Kim bizden???

Ben ara ara içleniyorum. Bir ümmet bu kadar mı sahipsiz bu kadar mı mazlum olur.Ortalıkta milyonlarca "müslüman" var ama zerre etkisi yok.Bizim kardeşimiz kim Allah aşkına kime müslüman diye sığınsak ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

1. Alt 03-25-2009, 15:10 #1
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Ben ara ara içleniyorum. Bir ümmet bu kadar mı sahipsiz bu kadar mı mazlum olur.Ortalıkta milyonlarca "müslüman" var ama zerre etkisi yok.Bizim kardeşimiz kim Allah aşkına kime müslüman diye sığınsak bakıyoruz oda çarka kaptırmış kendini. Müslüman bu kadar mı zayıf bu kadar mı izzetsiz olur! Allah aşkına herkes kaptırmış kendini bir sisteme kimi demokrasiden medet umar kimi zalimlaerden bekler yardımı. Ben 1000 sene sonraki müslümanların durumundan mesul değilim ki beni anın farzı bağlar.Sözüm ona onca sene seçim kazansak sonucu göremezsek Allah celle ey kulum bak sen seçimi kazandın ama sorunlar çözülmedi ama olsun senin niyetin halis miydi diyecek.
    Allah yeryüzünde iktidara gelmemizi istemiyor ki her nefis kendinden sorumlu Ben diyorum ki "Atatürk ilke ve inklaplarıjna bağlı kalacağıma..."sözü yetmez mi la demek için onlar bana sonraki zamandan dem vuruyorlar.
    Bal gibide boyun eğiyorsunuz hiç öyle süslü cümleler kurmayın Allah a söz verenler sözlerinin arkasını doldururlar hiç bir şey yapmıyorsunuz üstüne müslümanı yumuşatmaya çalışıyorsunuz...

2. Alt 03-25-2009, 16:11 #2
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Pekala; size tedavi nedir, dedim. Yazmadınız. Başkalarının yaptıklarını eleştirmekte devam ediyorsunuz. Demokrasi ya da başka düzenlerden medet umulmuyor. Bunlar ne..!
    ...
    Size sorular sorayım.
    Günümüzde Filistin ya da Irak için Türkiye'de bir müslümanın yapması gereken nedir? Irak'taki zulme destek veren mevcut iktidarı (ABD'nin emrinde 6 havaalanı, 7 liman ile) halk nasıl engelleyecek, istediğini nasıl yaptıracak?
    ...

Alıntı;
    Ben 1000 sene sonraki müslümanların durumundan mesul değilim ki beni anın farzı bağlar..
    Siz 1000 sene sonraki müslümanlara milyarlarca dolar devlet borcunu yük olarak devrettirmekle sorumlusunuz. Bu borç devrediyor sürekli. Kim ödeyecek bu borcu. Sizi sadece anın farzı bağlamaz. Hani denirya, tüyü bitmemiş yetimin hakkı, diye..
    Ayrıca; faiz sisteminden nasıl kurtulmayı düşünüyorsunuz? Siz farkında olun ya da olmayın ama bu sistem size faizin tozunu yutturuyor. İsterseniz izah edebilirim.

Ayrıca; kardeşim sürekli başkalarını eleştirmekle olmaz. Siz bir yöntem söyleyin. "LA" demeyi izah edin, bari. Bende oy vermiyorum demiş olayım sonra...! Bu sistem ile benden paramı faiz ve vergi ile alacaklar. İstedikleri gibi yönlendirecekler. Eğitimi doğru dürüst vermeyecekler. Ben sadece oy vermemiş olacağım ama onların isteklerine harfiyen uyacağım, öyle mi? Ya da değilse, ne?

selametle..

