Hasankeyf in Feryadı - Pekcan Türkeş - Ana Fikri

Hasankeyf in Feryadı - Pekcan Türkeş - Ana Fikri

Yayınevi: Bizimkitaplar Yayınevi Basım Tarihi: Nisan 2009 Kitap Türü: Sinema - Tiyatro / Sanat 43 yıllık tiyatrocu olan Pekcan Türkeş, çocuklarımızın ve gençlerimizin tiyatro bilincini geliştirmek ve geleceğin tiyatrocularını ortaya çıkarmak amacıyla HASANKEYF İN FERYADI isimli oyunuyla okurlarıyla buluştu. Diğer "Pekcan Türkeş" Kitapları: 1. Üç Arkadaş Pos Bıyık, Kıl Kuyruk Ve Kaşif in Serüv

12-30-2010 13:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bozkırın Efendisi Cengiz Han - Jacob Abbot - Ana Fikri

Bozkırın Efendisi Cengiz Han - Jacob Abbot - Ana Fikri

Yayınevi: Parşömen Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Cengiz Han ın kurduğu büyük imparatorluk, dünyanın çeşitli yerlerinde ve değişik zamanlarda askeri güçle farklı ulusların yaşadığı bölgeleri fetheden büyük komutanların kurduğu imparatorluklarla aynı kaderi paylaştı. Oğullar ve büyük bölgelerde bırakılan halefler kısa süre içinde kendi aralarında kavga etmeye başladılar ve koskoca imparatorluk kurulduğundan çok daha kısa... Read more

12-30-2010 13:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Evliliğin Romanı  - Lev Nikolayeviç Tolstoy - Ana Fikri

Bir Evliliğin Romanı - Lev Nikolayeviç Tolstoy - Ana Fikri

Bir Evliliğin Romanı - Lev Nikolayeviç Tolstoy - Özeti, Bir Evliliğin Romanı Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Usta yazar Tolstoy, Bir Evliliğin Romanı'nda genç bir kız ile orta yaşlı bir adamın evliliğini sade fakat bir o kadar incelikli kalemiyle resmediyor. Roman doğal ve sade bir yaşamın, aile saadetinin devamı için ne kadar gerekli olduğunu, kendini sosyete eğlencelerine kaptırarak mutluluğunu kaybeden bir hanımın... Read more

12-30-2010 13:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Doğru Sorular - Debbie Ford - Ana Fikri

Doğru Sorular - Debbie Ford - Ana Fikri

Yayınevi: Kuraldışı Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2003 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Bu kitap, yaşamınızın her anında kendi yararınıza olan seçimleri yapmanız için size güç verecektir. Kendinize "zavallı ben" demek isterseniz, kurban olmaya niyetlenirseniz ve arzuladıklarınızı elde etmek istemezseniz, Doğru Soruları boş verin. Fakat kendi yaşamınızın yaratıcısı olma sorumluluğunu alıyorsanız, en iyi "versiyonunuz" olmak niyetindeyseniz... Read more

12-30-2010 13:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Hint Mitolojisi Sözlüğü - Korhan Kaya - Ana Fikri

Hint Mitolojisi Sözlüğü - Korhan Kaya - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi Basım Tarihi: Şubat 1997 Kitap Türü: Sözlük / Yabancı Dil Hint Mitolojisi Sözlüğü, engin bir mitolojinin başlıca tanrılarını, kavramlarını, kaynaklarını, öykülerini, temellerini çerçeveleriyle birlikte sunuyor. Özgün Sanskrit kaynaklarından derlenmiş örnek parçalarla, terimlerle özel adların özgün dildeki okunuşlarını titizlikle yansıtan çeviri yazısıyla sağlam bir başvuru kitabı niteliği taşıyan bu yapıt, Hint mitolojisini bütün... Read more

12-30-2010 13:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Halkla İlişkilerde Teorik Bir Çerçeve - Ayhan Biber - Ana Fikri

Halkla İlişkilerde Teorik Bir Çerçeve - Ayhan Biber - Ana Fikri

Yayınevi: Vadi Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Alışkanlıkların, beğenilerin,taleplerin, değerlerin, hatta paradigmaların çok hızla değiştiği günümüz koşullarında örgütler; ister güç veya iktidar elde etmek, isterse de toplumsal fayda yaratmak amacıyla oluşturulmuş olsun, etkili bir şekilde varolabilmek için değişime hızlı bir şekilde uyarlanmak durumundadırlar. Değişimin ne getirdiğini, ne götürdüğünü, ne tür fırsat ve... Read more

