:06 ) değiştirilmiştir.
    alptraum ve safinaz bunu beğendiler.