3. Alt 03-26-2009, 11:17 #3
    Sayın mhmt ya çok iyi anlıyorsunuz yada hakikaten malumatla konuşuyırsunuz.
    (Sizi sadece anın farzı bağlamaz.) on sene sonraki namazlara kafa yorayım acaba nasıl kılarım onları diye.
    Bakın Allah cellenin bizden ahirette soracağı şey ne? gelecek nesiller mi.Acaba o dehşetli günde siz bu dediklerinizi savunabilecekmisiniz.
    Size tüm merak ettiklerinizi izah edecem.Sakıin olun.

4. Alt 03-27-2009, 02:27 #4
    Gelecek nesillerin günahları ya da sevapları değil, bizim gelecek nesillere bıraktığımız Dünya'dan hesap sorulacağız. Hem maddi dünya hem manevi dünya. Biz şuanki Dünyayı Torunlarımızdan emanet aldık sözünü bilir misiniz? Bunun manasını düşünün.

O dehşetli günde; Ey Allah'ım senin istediğin Hak nizamı dünyaya hakim kılmak için çalıştım, diyebilmek için dua ediyorum. Ama genel cümleler, yuvarlak ifadeler ile değil. Nasıl, sorusuna cevap verebilmeyek çalışmak için..
    ...

Ayrıca; gayet sakinim Sabırla bu soruların cevabını bekliyorum.

selametle..

5. Alt 03-27-2009, 02:33 #5
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Alıntı:
    Ben 1000 sene sonraki müslümanların durumundan mesul değilim ki beni anın farzı bağlar.

Sadece aklima gelen bir husus. Hz. Osman nüshalari yaktiginda ileride bir kargasaya sebep vermemek icin oldugunu söyler. Sizin demek istediginiz cümledeki FARZ ve uygulanmis ya da uygulanacak olan sistemler ile tam bir bagdasma göstermemektedir. Ikiside ayri bir kulvar olarak degerlendirilebilir. Dünya da gayr-i islam olan ülkelerde yasayan müslüman ve durumlarini düsünerekte bunu anlayabilirsiniz.

6. Alt 03-27-2009, 14:29 #6
    mhmt´isimli üyeden Alıntı
    Pekala; size tedavi nedir, dedim. Yazmadınız. Başkalarının yaptıklarını eleştirmekte devam ediyorsunuz. Demokrasi ya da başka düzenlerden medet umulmuyor. Bunlar ne..!
    ...
    Size sorular sorayım.
    Günümüzde Filistin ya da Irak için Türkiye'de bir müslümanın yapması gereken nedir? Irak'taki zulme destek veren mevcut iktidarı (ABD'nin emrinde 6 havaalanı, 7 liman ile) halk nasıl engelleyecek, istediğini nasıl yaptıracak?
    ...

Alıntı;
    Ben 1000 sene sonraki müslümanların durumundan mesul değilim ki beni anın farzı bağlar..
    Siz 1000 sene sonraki müslümanlara milyarlarca dolar devlet borcunu yük olarak devrettirmekle sorumlusunuz. Bu borç devrediyor sürekli. Kim ödeyecek bu borcu. Sizi sadece anın farzı bağlamaz. Hani denirya, tüyü bitmemiş yetimin hakkı, diye..
    Ayrıca; faiz sisteminden nasıl kurtulmayı düşünüyorsunuz? Siz farkında olun ya da olmayın ama bu sistem size faizin tozunu yutturuyor. İsterseniz izah edebilirim.

Ayrıca; kardeşim sürekli başkalarını eleştirmekle olmaz. Siz bir yöntem söyleyin. "LA" demeyi izah edin, bari. Bende oy vermiyorum demiş olayım sonra...! Bu sistem ile benden paramı faiz ve vergi ile alacaklar. İstedikleri gibi yönlendirecekler. Eğitimi doğru dürüst vermeyecekler. Ben sadece oy vermemiş olacağım ama onların isteklerine harfiyen uyacağım, öyle mi? Ya da değilse, ne?

selametle..