12-30-2010 12:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Üretim Ve Hizmet İşle - Figen Öker - Ana Fikri

Faaliyet Tabanlı Maliyetleme Üretim Ve Hizmet İşle - Figen Öker - Ana Fikri

Yayınevi: Literatür Yayınları Basım Tarihi: Aralık 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat *Günümüzde geleneksel maliyet muhasebesi niçin yetersiz kalmaktadır?*Maliyet bilgileri sadece finansal muhasebe için mi gereklidir?*Yeni üretim ortamlarına uygun maliyetleme sistemi nasıl olmalıdır?*Rekabet ortamında maliyet bilgileri niçin önemlidir?*Faaliyet Tabanlı Maliyet sistemi nedir?*Üretim sektöründe Faaliyet Tabanlı Maliyet uygulaması nasıl yapılır?*Hizmet sektöründe Faaliyet... Read more

12-30-2010 12:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gizli Yediler Başarıyor - Enid Blayton - Ana Fikri

Gizli Yediler Başarıyor - Enid Blayton - Ana Fikri

Yayınevi: Artemis Yayınları Basım Tarihi: Mart 2010 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Peter, Janet, JAck, Barbara, Pam, Colin ve George ile mutlaka tanışın Diğer "Enid Blayton" Kitapları: 1. Afacan 5 ler Kampa Gidiyor

12-30-2010 12:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Kaçırılma Öyküsü - Gabriel Garcia Marquez  - Ana Fikri

Bir Kaçırılma Öyküsü - Gabriel Garcia Marquez - Ana Fikri

Bir Kaçırılma Öyküsü - Gabriel Garcia Marquez - Özeti, Bir Kaçırılma Öyküsü Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1996 Kitap Türü: Yazarlık mesleğine gazete ve haber ajansı muhabirliğiyle başladıktan sonra 1960' lı yıllardan beri Latin Amerika taihini kendine özgü o 'büyülü gerçekçilik' üslubuyla roman ve öykülerinde yeniden anlatmaya koyularak, sanki tüm Latin Amerika için kimlik arayışına giren, Nobel Ödülü sahibi... Read more

12-30-2010 12:20 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Büyünün Rengi - Terry Pratchett - Ana Fikri

Büyünün Rengi - Terry Pratchett - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Ekim 1999 Kitap Türü: Fantastik / Edebiyat Cinsiyeti bilinmeyen bir kaplumbağanın sırtında duran disk şeklinde bir dünya... Her şeyin hayal gücünün sınırlarını zorladığı bu dünyada Görünmez Üniversite den atılmış bir büyücülük öğrencisi: Rincewind, Agate İmparatorluğu ndaki sıkıcı işinden bıkan, Diskdünya turisti dörtgöz skortacı İkiçiçek ve onun akıllı armut ağacından yapılmış, yürüyen sandığı!... Read more

12-30-2010 12:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Çarpıtılan Devrim (1927-1929) - Lev Troçki - Ana Fikri

Çarpıtılan Devrim (1927-1929) - Lev Troçki - Ana Fikri

Çarpıtılan Devrim (1927-1929) - Lev Troçki - Özeti, Çarpıtılan Devrim (1927-1929) Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Yazın Yayınları Basım Tarihi: Haziran 1997 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitabın birinci bölümü, Ekim devriminin X. yıldönümü sırasında Parti ve Devrim Tarihi Enstitüsü ne yazdığım bir mektuptur. Kitabın ikinci bölümü, 1927 Haziran ve Ekim aylarında, yani Muhalefet ve Stalin hizbi arasındaki en şiddetli ideolojik mücadele... Read more

12-30-2010 11:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hava,Su,Ölçüm Ve Birimler - Jon Richards - Ana Fikri

Hava,Su,Ölçüm Ve Birimler - Jon Richards - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bilimi anlamanın en iyi yolu deney yapmaktır. Bilim dünyasına ilk kez adım atacaklar için hazırlanmış olan Bilim Atölyesi serisinin ilk kitabı Hava,Su, Ölçüm ve Birimler evde ve okulda yapabileceğiniz pratik ve kolay deneyler içeriyor. Kitaptaki deneyler sayesinde havanın tekneleri nasıl hareket ettirdiğini, uçakları nasıl havalandırdığını, suyun çarkları nasıl döndürdüğünü,... Read more

12-30-2010 11:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Her Yönü İle Matlab - Mehmet Uzunoğlu - Ana Fikri

