Michael Jackson vefat etti

Los Angeles Times gazetesi, internet sitesindeki haberinde, belediye ve polis yetkililerine dayanarak, "pop yıldızı Michael Jackson'ın, bugün öğleden sonra derin koma halinde hastaneye varmasının ardından ölü olduğu doktorlar tarafından ilan ...

1. Alt 06-26-2009, 03:46 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Michael Jackson vefat etti
    Los Angeles Times gazetesi, internet sitesindeki haberinde, belediye ve polis yetkililerine dayanarak, "pop yıldızı Michael Jackson'ın, bugün öğleden sonra derin koma halinde hastaneye varmasının ardından ölü olduğu doktorlar tarafından ilan edilmiştir" ifadesini kullandı.

AP de durumdan haberdar olan bir kişinin kendilerine Jackson'ın öldüğünü söylediğini bildirdi.

İnternet sitesi TMZ:com'daki haberde bugün yerel saatle öğleden sonra kalp krizi geçiren Jackson'ın evine giden acil servis görevlileri eve ulaştığında, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği belirtildi.

"Görevliler eve ulaştığında Jackson'ın öldüğü belirtilirken", hastanede de ünlü yıldızın hayata döndürülmeye çalışıldığı, ancak bütün çabalara rağmen tepki vermediği belirtildi.

AP'nin haberine göre ise Los Angeles Times gazetesi, Jackson'ın hastaneye ulaştırıldığında "nefes almadığını" yazdı.

Los Angeles Times gazetesi, yerel yetkililer ve polise dayanarak, ünlü pop yıldızı Michael Jackson'ın öldüğünü bildirdi.

2. Alt 06-26-2009, 09:26 #2
    gizemli Mesajlar: 162
    inne lillahi ve inne ileyhi raciûn...

3. Alt 06-26-2009, 11:09 #3
    Unnecessary Mesajlar: 726
    :( vah yazık çok üzüldüm .
    Allah mekanını cennet etsin ama kız kardeşi ve kendisi ile ilgili bişeler okumştm iman ettiklerine dair!

Michael Jackson'ın müslüman olarak, adını 'Mikaeel' olarak değiştirdiği iddia edildi.

Dünya basınında Michael Jackson'un din değiştirdiği haberleri yayıldı. The Telegraph'ın The Sun'dan aldığı habere göre; ünlü şarkıcı Los Angeles'da bir arkadaşının evinde küçük bir imam yardımıyla İslamiyet'e geçti.

Jackson'ın bu töreni gerçekleştirdiği yer; Thriller isimli albümünüm düzenlemelerini de yapan müzisyen arkadaşı Steve Porcaro olduğu belirtildi. Daha önce Jackson gibi din değiştiren Kanadalı şarkı sözü yazarı David Wharnsby ve yapımcı Phillip Bubal'ın da aralarında bulunduğu, Jackson'un en yakın beş arkadaşı da bu törende yanında hazır bulundu. Törende yere oturduğu görülen Jackson, arkadaşlarıyla din değiştirdikten sonra daha iyi birer insan oldukları hakkında konuştu.
    Jackson'ı imam tarafından camiye çağırıldı ve kelimeyi şahadet getirdi.
    Geçen yıl, Jackson'un erkek kardeşi Jermaine Friday, kendisinin İslamiyet'e döndüğü 1989 tarihten itibaren Jackson'ın da İslamiyet'le ilgilendiğini söylemişti.

4. Alt 06-26-2009, 14:23 #4
    serakanu Mesajlar: 7
    :(
    kalbinde buyuk bir cocuk sevgisi ve hayatini onlara adamisligi olan kiymetli bir sahsiyetti.Insanlarin bunlardan bahsetmesi deger vermesi gerekirken takintilarina takmis olmasi cok uzucuydu, dilerimki istedigi hak ettigi hayati yasabilmistir ..