Selam müminlerin üzerine olsun
    Diğer yazılarda buradaki soruların bir kısmını hallettim cvp ladım.kalan yerler

(Günümüzde Filistin ya da Irak için Türkiye'de bir müslümanın yapması gereken nedir? Irak'taki zulme destek veren mevcut iktidarı (ABD'nin emrinde 6 havaalanı, 7 liman ile) halk nasıl engelleyecek, istediğini nasıl yaptıracak?)mhmt
    İşte olayın kopan yeri burası müslümanım diyen oy vermez rejimi tehlikeye düşürürse olay kapanır.Allah aşkına İsraille yapılan anlaşmaları vahi ile izah edebilirmisiniz kendine müslmanım diye liderler için.diğerleride buna dahil.Birde aynı adamların koltuğunu sağlamlaştıran müslümanları... konu uzun

(Ben sadece oy vermemiş olacağım ama onların isteklerine harfiyen uyacağım, öyle mi? Ya da değilse, ne?)mhmt
    size illa şöyle yapın demiyorum gönlümden vermezseniz daha iyi olur diyorum.Ne oy verin ne uyun düzene evinizde kalsanız bile yeter.
    (Ayrıca; faiz sisteminden nasıl kurtulmayı düşünüyorsunuz? Siz farkında olun ya da olmayın ama bu sistem size faizin tozunu yutturuyor. İsterseniz izah edebilirim.)
    Paranızı yatırmayın bankalara çekin ondan sonra size zorla yapılanları Allah a havle edin.Bu konunun zorluğunu kabul ediyorum .Çözüm yönünden değil müslümanın izzetsizliğinden.

7. Alt 03-27-2009, 14:33 #7
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Sadece aklima gelen bir husus. Hz. Osman nüshalari yaktiginda ileride bir kargasaya sebep vermemek icin oldugunu söyler. Sizin demek istediginiz cümledeki FARZ ve uygulanmis ya da uygulanacak olan sistemler ile tam bir bagdasma göstermemektedir. Ikiside ayri bir kulvar olarak degerlendirilebilir. Dünya da gayr-i islam olan ülkelerde yasayan müslüman ve durumlarini düsünerekte bunu anlayabilirsiniz.

Sayın alptraum benim kasttetiğim gün birlik yaşa öl yada 1000 yıllık planlar yapma değil ama bunların vahi ile çelişmemesi lazım.yoksa değindiniz Hz Osman olayı tamam kabulüm.Şimdi ben 1000 senelik demokrasi planı yapsam arasıra putların önünde dikilsem buna İslami plan diyebilirmisiniz velev ki niyet halis olsun.

8. Alt 03-27-2009, 14:36 #8
    mhmt´isimli üyeden Alıntı
    Gelecek nesillerin günahları ya da sevapları değil, bizim gelecek nesillere bıraktığımız Dünya'dan hesap sorulacağız. Hem maddi dünya hem manevi dünya. Biz şuanki Dünyayı Torunlarımızdan emanet aldık sözünü bilir misiniz? Bunun manasını düşünün.

O dehşetli günde; Ey Allah'ım senin istediğin Hak nizamı dünyaya hakim kılmak için çalıştım, diyebilmek için dua ediyorum. Ama genel cümleler, yuvarlak ifadeler ile değil. Nasıl, sorusuna cevap verebilmeyek çalışmak için..
    ...

Ayrıca; gayet sakinim Sabırla bu soruların cevabını bekliyorum.

selametle..

Yine tekrarlayayım ben plansız olunması lazım ben kendimmi kurtarayım yeter demek istemedim benim derdim yapılan planların ne kadar vahye dayandığı.

9. Alt 03-28-2009, 02:48 #9
    Alıntı:
    İşte olayın kopan yeri burası müslümanım diyen oy vermez rejimi tehlikeye düşürürse olay kapanır.Allah aşkına İsraille yapılan anlaşmaları vahi ile izah edebilirmisiniz kendine müslmanım diye liderler için.diğerleride buna dahil.Birde aynı adamların koltuğunu sağlamlaştıran müslümanları... konu uzun

Filistin ya da Irak sorununa bu şekilde mi çözüm bulacağız? Oy vermeyerek. Tamam, diyelim ki vermedik. Ya sonra..? İşte bunu soruyorum ben, siz bu kısmı atlıyorsunuz hep. Sonrası, kızdığınız İsrail ile yapılan anlaşmaların sayısız artırılması ile biter. Siz; İsrail ile anlaşma yapılmasını örnek göstererek, oy vermeyi yanlış gösteremezsiniz. Buradaki yanlış, oyu İsrail ile anlaşma yapanlara vermektir, oy vermek değil.
    ...