Her Yönü İle Matlab - Mehmet Uzunoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Türkmen Kitabevi Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Bilgisayar / Teknoloji Program tasarım teknikleriHata ayıklamaMatris ve dizi işlemleriMatematiksel işlemlerSeyrek (sparse) matrislerM-Dosya ve M-FonksiyonGiriş-Çıkış (I/O) fonksiyonlarıVeri iletişimi2-B ve 3-B grafiklerGui uygulamalarıDerleme (C/C++, Fortran, Exe)Symbolic Math Araç KutusuSimulink***Kitap hakkında detaylı bilgi ve ücretsiz örnekler için www.matrislab.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz***

12-30-2010 11:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Berbat Durum Senaryoları - Joshua Piven - Ana Fikri

Berbat Durum Senaryoları - Joshua Piven - Ana Fikri

Yayınevi: Klan Yayınları Basım Tarihi: Mart 2001 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hayatta kalma çabası aniden berbat bir duruma dönüştüğünde kullanılacak kaçınılmaz, vazgeçilmez bir rehber. Hayatta kalma uzmanlarının resimlediği, adım adım açıkladıkları ve çabucak öğrenmeniz gereken konular: Deprem sırasında hayatta kalma Köpekbalığı saldırısından kurtulmak Yumruğa karşı koymak Takside bebek doğurtmak Zehirli yılan saldırısından kurtulmak Hareket halindeki bir... Read more

12-30-2010 11:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Güherçiler Şiirler - Asım Kahveci - Ana Fikri

Güherçiler Şiirler - Asım Kahveci - Ana Fikri

Yayınevi: Karakutu Yayınları Basım Tarihi: Mart 2006 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Güherçile Şiirler de Asım Kahveci, kendisini "üzgün değil, ölgün bir şair olarak betimliyor ve ekliyor: "doludizgin, biraz da bezgin... Hem doludizgin, hem bezgin! Kahveci nin şiirlerinin başkaldırı ile teslimiyet arasındaki sınırda duruyor olmaları, biraz da bundan dolayı; -"dağlarında mevsimler hükümsüz olduğunu doludizgin söylediği yerde, "ey acı, acı bana! ... Read more

12-30-2010 11:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bostancı Masalları / Dört Masal Dört Mevsim - K. Özcan Davaz - Ana Fikri

Bostancı Masalları / Dört Masal Dört Mevsim - K. Özcan Davaz - Ana Fikri

Yayınevi: Okuyan Us Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çocuğumuz doğduğumuz,çocukluğumuzu ya da gençliğimizi geçirdiğimiz memleketimize özlem duyarız. Bostancı Masalları nda anlatılanlar da Özcan Davaz ın memleketine ve onun 1950 li, 1960 lı yıllarına duyduğu özlemi yansıtıyor.Özcan Davaz 40 yıl sonra memleketi Bostancı ya döndüğünde baş döndürücü bir değişimle karşılaşıyor.Ardından bu değişimi arkasına alıp,sanki zamanı... Read more

12-30-2010 11:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Centilmenler ve Oyuncular - Joanne Harris - Ana Fikri

Centilmenler ve Oyuncular - Joanne Harris - Ana Fikri

Centilmenler ve Oyuncular - Joanne Harris - Özeti, Centilmenler ve Oyuncular Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Mayıs 2007 Kitap Türü: Çikolata'nın Yazarı St. Oswald's İngiltere'nin kuzeyinde, zengin ailelerin erkek çocukları için yıllarca önce kurulmuş bir ortaöğretim okuluydu. Öğrenciler ve okul çalışanları yeni ders yılına başlarken esmekte olan değişim rüzgârlarını fark etmeye başlamışlardı, fakat bu hiç kimse için pek de iç... Read more

12-30-2010 10:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Edebiyat Sözlüğü  - Ali Püsküllüoğlu - Ana Fikri

Edebiyat Sözlüğü - Ali Püsküllüoğlu - Ana Fikri

Edebiyat Sözlüğü - Ali Püsküllüoğlu - Özeti, Edebiyat Sözlüğü Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: “Edebiyat”, insanoğlunun güzel yaratılarından biridir ve konusu da “insan” dır. Sözlü ya da yazılı olarak ortaya konur, yani “dil”in bir ürünüdür.ALİ PÜSKÜLLÜOĞLUKırk yılı aşan bir süre içinde yirmiden fazla sözlük hazırlamış olan Ali Püsküllüoğlu’nun Edebiyat Sözlüğü, bu alanda... Read more

