Atatürk ateist değil deistti!

Dumancı ´isimli üyeden Alıntı ↑...

1. Alt 07-29-2009, 00:29 #11
    trabbun Mesajlar: 6
    Dumancı´isimli üyeden Alıntı
    sen nie laf atıyon sana noluyo ki hahaha aynaya bakmış mı acabaymış mış çok komiksin bulduun en yaratıcı laf bu mu git işine bana bulaşma

Yaratmak Allah(CC) mahsustur !!! Günlük hayatta bu kelimeyi insanlara yakıştırma alışkanlığımızdan vazgecelim

Konuya gelince ateist deist yada neyse ÖLMÜŞ bir adam ..Şu an o kabirde bunun hesabını vermeye hazırlanıyor meraklanmayın
    Onun dini,medeni hali,cinsel kimliği vsvs ile cok ilgilenilmesi ne kadar zararlı ise yok inkılapları! yok dehası : ) ...vs si ile ABARTARAK ilgilenmekte o denli zararlı bence..Vaktininzin kıymetini bilin
    Selametle

3rd eng bunu beğendi.
  2. Alt 07-29-2009, 00:33 #12
    Unnecessary Mesajlar: 726
    trabbun´isimli üyeden Alıntı
    Yaratmak Allah(CC) mahsustur !!! Günlük hayatta bu kelimeyi insanlara yakıştırma alışkanlığımızdan vazgecelim

Konuya gelince ateist deist yada neyse ÖLMÜŞ bir adam ..Şu an o kabirde bunun hesabını vermeye hazırlanıyor meraklanmayın
    Onun dini,medeni hali,cinsel kimliği vsvs ile cok ilgilenilmesi ne kadar zararlı ise yok inkılapları! yok dehası : ) ...vs si ile ABARTARAK ilgilenmekte o denli zararlı bence..Vaktininzin kıymetini bilin
    Selametle

trabbun ve 3rd eng bunu beğendiler.
  3. Alt 07-29-2009, 12:09 #13
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121

Selametle

Efendi bizler vaktimizin kıymetini biliyoruz sizde sözlerinizin vahi eksenli tartısının kıymetini bilin.Sizler bu toprakların islami yapısına çomak sokmuş ve bu toprakları kanla bulamış devrimleri ile paranparça etmiş bir putun arkasından konuşmayı nasıl bu denli basite indirgersiniz.
    selam ve dua hakiki iman etmişlerin üzerine olsun.

3rd eng ve {{?ura}} bunu beğendiler.
  4. Alt 07-29-2009, 14:46 #14
    {{şura}} Mesajlar: 697
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Efendi bizler vaktimizin kıymetini biliyoruz sizde sözlerinizin vahi eksenli tartısının kıymetini bilin.Sizler bu toprakların islami yapısına çomak sokmuş ve bu toprakları kanla bulamış devrimleri ile paranparça etmiş bir putun arkasından konuşmayı nasıl bu denli basite indirgersiniz.

kardeşime aynen katılıyorum...

en basitinden şapka devriminde onlarca kişi sehpaya gitti...

gözlerinizi açında bira<z yakın tarih okuyun...

emirahmedyasin ve 3rd eng bunu beğendiler.
  5. Alt 07-29-2009, 16:24 #15
    Unnecessary Mesajlar: 726
    Kimisine göre yerli yerinde yazı kimisine göre boş
    herkez farklı düşünüyor düşünmekte serbest birbirimize saygı gösterelim düşüncelerimizi yazalım

vesselam

3rd eng bunu beğendi.
  6. Alt 07-29-2009, 17:56 #16
    3rd eng Mesajlar: 675
    unnecessary´isimli üyeden Alıntı
    kimisine göre yerli yerinde yazı kimisine göre boş
    herkez farklı düşünüyor düşünmekte serbest birbirimize saygı gösterelim düşüncelerimizi yazalım

vesselam

hala bunlari tartişiyoruz yaaaaaaa.

Bunlari geçmenin vakti gelmedi mi ? Halaaaaaa

7. Alt 07-29-2009, 20:00 #17
    altun Mesajlar: 885
    arkadaşlar lütfen üslübünüza dikkat edihiç yakışmıyor ne bu siteye nede size
    yazıya gelince arkadaşımızın ilgisini çekmiş bizimlede paylaşmak istemiş
    saygı dairesi içinde düşüncelerimizi yazarsak daha iyi olur
    paylaşım için teşekkür ederim

Unnecessary ve 3rd eng bunu beğendiler.
  8. Alt 07-29-2009, 23:17 #18

Bu şahıs ölü dedik ,kafir de olsa ,dinsiz de olsa ölü
    Şimdii sayın profesör demiş ki,,,
    'Bu dinde bir takım hurafeler olabilir, ama aslolan bir yaratıcısı olmalı bu alemin' diyorlar. Atatürk'ün de bir deist olduğunu DÜŞÜNÜYORUM. Agnostik ya da ateist değildi' diye konuştu.