Alıntı:
    (Ben sadece oy vermemiş olacağım ama onların isteklerine harfiyen uyacağım, öyle mi? Ya da değilse, ne?)mhmt
    size illa şöyle yapın demiyorum gönlümden vermezseniz daha iyi olur diyorum.Ne oy verin ne uyun düzene evinizde kalsanız bile yeter.

Kardeşim, alıntıladığınız cümleyi komple paragrafı ile okuyun. Ben; evimde kalsam, oy vermemiş olurum ama yine onların her isteğine uymuş olurum. Onların isteği, benim paramı faiz ile almak, hakkımı vermemek, emeğimin gelirini İsraile ödemektir. Siz düzene alet olmayı oy vermek zannediyorsunuz ama bu düzen siz vermeseniz bile kendine alet ediyor. Bunu değiştirmek için gayret sarfetmelisiniz. Yoksa, etkisiz durmanız bir mana ifade etmez....

Alıntı:
    (Ayrıca; faiz sisteminden nasıl kurtulmayı düşünüyorsunuz? Siz farkında olun ya da olmayın ama bu sistem size faizin tozunu yutturuyor. İsterseniz izah edebilirim.)
    Paranızı yatırmayın bankalara çekin ondan sonra size zorla yapılanları Allah a havle edin.Bu konunun zorluğunu kabul ediyorum .Çözüm yönünden değil müslümanın izzetsizliğinden.

Mesele sadece bankalar değil. Bakın size bir kaç örnek.
    Siz Hacca gideceksiniz. Uçağınız uçabilmek için Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'ne üye olmak zorunda. Bu kuruluş, Siyonist yahudi kuruluşudur. Sizin ödediğiniz paranın %9'unu keser. Deniz yolculuğunda da aynı kural geçerlidir. Ülkelerarası para transferlerinde de. Daha önce bunları duymuşsunuzdur belki. Yani, siz istemeseniz bile adamlar çarkı kurmuş ve sizden faizini alıyor. Burada ben Allah'a havale ediyorum, diyemezsiniz. Çünkü bunun bir hesabı olacak. Bunu önlemek için ne yaptın? sorusuna cevap vermek için uğraşmamız lazım zaten.
    ...

Şu bir gerçekki; sizde söylüyorsunuz, düzen değişmeli diye, kesinlikle değilşmeli. Hemde komple. Ülke olarak değil, tüm dünya. Yeni Bir Dünya Düzeni lazım. Geliyor inşaAllah, öyle ya da böyle. Burada biz bu düzen için ne yapmışız, önemli olan budur.

selametle..

10. Alt 03-29-2009, 13:25 #10
    Ya ben gerçekten anlamıyorum yada siz derin ilimlerinizle bu işleri halletmişsiniz.Benim anlamadığım ayetler o kadar açık iken nasıl böyle rahat oluyorsunuz.Irak filistin meselesi üzerine Adam çıkıp ben "bakkal işletmiyorum" ülke yönetiyorum diyorsa sizde seçmen olarak al benden de sana bakkal! diyemiyorsanız aynısını yapmaya devam eder.Faizde hele bir ülkenizde çarklara çomak sokun diğerini hallederiz.İktisat hocamız derdi eğer bir devlete zarar vermek istiyorsanız paranızı yastık altında tutun yeter.
    Ben nasipse mayıs haziran gibi umreye gidecem dediğiniz büyük çarktan Allah a sğınırım.Ne yapayım. Olmadı buradan suriye oradan karayolu ile arabistan.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.