12-30-2010 10:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çocuğuma Dinini Öğretiyorum Örneklerle İman Esasla - Süleyman Karacelil - Ana Fikri

Çocuğuma Dinini Öğretiyorum Örneklerle İman Esasla - Süleyman Karacelil - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2007 Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil Din eğitiminde ailenizin rolü nedir? Sevgi merkezli bir eğitimi ailenize nasıl uygularsınız? Eğitimde mükâfat ve ceza dengesini nasıl kuracaksınız? Yaşlarına göre çocuklarınıza neyi ne zaman öğreteceksiniz? Çocuklarınıza iman gücünü aşılayabiliyor musunuz? Çocuklarınızın ibadet alışkanlığı kazanması için neler yapmalısınız? Okul öncesi dönemden 12 yaşa kadar... Read more

12-30-2010 10:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim - Halit Refiğ - Ana Fikri

Doğruyu Aradım Güzeli Sevdim - Halit Refiğ - Ana Fikri

Yayınevi: Bizimkitaplar Yayınevi Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Usta yönetmen Halit Refiğ in 1950 lerden günümüze uzanan deneme ve tanıklık yazılarında kimler yok ki? Toplumsal gerçekçi sinemanın yönetmenleri Metin Erksan, Lütfi Akad, sinemamızda unutulmaz filmlerin yönetmeni Atıf Yılmaz ve yıldız oyuncularla ilgili anılar, anekdotlar, düşünceler... Yalnızca sinema mı? Edebiyatta, müzikte, resimde, mimaride iz bırakmış usta isimler, Halit Refiğ... Read more

12-30-2010 10:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Ben Ölmeden Önce  - Jenny Downham - Ana Fikri

Ben Ölmeden Önce - Jenny Downham - Ana Fikri

Ben Ölmeden Önce - Jenny Downham - Özeti, Ben Ölmeden Önce Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Tudem Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat İyi ki hayattayım diyeceksiniz…Bu gerçekten olacak. Olacağını söylemişlerdi; ama bu, herhangi birinin düşündüğünden daha hızlı olacak.Herkes ölmek zorunda . Bunu hepimiz biliyoruz. Geriye kalmış birkaç aylık ömrüyle, on altı yaşındaki Tessa bunu birçok insandan daha iyi biliyor.Üstelik Tessa... Read more

12-30-2010 10:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Böğürtlen Şarabı - Joanne Harris - Ana Fikri

Böğürtlen Şarabı - Joanne Harris - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Nisan 2002 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Jay Mackintoch un çocukluk anıları belleğinden silinmemiştir. O unutulmaz büyüleyici günlere dönebilmenin özlemini çekmektedir. Çoktan kayıplara karışmış bir dostun vermiş olduğu ev yapımı bir şişe şarap, Jay e eski günlerin ve başka bir dünyanın kapısını açar... Diğer "Joanne Harris" Kitapları: 1. Lolipop Pabuçlar

12-30-2010 10:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Adım Adım Visual C# 2008 - John Sharp - Ana Fikri

Adım Adım Visual C# 2008 - John Sharp - Ana Fikri

Yayınevi: Arkadaş Yayınevi Basım Tarihi: Haziran 2009 Kitap Türü: Programlama / Teknoloji Adım Adım Visual C# 2008, C# bileşenleri ve Windows tabanlı uygulamalar yaratmak için Visual C # 2008 ile ilgili temel programlama bilgilerini uygulamalı olarak öğreneceğiniz kolay anlaşılır ve kapsamlı bir kılavuzdur. Kitabın ekinde yer alan CD, alıştırmaları yaparken kullanacağınız örnek kodları içermektedir. Kitap içindeki ekran görüntüleri ise çalışmanızı denetlemenize... Read more

12-30-2010 09:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Benim Sinemalarım - Füruzan - Ana Fikri

Benim Sinemalarım - Füruzan - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 1996 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Benim sinemalarım Füruzan ın üçüncü öykü kitabı. Kitapla aynı adı taşıyan öykü, 1950 - 1960 lardaki Beyoğlu nun sinema dünyasının bıruk hikayesi. Yazar, sinema delisi bir kızın hayatını yansıtırken toplumumuzun bir panoramasını da çiziyor. Diğer öyküler; Temizlik Kolu, Seyyid, Bir Evin Dıştan Görünüşü, Günübirlik Adada ve Kış Gelmeden, edebiyatımıza yeni tatlar... Read more

12-30-2010 09:31 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gencin Annesine Mektuplar - Wilhelm Stekel - Ana Fikri