DÜŞÜNÜYORUM .........bu şahsın öyle düşünmesi yeterli hüküm vermemiz için ..
    ........ya peki imanlı öldü ise? Ölümünden bir süre önce tövbe edip hidayete erdiyse ? E bende öyle DÜŞÜNÜYORUM : ) Var mı bir garantiniz? Bİr müminin ardından da konuşuyor olabiliriz ..Peki her iki ihtimaldede ardından konuşmamız neyi değiştiriyor? Dünü bırakında bugüne bakın sayın emirahmedyasin ..
    Ha bu arada uslubunuzda pek bir kibir kokusu alıyorum -hakiki iman etmiş-kişi siz her ne kadar imalıda selam verseniz Allahın izniyle ben üzerime aldım selamınızı ,Rabbim sadrımızı genişletsin inşallah ki Hiç alınmayalım böyle imalı selamlara ....
    Sözü uzatmaya hacet yok benim fikrim bilip ama konuşmamaktan yanadır ,yakın tarihde bilirim evelAllah kendime yetecek kadar ,SAYGI denen şeyide...
    selametle

Konu trabbun tarafından (07-29-2009 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir.
    Unnecessary bunu beğendi.
  9. Alt 07-29-2009, 23:31 #19
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Bu şahıs ölü dedik ,kafir de olsa ,dinsiz de olsa ölü
    Şimdii sayın profesör demiş ki,,,
    'Bu dinde bir takım hurafeler olabilir, ama aslolan bir yaratıcısı olmalı bu alemin' diyorlar. Atatürk'ün de bir deist olduğunu DÜŞÜNÜYORUM. Agnostik ya da ateist değildi' diye konuştu.

DÜŞÜNÜYORUM .........bu şahsın öyle düşünmesi yeterli hüküm vermemiz için ..
    ........ya peki imanlı öldü ise? Ölümünden bir süre önce tövbe edip hidayete erdiyse ? E bende öyle DÜŞÜNÜYORUM : ) Var mı bir garantiniz? Bİr müminin ardından da konuşuyor olabiliriz ..Peki her iki ihtimaldede ardından konuşmamız neyi değiştiriyor? Dünü bırakında bugüne bakın sayın emirahmedyasin ..
    Ha bu arada uslubunuzda pek bir kibir kokusu alıyorum -hakiki iman etmiş-kişi siz her ne kadar imalıda selam verseniz Allahın izniyle ben üzerime aldım selamınızı ,Rabbim sadrımızı genişletsin inşallah ki Hiç alınmayalım böyle imalı selamlara ....
    Sözü uzatmaya hacet yok benim fikrim bilip ama konuşmamaktan yanadır ,yakın tarihde bilirim evelAllah kendime yetecek kadar ,SAYGI denen şeyide...
    selametle

Bana sorun sizin imanınızı bilmem selamı üzerinize aldıysanız ne mutlu size.
    Üslubum kibir filan koktuğu yok yalnız bu konularda herzaman agresif olabilirim.
    Bahsettiğimiz şahıs islam alemini kana boyamış kadınlarımızı kızlarımızı nesillerimiizi dinamitlemiş biri.Bunca şeye rağmen siz onun müslüman olarak ölmüş ihtimali üzerine konuşuyorsunuz bense kesin bu adam putlarla beraber yanacak diyorum nereden mi biliyorum bu kadar kutsala hükme saldıran biri kafirlerin zalimlerin kendisidir.
    Ayet açık:

"...Kim Allah ın indirdiği ile hükmetmez ise işte kafirler onlardır."(maide 44)
    "... Ve kim Allah ın indirdiği ile hükmetmez ise işte zalimler onlardır".(maide 45)
    ..."Kim Aallah ın indirdiği ile hükmetmez ise işte onlar fasıklardır"(maide47)

Şunuda belirteyim yeryüzünde Allah ın hükmü dışında hüküm koyan kairdir zalimdir.

10. Alt 07-29-2009, 23:48 #20
    Bana sorun sizin imanınızı bilmem selamı üzerinize aldıysanız ne mutlu size.
    Üslubum kibir filan koktuğu yok yalnız bu konularda herzaman agresif olabilirim.
    Bahsettiğimiz şahıs islam alemini kana boyamış kadınlarımızı kızlarımızı nesillerimiizi dinamitlemiş biri.Bunca şeye rağmen siz onun müslüman olarak ölmüş ihtimali üzerine konuşuyorsunuz bense kesin bu adam putlarla beraber yanacak diyorum nereden mi biliyorum bu kadar kutsala hükme saldıran biri kafirlerin zalimlerin kendisidir.
    Ayet açık:

"...Kim Allah ın indirdiği ile hükmetmez ise işte kafirler onlardır."(maide 44)
    "... Ve kim Allah ın indirdiği ile hükmetmez ise işte zalimler onlardır".(maide 45)
    ..."Kim Aallah ın indirdiği ile hükmetmez ise işte onlar fasıklardır"(maide47)

Şunuda belirteyim yeryüzünde Allah ın hükmü dışında hüküm koyan kairdir zalimdir.

Bu çerçeveden bakarsanız olaya atatürke kadar gitmenize gerek yok sağlar size yetmez mi? Örtünmek Allahın hükmüdür ,ama kızlarımız örtünemez ,Namaz kılmak İSLAMIN şartıdır ,farzdır ,gözümüzün nurudur ,Müminlere rahmettir ,ama namaz kılmak irticadır ,yasaktır ,,,Hac sosyetenin tatilidir ,oruc okula giden cocuklarımıza yasaktır ,Kurban kesmek hayvanseverlerin yasıdır ,vahşettir ..Hükme saldırımı arıyorsunuz? bugüne bakınız .
    Bize zarar veren Atatürk değil Atatürkçü geçinenler bırakın adamı vesselam ondan daha zalimleri fink atıyor ortalıkta

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.