Unnecessary bunu beğendi.
  5. Alt 06-26-2009, 16:54 #5
    Beyyine Mesajlar: 57
    Hristiyan, yahudi, mecusi, putperest vb. kafilerin hakkında islam hükmü uygulanması için bu kişilerin kendi ağızlarıyla islamını izhar etmesi gerekir. Yani bu michel jackson'a müslüman hükmü vermemiz için ya kendi el yazısı veya imzasıyla bir yazı yayınlaması, ya da televizyona çıkıp kendi ağzıyla: Allahtan başka ilah olmadığını, Muhammed(sav)'in onun kulu ve Rasulu olduğunu söylemesi gerekir. Michel Jackson'un Müslüman olduğu sadece söylentidir. Kendisi eğer müslüman olsaydı çıkıp açıklama yapardı. Eğer olmuş ise ve açıklama yapmayıp bunu bildirmediyse insanların nazarında bu insanın hükmü eski dini ne ise yani hristiyan olduğudur. Kafirlere de '' Allah mekanı nı cennet etsin'' denilmez. Hatta bunu diyen kişi, karşıdakinin hristiyan olduğunu bilip bunu söylerse kendisi islam dininden çıkan bir mürteddir. Çünkü Allah kafirlerin ebedi olarak cehennemde olacaklarını ve cennete giremeyeceklerini birçok ayetle bildirmiştir.İnsanlar hakkında iyi veya kötü konuşurken veya onlar hakkında Allah'a dua ederken iyi araştırıp, düşünüp ona göre hareket etmek lazımdır. Çünkü insan her söylediğinden sorumludur.

gereksiz´isimli üyeden Alıntı
    :( vah yazık çok üzüldüm .
    Allah mekanını cennet etsin ama kız kardeşi ve kendisi ile ilgili bişeler okumştm iman ettiklerine dair!

Michael Jackson'ın müslüman olarak, adını 'Mikaeel' olarak değiştirdiği iddia edildi.

Dünya basınında Michael Jackson'un din değiştirdiği haberleri yayıldı. The Telegraph'ın The Sun'dan aldığı habere göre; ünlü şarkıcı Los Angeles'da bir arkadaşının evinde küçük bir imam yardımıyla İslamiyet'e geçti.

Jackson'ın bu töreni gerçekleştirdiği yer; Thriller isimli albümünüm düzenlemelerini de yapan müzisyen arkadaşı Steve Porcaro olduğu belirtildi. Daha önce Jackson gibi din değiştiren Kanadalı şarkı sözü yazarı David Wharnsby ve yapımcı Phillip Bubal'ın da aralarında bulunduğu, Jackson'un en yakın beş arkadaşı da bu törende yanında hazır bulundu. Törende yere oturduğu görülen Jackson, arkadaşlarıyla din değiştirdikten sonra daha iyi birer insan oldukları hakkında konuştu.
    Jackson'ı imam tarafından camiye çağırıldı ve kelimeyi şahadet getirdi.
    Geçen yıl, Jackson'un erkek kardeşi Jermaine Friday, kendisinin İslamiyet'e döndüğü 1989 tarihten itibaren Jackson'ın da İslamiyet'le ilgilendiğini söylemişti.

6. Alt 06-26-2009, 18:54 #6
    Beyyine´isimli üyeden Alıntı
    Hristiyan, yahudi, mecusi, putperest vb. kafilerin hakkında islam hükmü uygulanması için bu kişilerin kendi ağızlarıyla islamını izhar etmesi gerekir. Yani bu michel jackson'a müslüman hükmü vermemiz için ya kendi el yazısı veya imzasıyla bir yazı yayınlaması, ya da televizyona çıkıp kendi ağzıyla: Allahtan başka ilah olmadığını, Muhammed(sav)'in onun kulu ve Rasulu olduğunu söylemesi gerekir. Michel Jackson'un Müslüman olduğu sadece söylentidir. Kendisi eğer müslüman olsaydı çıkıp açıklama yapardı. Eğer olmuş ise ve açıklama yapmayıp bunu bildirmediyse insanların nazarında bu insanın hükmü eski dini ne ise yani hristiyan olduğudur. Kafirlere de '' Allah mekanı nı cennet etsin'' denilmez. Hatta bunu diyen kişi, karşıdakinin hristiyan olduğunu bilip bunu söylerse kendisi islam dininden çıkan bir mürteddir. Çünkü Allah kafirlerin ebedi olarak cehennemde olacaklarını ve cennete giremeyeceklerini birçok ayetle bildirmiştir.İnsanlar hakkında iyi veya kötü konuşurken veya onlar hakkında Allah'a dua ederken iyi araştırıp, düşünüp ona göre hareket etmek lazımdır. Çünkü insan her söylediğinden sorumludur.