Gencin Annesine Mektuplar - Wilhelm Stekel - Ana Fikri

Yayınevi: Zafer Yayınları Basım Tarihi: Mayıs 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çocuk eğitimi, ruh ve beden sağlığı alanında uzun yılların birikim ve tecrübelrini bir kitapta toplamak isteyen Dr. Wilhelm Stekell, kitap yazmanın kolay, ancak okutmanın o kadar da kolay olmadığınından yola çıkarak, herkesin ilgiyle ve rahatça okuyabileceği bir kitap modeli oluşturdu: Meslek yaşamı boyunca kendisine genç annelerden gelen bindlerce mektuba yazdığı cevaplar arasında, herkesi... Read more

12-30-2010 09:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Excel ile Temel Ekonometri  - Ebru Çağlayan - Ana Fikri

Excel ile Temel Ekonometri - Ebru Çağlayan - Ana Fikri

Excel ile Temel Ekonometri - Ebru Çağlayan - Özeti, Excel ile Temel Ekonometri Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Der Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1970 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitap bir ekonometri veya bir Excel kitabı olarak hazırlanmamış, Excel ve ekonometrinin her ikisini de belli ölçülerde bilenlere yardımcı olunması amaçlanmıştır. Bu nedenle kitabımızda Excel ve ekonometri ile ilgili temel kavramlar kısaca hatırlatılarak, uygulamaya önem... Read more

12-30-2010 09:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Cumhuriyet Öncesi Yazarlardan Öyküler - Suat Batur - Ana Fikri

Cumhuriyet Öncesi Yazarlardan Öyküler - Suat Batur - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Şubat 1990 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme İlköğretim okulları için oluşturulan 100 Temel Eser Seçkisi araştırmacı yazar Suat Batur tarafından düzenlendi ve hazırlandı. Dizi, benzerleri içinde; gerek ayrıntılı ve özenli çalışması, gerekse öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm bilgi ve örnekleri vermesi açısından oldukça farklı bir konuma ve kaliteye sahip. İlköğretim Okulları için 100 Temel... Read more

12-30-2010 09:01 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Eski Sevgili - Leyla Erbil - Ana Fikri

Eski Sevgili - Leyla Erbil - Ana Fikri

Yayınevi: Kanat Kitap Basım Tarihi: Eylül 2007 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat "Leylâ Erbil in yapıdan güncel ve tarihseldir; yerel ve evrenseldir; felsefi ve antropolojik deneme özellikleri taşır; ciddi ve karnavaleskür; lirik ve epiktir. Yazar, uzlaşımsal bir tarih ve edebiyat anlayışından yana değildir; dış ve iç çatışmaların üstüne gitmeyi yeğler." Süha Oğuzertem, " Kaybolmayan Yazar: Leylâ Erbil in özgünlüğü, Özgürlüğü", Leylâ Erbü de... Read more

12-30-2010 08:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hocaefendi Sendromu Sosyo-Politik Bir Gerçek Olara - Mehmet Barlas - Ana Fikri

Hocaefendi Sendromu Sosyo-Politik Bir Gerçek Olara - Mehmet Barlas - Ana Fikri

Hocaefendi Sendromu Sosyo-Politik Bir Gerçek Olara - Mehmet Barlas - Özeti, Hocaefendi Sendromu Sosyo-Politik Bir Gerçek Olara Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Birey Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Soğuk savaşın sona ermesinden sonra dünyadaki güç dengeleri altüst oldu; ülkemizin tam merkezinde yeraldığı Avrasya ve Ortadoğu daki stratejik haritalar yeniden çizildi. Türkiye, tüm dünyada yeni bir "belirsizlikler... Read more

12-30-2010 08:41 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Cesur Ruhlar - Robert Schwartz - Ana Fikri

Cesur Ruhlar - Robert Schwartz - Ana Fikri

Yayınevi: Meta Yayınları Basım Tarihi: Mart 2009 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Hayatın anlamı hakkında ne kadar çok biliyorsak, yapmamız gereken önemli tercihleri o kadar iyi anlarız. Burada neden bulunduğumuzun ve ne yaptığımızın olası açıklamalarını sunan Robert Schwartz harika bir iş başarmış. Bu kitabı kesinlikle tavsiye diyorum. Dannion Brinkley, Işığın Kurtardığı ve Işığın Sırları kitaplarının yazarı. EN BÜYÜK ZORLUKLARINIZIN DAHA... Read more

12-30-2010 08:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools