ATATÜRK'ün CENAZE NAMAZI KILINDI MI???

esselamu aleyküm... bakış açılarımız ve bilgilerimiz/bilgi referanslarımız farklı efendim... Çoğu insan haal daha mustafa kemale kurtarıcı rolü biçmesine rağmen,burada bunun karşılığı bitirilen bir devlete ittihad ve terakki kafasında bir selaniklinin ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

1. Alt 12-15-2008, 04:06 #11
    el_feta Mesajlar: 1.168
    esselamu aleyküm...
    bakış açılarımız ve bilgilerimiz/bilgi referanslarımız farklı efendim...
    Çoğu insan haal daha mustafa kemale kurtarıcı rolü biçmesine rağmen,burada bunun karşılığı bitirilen bir devlete ittihad ve terakki kafasında bir selaniklinin son noktayı vurmasıdır..farkı ise bizden! biri olmasıdır...Kaldı ki emperyalizmin yaptığı hep budur ya kendi alır gücü yeterse ya da batıcı/batılı (ben batı çarpılmışı) diyorum birini o ülkenin başına getirir,destekler..
    Bunlar çok uçuk şeyler değil,ingilizler babalarının hayrına istanbulu terketmediler,Lozan da zafer değil...İbn-i haldun'un dediği gibi mağluplar galibleri taklid ederler...
    Birçok meseleyi yazdım bu sitede,ben de mustafa kemal'in bir müslüman tarafından savunulmasına yahut sevilmesine anlam veremiyorum bu ya cehalet ya cehalet ya cehalet,başka bir ad bulamıyorum buna...burası türkiye müslüman sosyalist olduğu gibi,müslüman kemalistler de olabiliyor..bişey diyemiyorum ne yapayım??
    Ne'sini anlatayım ki bu adamın..gençliğinden mi başlayalım,bir yığın fransız kitabı okumasından falan ya da anası babası ceddi kimmiş diye mi biraz karıştırlaım(tabi bulabilirsek)..fikirlerinin oluşum sürecini mi inceleylim,silah arkadaşlarının hatırlaraında anlattığı m. kemal'e mi bakalım..ya da ona ilah diyenlerin sözlerine mi kulak verelim..veyahut ATAİST olmaya zorlanan bizlerin bu pagan toplumda başına gelen zulmü mü anlatalım..???

ne anlatayım ki??? nerden başlayayım???

Agresif ve bazı ukala tavrımdan siz değil ben rahatsız oluyorum ,buna inanın...ama ne yapayım...

selam ve dua ile..

2. Alt 12-15-2008, 07:46 #12
    Metin mete Mesajlar: 547
    evvah´isimli üyeden Alıntı
    esselamu aleyküm...
    bakış açılarımız ve bilgilerimiz/bilgi referanslarımız farklı efendim...
    Çoğu insan haal daha mustafa kemale kurtarıcı rolü biçmesine rağmen,burada bunun karşılığı bitirilen bir devlete ittihad ve terakki kafasında bir selaniklinin son noktayı vurmasıdır..farkı ise bizden! biri olmasıdır...Kaldı ki emperyalizmin yaptığı hep budur ya kendi alır gücü yeterse ya da batıcı/batılı (ben batı çarpılmışı) diyorum birini o ülkenin başına getirir,destekler..
    Bunlar çok uçuk şeyler değil,ingilizler babalarının hayrına istanbulu terketmediler,Lozan da zafer değil...İbn-i haldun'un dediği gibi mağluplar galibleri taklid ederler...
    Birçok meseleyi yazdım bu sitede,ben de mustafa kemal'in bir müslüman tarafından savunulmasına yahut sevilmesine anlam veremiyorum bu ya cehalet ya cehalet ya cehalet,başka bir ad bulamıyorum buna...burası türkiye müslüman sosyalist olduğu gibi,müslüman kemalistler de olabiliyor..bişey diyemiyorum ne yapayım??
    Ne'sini anlatayım ki bu adamın..gençliğinden mi başlayalım,bir yığın fransız kitabı okumasından falan ya da anası babası ceddi kimmiş diye mi biraz karıştırlaım(tabi bulabilirsek)..fikirlerinin oluşum sürecini mi inceleylim,silah arkadaşlarının hatırlaraında anlattığı m. kemal'e mi bakalım..ya da ona ilah diyenlerin sözlerine mi kulak verelim..veyahut ATAİST olmaya zorlanan bizlerin bu pagan toplumda başına gelen zulmü mü anlatalım..???

ne anlatayım ki??? nerden başlayayım???

