Elif...

dostum, bilir misin, “elif” bağlanmaz kendisinden sonraki harfe…sadece kendinden önceki harfe bağlanır; en önceki’ne belki de..sen, dünyana sonradan girenlere sıkıca bağlandığın vakit “elif” olmaz adın..sanırsın ki o zaman üzerindeki zorluklar ...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen Henna
  • 1 gönderen Henna

1. Alt 12-12-2008, 22:18 #1
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Elif...

dostum, bilir misin, “elif” bağlanmaz kendisinden sonraki harfe…sadece kendinden önceki harfe bağlanır; en önceki’ne belki de..sen, dünyana sonradan girenlere sıkıca bağlandığın vakit “elif” olmaz adın..sanırsın ki o zaman üzerindeki zorluklar kalkacak; ama herkes yüklenir üzerine..yardımsız yar’lar doluşur dünyana..”yardımıyla gelen yar” gitti diye…

"elif" olmak zordur

cünkü "elif" olmak
    yuvarlak bir dünyada dik durmanın
    dik ve önde
    belki acıyla
    ama vazgeçmeden durmanın
    dünya ne kadar dönerse dönsün
    olduğu yerde kalmanın adıdır “elif” olmak

……….

zordur “elif” olmak
    “elif” olmak hep vurulmaktır
    “elif” olmak yalnızca “elif” olmaktır
    ……..

”elif” demeden hiçbir şey denilemez
    ben “elif” dedim
    artık her şeyi söyleyebilirim*

dostum, “elif” olmayı dilemişim sanırım bir vakt-i seherde, bir cesaretle….zor(luğunu) bilmemişim o zamanlarda; dilemişim..yar’ın huzurunda bir “elif” misali durabilmeyi dilemişim; oysa şimdilerde dizlerimin bağı çözülür; diz çökerim..be’ye meylederim; “başlasın bu cümle artık!” derken yine “elif” misali kalıveririm bir bir’in huzurunda..yine zorlukla, yalnızca, yalın-ca…

“elif” olmak zor imiş!

ama her elif’in yanında akvâ olan’ın yardımı, yar’lığı var imiş!!

dostum, bilir misin “elif “ olmaya talip olmak nedir, bilir misin insan nasıl “elif” olur? dilersin o’ndan sadece o’nun yar-lığını, dilenirsin…o’nun kucağından başka mekanlar sana soğuk gelir, üşürsün bir ağustos sıcağında..yürüdüğün yollar sana yabancı gelir; bildik mekanlar sıkar seni..tanımadığın sîmalar sana âşina gelir, tanımadığın kişiler senin niyazına girer; tanıdıkların ise yabancı nazarlarla bakarlar sana. hikmetine eremediğin hallerle örülür hayatın; susmayı seversin; sükûtu seversin; sükûtu hal edinenleri seversin…

dostum, bilir misin, “elif” bağlanmaz kendisinden sonraki harfe…sadece kendinden önceki harfe bağlanır; en önceki’ne belki de..sen, dünyana sonradan girenlere sıkıca bağlandığın vakit “elif” olmaz adın..sanırsın ki o zaman üzerindeki zorluklar kalkacak; ama herkes yüklenir üzerine..yardımsız yar’lar doluşur dünyana..”yardımıyla gelen yar” gitti diye…

aklımın al(a)madığı hallerin eteğinde gezinir dururum; belki aklım acziyetiyle susabilmeyi öğrenir diye..başımı tâ yüreğime kadar eğer, dinlerim o kısık fısıltıyı şimdilerde…

dostum, şimdilerde “elif” der susarım; elimi bileğime koyar dinlerim nabzımı..atışları, dünyadaki hiç kimsenin isminde artmaz…yüreğim dünyadaki kimsenin isminde titremez; bu belki de lütuftur, yar’dandır …bu, belki de “elif “olmanın gereğidir.

/allahu a’lem…/

“elif” olmayı dileten de “var”imiş dostum;

“yar” olmayı dileyen imiş…

nokta!

*mevlana idris<!-- / message --><!-- sig -->

[/CENTER]

Konu Henna tarafından (12-12-2008 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.
    alptraum bunu beğendi.
  2. Alt 12-12-2008, 22:22 #2
    Ziyaretci

Elif...

Elif Gibi Olmak

Elifle başlar Kur'an okuduğunda.

Elif olmak doğruluktur yaşadığın her olayda.

Elif olmak dik duruştur olan her yanlışlığa.

Elif olmak adam olmak demektir hakkıyla.

Elif olmak gerilip koşmak olmalı Hayr'a..

Elif olan değer katar yanındaki sıfıra.

Elif olmak ister her dokuz doğrula bilse.

Elif gibi ol dokuz doğuruyor olsanda.

Elif gibi dosdoğru heran olamasamda...

Elif gibi doğrula biliyorum nasıl olsa...

Elhamdulillahdan önce Estagfurullah dediğimde.

Kadir Özdemir
    <!-- / message --><!-- sig -->

alptraum bunu beğendi.
  3. Alt 12-12-2008, 22:52 #3
    Ziyaretci
    Elif...

Elif...

Elif...

4. Alt 12-12-2008, 23:26 #4
    Ziyaretci
    Elif...

Elif...

Elif...

Elif...

Elif...

Elif...
    elif'in başı eğilince 'mim' olur.

mim olmak zordur, elif olmaktan...

baş eğmek / itaat / secde timsali

'mim' olabilenlere ne mutlu!

Elif...

Elif...

Elif...

Elif...

Elif...

[ses]http://www.neyzen.com/images/taksim/kaan_hicaz.mp3[/ses]

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.