Hım tartışılır!
    tekrar söylüyorum Allah mekanını cennet etsin mubarek kardeşim söylentidir madem ateş olmayn yerdende duman çıkmaz ben kendisinin şahsi olarak kurtulmasını çok isterim bi çok haber avrupada çıktı tecavüzler , estetikleri vs bu tip insanlar bu dünyada ne lezzet gördülerde öteki dünyaları nasıl olacak bize Allah kurtarsın demek düşer kimse bilemez burda hepimiz elh.müslümanız diyoruz belkide bahsini açtığınız bu kişi bizden daha Allah nazarında üstün kimse bilemez bu sadece bahsini açtığınz bu kişi değil diğer avrupalı şarkıcı sanatçı vs içinde geçerli Bu arada altını çizerek belirtmek istiyorum İslamiyeti yaşayan bir çok avrupalı islamı seçtiğini deşifre etmiyor. İşin aslı sonradan kafasına dank etmiş olupta İman eden mümin kardeşlerimizdeki o iman Aşkı acaba kaçımızda var !!
    Bunlar işin gerçeği ben onun iman ederek öldüğünü düşünmekteyim kanım bu yönde kaynıyor inş. bu şekildedir .

7. Alt 06-26-2009, 19:15 #7
    Bende size, Bir kişinin hakkında islam isminin sabit olması için gerkenleri yazdım. Bu zanla olacak iş değil, kesin bir bilgiye dayanmalıdır dedim. Bu hükmü vericek kişinin önce kendisinin islamı bilmesi gerekir. Sonra da karşıdaki insanın islama girmesi için yapılması gerekenleri yapıp yapmadığını.. Ama siz illa da ben Mekanı cennet olsun dicem diyorsanız buda beni ilgilendirmez. Ben sadece Yanlış olduğunu söylüyorum. Allah'ın kafir dediğine müslüman demenin hesabı da Allah la sizin aranızdadır.

8. Alt 06-26-2009, 19:59 #8
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bir insan müslüman oldugunda bütün dünyaya bunu duyurma gibi bir zorunlulugunun oldugunu bilmiyorum. Sayet Michael Jackson müslüman olduysa da olmadiysa da bizim hakkinda hüküm vermemiz bize hicbirsey kazandirmayacagi gibi aksine kaybettirebilir. Mürted olmak ise bu kadar basit degildir. Kaldi ki ölen ehl-i kitap oldugunu varsayarsak onlar hakkinda verilen ayetler ile degerlendirilmesi gerekir ya da hic degerlendirilmemesi gerekir. Cünkü yakindan tanidigimiz bir sahsiyet degil ve bildiklerimizden cok bilmediklerimiz mevcuttur.

9. Alt 06-26-2009, 20:06 #9
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bir insan müslüman oldugunda bütün dünyaya bunu duyurma gibi bir zorunlulugunun oldugunu bilmiyorum. Sayet Michael Jackson müslüman olduysa da olmadiysa da bizim hakkinda hüküm vermemiz bize hicbirsey kazandirmayacagi gibi aksine kaybettirebilir. Mürted olmak ise bu kadar basit degildir. Kaldi ki ölen ehl-i kitap oldugunu varsayarsak onlar hakkinda verilen ayetler ile degerlendirilmesi gerekir ya da hic degerlendirilmemesi gerekir. Cünkü yakindan tanidigimiz bir sahsiyet degil ve bildiklerimizden cok bilmediklerimiz mevcuttur.

Cünkü yakindan tanidigimiz bir sahsiyet degil ve bildiklerimizden cok bilmediklerimiz mevcuttur.

10. Alt 06-26-2009, 20:21 #10
    Bildiklerinizden cok bilmediklerinizin mevcut olduğu bir kişi hakkında nasıl olurda mekanı cennet olsun dersiniz? Michel Jackson ehl-i kitaptır. Ve Ehl-i kitab'ın cehennmlik oldukları garantidir. Allah kafirlere istiğfar dilemeyi yasaklamıştır.
    “Cehennem ehli oldukları, açıkça belli olduktan sonra, akraba dahi olsalar (Allah’a) ortak koşanlar için af dilemek ne peygambere yaraşır ne de inananlara.” Tevbe 113

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.