Agresif ve bazı ukala tavrımdan siz değil ben rahatsız oluyorum ,buna inanın...ama ne yapayım...

selam ve dua ile..

Hani gecenlerde Basbakan demisti ya?Hani bir partinin sloganiydi ya?Hani diger bir gurup hemen özür dile dedi ya?Iste bende onu tekrarlamamak icin cok caba harciyorum VesSelam..

http://www.muhakeme.net/quotya-sev-y...html#post29486

3. Alt 12-15-2008, 15:42 #13
    Küfrü neden sevelim???

Biz müslümanlar için Allahın hükmünün uyduğu yer vatandır...Biz bu toprakları diriltme kaygısındayız...Eğer gerekirse hicret de ederiz...
    Gariptir ki hicret de bir hikmet vardır...Gidenlerin geri dönmesi yasaktır..Bu da insanların içindeki toprak putunu kırmak içindir...
    Sevmiyorsan terket de ne demek...
    SEN GEL BU TOPRAKLARI DEĞİŞTİR;KÜFRİ BİR DÜZEN KUR;SONRA BEĞENMİYORSAN TERKET DE ÖYLE Mİ? (Sizin için söylemiyorum)

Slogan ve hamaset...Öteye ne zaman geçeceğiz??
    Yazmaktan rahatsızlık duyuyorum sanki...

Selam ve dua ile...

4. Alt 12-15-2008, 15:59 #14
    Küfrü neden sevelim???

Biz müslümanlar için Allahın hükmünün uyduğu yer vatandır...Biz bu toprakları diriltme kaygısındayız...Eğer gerekirse hicret de ederiz...
    Gariptir ki hicret de bir hikmet vardır...Gidenlerin geri dönmesi yasaktır..Bu da insanların içindeki toprak putunu kırmak içindir...
    Sevmiyorsan terket de ne demek...
    SEN GEL BU TOPRAKLARI DEĞİŞTİR;KÜFRİ BİR DÜZEN KUR;SONRA BEĞENMİYORSAN TERKET DE ÖYLE Mİ? (Sizin için söylemiyorum)

Slogan ve hamaset...Öteye ne zaman geçeceğiz??
    Yazmaktan rahatsızlık duyuyorum sanki...

Selam ve dua ile...

Düzen küfürse demekki biz layikiz bu düzene!Slogani seviyorum inan kimseye karsida ne bir garezim var ne bir düsmanligim,Bu ülkede yasayan benim kardesimdir hatta onun güvende olmasida bu devletin sorumlulugunda iseki öyle yinede bu devlete olan husumete karsi tek kelime;Ya SEV Ya Terket..Hicrette vardir büyük bir nimet ama Velakin vaktin geldigine emin degilim...Toprak gaye degil aractir diyelim o zaman,Put(Putu kendine Rabb edinenler icin) ise gayedir.Yani tanimda uymaz bizdeki Vatan sevgisine,fiiliyatta uymaz bizdeki Millet sevgisine.VesSelam kardesim ben daha cok rahatsizim bu gibi konularda yazmaya Dualar Müttakiler icindir...

5. Alt 12-15-2008, 16:57 #15
    biz layıkız demek tuhaf mekke müşriklerinin ortasında yaşayan Allah resulü ne yapsın o zaman???
    Hicret zamanı gelmemiştir evet,çünkü bu ülkede daah ciddi bir islami mücadele verilmedi...
    Bu ülkede yaşayan benim kardeşimdir de ne demek,müslüman olanlar bizim kardeşimizdir etme eyleme...
    Devlete husumet dediğiniz tağuta husumettir,ne yani ingiltere de yaşasak sevmek zorunda mıyız kraliçeyi???
    Tevhidin siyasi boyutu bu mudur?
    ama yine de bu ülkede yaşaya diyorsunuz,"ama" demenizin sebebi ne??? neden???

selametle..

6. Alt 12-15-2008, 20:10 #16
    biz layıkız demek tuhaf mekke müşriklerinin ortasında yaşayan Allah resulü ne yapsın o zaman???
    Hicret zamanı gelmemiştir evet,çünkü bu ülkede daah ciddi bir islami mücadele verilmedi...
    Bu ülkede yaşayan benim kardeşimdir de ne demek,müslüman olanlar bizim kardeşimizdir etme eyleme...
    Devlete husumet dediğiniz tağuta husumettir,ne yani ingiltere de yaşasak sevmek zorunda mıyız kraliçeyi???
    Tevhidin siyasi boyutu bu mudur?
    ama yine de bu ülkede yaşaya diyorsunuz,"ama" demenizin sebebi ne??? neden???

selametle..

Layikiz cünki bunu sonuna kadar hak ediyoruz;Cünki,Allah akledin diyor biz naklediyoruz,Allah Vahye uyun diyor biz disina uyuyoruz,Allah Sartsiz iman diyor biz Tagutlarimizi sart kosuyoruz,Allah aracisiz diyor biz bir yetmiyor onlarcasini araci kiliyoruz,Allah Her seyi kemale erdirdim diyor biz detaya daliyoruz,daha neler neler simdi,Bu millet layikmi degilmi?Sen kendin söyle?Gercekten Hicret zamani degil Tebyin zamanidir.Bu ülkede yasayan benim kardesimdir dedim;Kim olursa olsun eger ben bu devlete sahibim diyorsamki diyorum,onlarda bu devletin tebasidir korumakla mükellefim,Dinde kardes olmasam Milliyette milliyette kardes degilsem Yurtaslikta yani hepsini kenara koysam Ademden yine kardes cikarim..Belki Ingilterede degilim ama oraya yakin bir yerde yasiyorum ve inan adamlarin hic bana karistigi yok sevmiyorum ama saygi duyuyorumki,benim kalbimin attigi yer Kendi devletimdir.Husumet devlete olmamali cünki MAHLUK degildir.Izafi bir kavram Kurumdur.Hani hatirlarmisin yasin kac bilmiyorum ama,Bir zamanlar bir MAO vardi.Rakibi ile savasirken düsman bindirdi dört koldan,hemen rakibi ile birlesti ve yendiler düsmani sonrasinda yeniden savasarak kazandi devleti.Hani vardir bundada bir kissa diye anlattim.TEVHIDIN siyasi boyutuda Real boyutuda Sirksiz IMANDIR.Yani biz siyaset gibi her seyin mübah kabul edildigi bir ortamda kendi Imanimizdan taviz vermedik vermeyiz vermeyi düsünmüyoruzda,Ama bu ülkenin inan ITIDE,KÖPEGIDE,KURDUDA benim yanimda pek itibarlidir...Senin anlamani beklemiyorum zaten.Bu Bana has bir MILLIYETCILIK olsa gerek...

7. Alt 12-15-2008, 21:08 #17
    esselamu aleyküm...
    Allah razı olsun...
    bu milletin hakedip haketmediği aslında konu dışıdır..Esas konu ortada varolan tağut ve buna karşı tavrımızdır...müslüman olarak bu sistemi yürürtem kişi yahut kurum veyahut fikr her ne ise tümünü reddediyorum ve bu da imanımın gereğidir...
    Cümlenizin sonu hakkı söylemiş aslında bu size özgü bir milliyetçilik(ki milliyet din demek aslında)...
    Zaafınız olduğu açık..daha önce ülkücü denebilecek bir tavırla başka mevzulara da yaklaşımınıza şahid olmuştum,bunu sizi tanımlama anlamında söylemiyorum,çok da yakından tanıdığım söylenemez elbet ama gördüğüm o ki şu vatan-millet hastalığını yenememişsiniz...
    Ben bir müslüman olarak ne diye anarşi çıkartayaım bu topraklarda,serseri mayın mıyım ben..tabii ki hayır...ama din bunu emrediyor...Hem şeriatı kabul edip hem bu devleti nasıl seveceksiniz,buna çelişki bile denmez...Hem müslümanım deyip hem de "bu topraklar" diye başlayan ideolojik bir tavrı nasıl benimseyeceksiniz???

yanlış efendim yanlış...

isterdim ki konular buraya değil,yani bu tarz sapmalara uğramasın..Buyrun ideolojik yanıyla islamı konuşalım...Allah'ın hükmünü/şeriatı konuşalım...Ben bugün bu topraklarda la ilahe illallah bayrağıyla dolaşamıyorum,beyazıt da jopluyorlar bizi...bu ülke kimin Allah aşkına??

selam ve dua ile..

8. Alt 12-16-2008, 00:08 #18
    esselamu aleyküm...
    Allah razı olsun...
    bu milletin hakedip haketmediği aslında konu dışıdır..Esas konu ortada varolan tağut ve buna karşı tavrımızdır...müslüman olarak bu sistemi yürürtem kişi yahut kurum veyahut fikr her ne ise tümünü reddediyorum ve bu da imanımın gereğidir...
    Cümlenizin sonu hakkı söylemiş aslında bu size özgü bir milliyetçilik(ki milliyet din demek aslında)...
    Zaafınız olduğu açık..daha önce ülkücü denebilecek bir tavırla başka mevzulara da yaklaşımınıza şahid olmuştum,bunu sizi tanımlama anlamında söylemiyorum,çok da yakından tanıdığım söylenemez elbet ama gördüğüm o ki şu vatan-millet hastalığını yenememişsiniz...
    Ben bir müslüman olarak ne diye anarşi çıkartayaım bu topraklarda,serseri mayın mıyım ben..tabii ki hayır...ama din bunu emrediyor...Hem şeriatı kabul edip hem bu devleti nasıl seveceksiniz,buna çelişki bile denmez...Hem müslümanım deyip hem de "bu topraklar" diye başlayan ideolojik bir tavrı nasıl benimseyeceksiniz???

yanlış efendim yanlış...

isterdim ki konular buraya değil,yani bu tarz sapmalara uğramasın..Buyrun ideolojik yanıyla islamı konuşalım...Allah'ın hükmünü/şeriatı konuşalım...Ben bugün bu topraklarda la ilahe illallah bayrağıyla dolaşamıyorum,beyazıt da jopluyorlar bizi...bu ülke kimin Allah aşkına??

selam ve dua ile..

Aslini inkar eden haramzade ben her ortamda haykirmisim;BEN BIR ÜLKÜCÜYÜM...ve nihayet yinede ÜLKÜCÜYÜM,,,Asla dönmek yok sonuna kadar ÜLKÜCÜYÜM Insallah...

Simdi gelelim nasil olur hem ÜLKÜCÜ hem SERIATCI...Hayir hayir ben asla SERIATCI olmadim sizin gibi.Ben ALLAHIN sistemini savunurum ve Allahtan baska hic bir ILAH tanimam ve bu nedenle ÜLKÜCÜYÜM...Nasilmi?Ayetlerden Arkadasim ayetlerden...Her Millet bir ayettir ve ben kendi bagli bulundugum ayeti korumanin derdindeyim yani Savunma VAHY dir anlayamayacagina bahse girerim...Ha dersenizki Ülkücülerin hatasi yokmu evet iste bu noktada seninle beraber hemen vururum onlarin yanlislarina.Cünki onlarin savunduklari ÜLKÜ ile bulunduklari din ayni degildir ve farkindada degiller...Cünki bagirirlar"Ilahi Kelimullah"Alakasi yok kardesim alakasi yok.Hem söylerler hem Mezheplerin taasubunda asimilesyonun pencesindeki Rivayetler dinine mensuplar...Bakin ben ne zaman Hanif olan Ibrahimin Milletine taabi oldum Ülkücülügümü anlamlastigini gördüm.Seriatci degilim dedim Kelime manasi ile kanun yasa olan bu kelimeyi inan Yahudilerde kullaniyor,Yani dünyanin neresinde yasarsan yasa kanunlara taabisindir illaki kanuncu olmaya gerek yoktur.Dersenki Allahin Kanunlari iste o zaman biraz durmak gerekir;Allahin disinda Hüküm vericinin olmadigi bir Devlete can kurban ama velakin nasil?Emevi olarakmi?Abbasi olarakmi?Selcuklu(Kinik boyundanim)olarakmi?Osmanli olarakmi?Iran olarakmi?Veya en betbahi ise AFKANISTAN olarakmi?Benim istedigim ancak ve ancak Önce icimizde ILAHI KELIMULLAHTA birlesmek sonrasinda Dünyada ayni kelimede birlesmek,O nedenle diyorumki Benim ülkemdeki ITI ile KÖPEGI ile KURDU ile hepsi bir baska kiymetlidir yanimda..Sen bos ver ona buna,ben Arap kardeslerimizide en az sizin kadar tanirim.Onlar hic sevmezler Türkten ama olsun biz seviyoruz...

9. Alt 12-16-2008, 12:51 #19
    lekum fikrikum veliye fikr...

ben sadece müslümanım...

vesselam...

10. Alt 12-16-2008, 15:25 #20
    lekum fikrikum veliye fikr...

ben sadece müslümanım...

vesselam...

Ayni degerde sende benim icin oldukca kiymetlisin,Evvah...Sanirim bu forumdakilerde en azindan senin gibi Müslümaniz diyorlardir..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.